Šumava

V sobotu se v Kašperských Horách pokusí o unikátní vodní promítání

V Kašperských Horách na Šumavě se bude slavit. A jak už to tak bývá - v šumavském stylu. Slavnosti jsou programově inspirovány životem a tvorbou obyvatel Šumavy až z doby Karla Klostermanna. Na náměstí se bude konat historicky první souboj místních restaurací o nejlepší specialitu.

V šumavském národním parku vznikla síť fotopointů

Národní park Šumava zprovoznil na konci prázdnin devět speciálních fotopointů rozmístěných v různých částech parku. Na těchto místech si výletníci mohou jednoduše pořídit obrázky, které si následně vyzvednou na webových stránkách NP Šumava. Inspirace přišla z Rakouska.

Koně na Šumavě o víkendech vozí místo dřeva turisty

Šumavský národní park představil turistům novou atrakci. Od minulého víkendu se tu mohou zájemci projet na voze s koňmi, kteří během týdne pracují ve zdejších lesích, z nichž přepravují dřevo. Koně se sem vrátili letos v červnu, čímž správa parku obnovila tradici, jež odsud v minulých letech vymizela kvůli využívání těžké techniky.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Rozhledna Na Vrších v obci Břasy

Unikátní multifunkční stavba byla postavena jako datový převaděč s vyhlídkovým patrem pro veřejnost. Okolní krajinu můžete obdivovat z výšky dvanácti metrů. Okolní obce odtud budete mít jako na dlani, dohlédnout však lze na Krušné hory i Šumavu.

Šumavský park bude turisty lákat do zoocenter s vlky, jeleny a divočáky

Dvě nová návštěvnická centra se zoologickým zaměřením začne letos stavět v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku šumavský národní park. Rozšíří tak místa, kde se mohou návštěvníci blíže seznámit se životem vybraných zvířecích obyvatel Šumavy. Park má připraveno celkem na 80 projektů v hodnotě přes 600 miliónů korun. Většina z nich je zaměřena na návštěvníky a zvýšení atraktivity parku.

Třístoličník nabízí skvělou vyhlídku i kamenná křesla, na nichž usedali vládci

Jedním z přitažlivých cílů pro výlety při pobytu na Šumavě je zcela určitě i vrchol na hranicích s Německem - na mysli máme Třístoličník (Dreisesselberg).

Šumavská Medvědí stezka vede kolem skalního města i dávného plavebního kanálu

Čeká nás výlet k místu, kde skonal poslední šumavský medvěd. Na právě zahajované trase toho ovšem bude k vidění mnohem víc než jen medvědí památník. Aby ne - jsme přece na Šumavě.

Šumavská cyklomagistrála Železná Ruda - Vyšší Brod

Šumavská magistrála, to jsou dlouhé kilometry nekonečnými lesy a pastvinami přes desítky zaniklých osad. Tato páteřní cyklotrasa měří 163,5 km a je vedena po silnicích i účelových komunikacích.

Rozhledna na šumavském Poledníku oslaví výročí

Už patnáct let mohou turisté stoupat po 227 schodech na 37 metrů vysokou rozhlednu na vrcholku šumavského kopce Poledník. Ten byl v minulosti součástí rozsáhlého vojenského areálu se základnou protivzdušné obrany státu. Rozhledna byla oficiálně zpřístupněna 18. července 1998.

Apartmány v Proseči u Toulovcových Maštalí

Ubytování v nově zrekonstruovaném objektu bývalého hostince „Na šumavě“ v městě Proseči, které je centrem atraktivní turistické oblasti Toulovcovy maštale ocení rodiny s dětmi, jednotlivci i skupiny – všechni, kteří preferují klid a pohodlí.

Šumavské tipy na prodloužený víkend

Slavnosti topinek, škola šermu, zápolení siláků, taneční vystoupení v kostele, žehnání zvonu na Santosu, zpracování a odlévání bronzu, prohlídka opevnění z roku 1937 a na mnoho dalších akcí budou moci zavítat návštěvníci Šumavy a Pošumaví.

Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě

Zrekonstruovaná roubenka v blízkosti lesa, ve stráni nad vsí Michalov nabízí úžasný výhled do kraje. Chalupa je vhodná především pro klidnou, oddychovou dovolenou. Cyklostezky v létě, běžecké trasy v zimě a turistické cesty v okolí jsou ideální i pro dovolenou strávenou aktivně.

Šumavská Kvilda láká na pramen nejdelší české řeky

V nadmořské výšce 1172 metrů naleznete nejzazší pramen nejdelší české řeky Vltavy. Pohodlně se sem dostanete po modré turistické značce z obce Kvilda nebo po červené z Modravy.

Antýgl - autocamping v historickém králováckém dvorci

Rozlehlý dvorec na pravém břehu řeky Vydry býval osídlen takzvanými Králováky – svobodnými šumavskými osadníky převážně německé národnosti, kteří byli podřízeni jen českému králi.