Články na téma Hrady a zámky

Zimoviště netopýrů na zámku Kynžvart

Pivo ve sklepích na zámku Kynžvart nahradili netopýři. Klasicistní zámek v malebném údolí Slavkovského lesa proslul jako sídlo rakouského kancléře, knížete Metternicha. Dnes jej pravidelně využívá jako zimoviště několik druhů netopýrů.

Zámek v Rokytnici v Orlických horách

Raně barokní zámek na náměstí T. G. Masaryka s nádvořím a pilířovými arkádami vybudovaný v 2. pol. 16. stol. Původně jako pozdně renesanční.

Úniková hra s hutnou atmosférou - Stalo se 1977

Nechte se polapit atmosférou brněnského bytu. Váš detektivní tým má 120 minut na to, aby odhalil záhadu bytu číslo 6. Prověřte svoji kuráž a důvtip a ukažte nám, co ve vás je! Zahrajte si únikovou hru bez jediného visacího či kombinačního zámku!

Litomyšlení - dětské programy na Zámeckém návrší v Litomyšli

Na Litomyšlení narazí návštěvník v konírně, ve stanu před kavárnou, v zámeckém parku, v kostele Nalezení sv. Kříže, ale také v Regionálním muzeu nebo přímo na zámku.

Zámecké zahrady v Litomyšli

Klidná místa k odpočinku nabízejí zámecké zahrady, které obklopují zámek ze tří světových stran.

Zámek Hustopeče nad Bečvou

Renesanční zámek z roku 1596 s nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě byl postaven pro Karla ze Žerotína a jeho syna Viktorina v poslední čtvrtině 16. století jako renesanční čtyřkřídlá budova s arkádovým dvorem kolem pravoúhlého nádvoří.

Vyhlídka Havlova skála na Berounce

Havlova skála se nachází poblíž obce Horní Liblín v přírodním parku Horní Berounka. Jedná se o přibližně 30 metrů vysoký skalní ostroh s krásným výhledem na meandr řeky Berounky. Je odsud vidět městečko Liblín, hrad Libštejn s nedalekým mlýnem a vodácký kemp Kobylka.

Dívčí hrady a přírodní památka Ctirad v Praze

Praha 5 je tepající moderní městská část, ale je tady také spousta zelených ploch, které zchvácenému Pražanovi umožní zažít město bez stresu, hluku a smogu. Jedním z nich jsou Dívčí hrady, známé z pověstí A. Jiráska, které vás okouzlí nádherným výhledem na Prahu.

Na Špilberku předvedou, jak se pracovalo se středověkým jeřábem

Muzeum města Brna pořádá v sobotu 29. července v 15.00 hodin na hradě Špilberku jako doprovodný program k výstavě Stavba jako Brno praktickou ukázku práce se středověkým jeřábem.

Schwarzenbergové provedou návštěvníky na Novém Hradě u Loun jen jedinou noc

Už počtvrté se v nočním čase rozzáří okna zámku Nový Hrad v Jimlíně, mezi Louny a Žatcem, aby dovolila nahlédnout do dávné historie unikátní památky, jejímiž posledními majiteli byli slavní Schwarzenbergové. A právě oni provedou zájemce svými komnatami i životními příběhy. Ovšem jen jednu noc.

Kaple Matky Boží u hradu Veveří

Vznik kaple U Matky Boží známé také jako kostelík nanebevzetí Panny Marie se předpokládá v dobách okolo roku 1200, kdy v bezprostředním okolí stával zeměpanský dvorec a okolo kaple se rozkládala také středověká vesnice. Okolní osada utrpěla za husitských válek velké škody a následně zanikla.

Sklepení při bývalém panském pivovaru v Želetavě

Sklepení při bývalém panském pivovaru v Želetavě na Třebíčsku je součástí památky tvrz Starý hrad, který sloužil od roku 1568 jako významný panský pivovar.

Panská sýpka v Brtnici

Mohutná dvoupatrová budova vrchnostenské sýpky v Brtnici, v okrese Jihlava, je situována v městské památkové zóně obce Brtnice, jihozápadně od areálu zámku, se kterým je historicky spjata.

Templštejn patřil mocnému řádu, jehož představitele upálili

V lesích nedaleko Mohelna se tyčí nad údolím řeky Jihlavy mohutné rozvaliny hradu Templštejna. Název napovídá, komu patřil. Tajemným a záhadným templářům, řádu, o něm jdou historií legendy, poslední dobou často zmiňované v pseudohistorických románech. Samozřejmě existují i seriózní publikace.

Staročeská krčma na hradě ve Vamberku

Stylová restaurace ve Vamberku, která zaujme prostředím, které na vás dýchne historií z doby dávno minulé, kdy byly krčmy útočištěm lidí po každodenní dřině.