Novinky.cz ve městě Zlín
Zobrazit všechny články o městě Zlín
Sami slovanští osídlenci Doudlebové jsou zahaleni tajemstvím nejednoznačného původu, vzniku pojmenování i času osídlení jihu Čech. Jejich kdysi mocné hradiště pozbylo významu se založením dnešního krajského města Českých Budějovic. Na místě hradiště stojí kostel, stále je patrná část bývalých valů.
V lesích nedaleko Mohelna se tyčí nad údolím řeky Jihlavy mohutné rozvaliny hradu Templštejna. Název napovídá, komu patřil. Tajemným a záhadným templářům, řádu, o něm jdou historií legendy, poslední dobou často zmiňované v pseudohistorických románech. Samozřejmě existují i seriózní publikace.
Jsou destinace, kam se turisté jen hrnou, skupiny na prohlídkových okruzích bývají tak velké, že není ani slyšet výklad průvodce. Ale ještě existují zákoutí, která jsou stranou zájmu, kde vás obklopí klid, pohoda. Jedním z nich je i Mohelnice nad Jizerou a zřícenina zámku Zásadka.
Někdy neprávem opomíjená část Šumavy se probouzí k životu a návštěvníkům a turistům nabízí zajímavý program.
18. 7. 2017, 21:41
· Novinky.cz
·
Strašín
(okres Klatovy),
Šumava,
Plzeňský kraj
·
Tipy na výlety,
Muzea,
Jeskyně,
Hory,
Léto
· Strašínsko v létě: muzea, živí netopýři, koncerty, nádherné výhledy i jezírko v jeskyni
Zámek Nový Světlov se tyčí nad Bojkovicemi na Uherskobrodsku. Jeho soukromí majitelé lákají turisty na prohlídku hotelových apartmánů a dalších místností architektonického skvostu, který vystavěl rod Landštejnů v roce 1480.
Nenáročný letní výlet, na kterém si můžete užít nejen procházku lesem kolem potoka, ale také navštívit zámek, oppidum, rozhlednu nebo medvědárium. Takové je putování po hranici CHKO Křivoklátsko na Berounsku.
Židovský hřbitov v Kovanicích, téměř neznámý, má zvláštní magickou atmosféru a skrývá řadu tajemství. Například že je zde pohřbena babička spisovatele Franze Kafky či proč zde byli pochováváni Židé ze sousedního Nymburka…
V titulku je několik upoutávek na četná turisticky zajímavá místa v okolí lipenské přehrady. Díky tomu, že Šumava má opravdu co nabídnout obrazně na každém kroku, je možno si některé lokality vychutnat bez prázdninového nájezdu davů. A odevšad je opravdu kousek k dalším a dalším zajímavostem a krásám.
Klášter v Plasích o víkendu 15. a 16. července představí jedinečné stavební dílo, jakým je bývalá obytná budova mnichů Konvent. Stavba s důmyslným řešením základů a s barokní klimatizací.
Na severozápadním výběžku hory Ždánov se majestátně tyčí nejvýše položený královský hrad v Čechách – Kašperk. Pro návštěvníky je v těchto dnech připraveno zajímavé zpestření.
Víkendové akce pro rodiny s dětmi se tento týden nesou především v historickém duchu. Na hradech se můžete za řinčení mečů přenést do středověku. Na pražském Vítkově se uskuteční rekonstrukce husitské bitvy, na hrad Buchlov dorazí kováři a ve Slezských Rudolticích se můžete zapojit do lukostřeleckého turnaje. Navštívit můžete i skanzeny, kde se uskuteční akce spojené s lidovými řemesly.
Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, postupně rozšiřují své služby.
Kdysi zapovězený příhraniční kout Šumavy je dnes oblíbeným cílem turistů, a to jak pěších, tak cyklistů. Možnost dostat se do motoristům striktně nepřístupných částí NP mají díky vstřícnosti obecního úřadu v Borových Ladech i držitelé ZTP a senioři. A vyrazit odtud lze na další krásná místa.
Jablonec nad Nisou na letní prázdniny opět otevře turistům své kostely. Přístupné budou od příštího týdne každé úterý až do konce srpna. Na prohlídky architektonicky cenných interiérů naváže podvečerní koncert. Informovala o tom Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.
Po vystoupání bezmála dvou set schodů do výšky 36 metrů nad zemí přímo do věže kostela sv. Jakuba v Poličce mají návštěvníci jedinečnou příležitost užít si kostýmovou prohlídku, na které vás přivítají členové rodiny Martinů.