Články na téma Tipy na výlety

Českomoravská vrchovina – pohoří na hranici Čech a Moravy

Českomoravská vrchovina (dříve Českomoravská vysočina) je lesnaté pohoří na pomezí mezi Moravou a Čechami. Nejvyšším vrcholem je Javořice, která měří 837 m n.m. Nachází se zejména na území kraje Vysočina, ale zasahuje i do Jihočeského a Jihomoravského kraje.

Fejkova pískovna v Praze

Na Praze 14, v ulici Nad Hutěmi, se skrývá jedna z mála velkých báňsko-technických památek v Praze – Fejkova pískovna, známá spíše pod názvem „Bílý kůň“.

Skvost mezi moravskými kláštery proslul magickou atmosférou i nemravnými jeptiškami

Vypravme se společně za úchvatnými magickými prostory syrové gotiky, které lákají milovníky historie, kultury i filmařského umění. Návštěvníky zde pohltí příval pozitivní energie, jež z místa sálá. Lidé často popisují okolní atmosféru jako blahodárnou sílu pro psychiku. Místo s poetickým názvem Rosa coeli se nachází v Dolních Kounicích a jde o jeden z nejstarších ženských klášterů na Moravě.

Pražská divočina umí překvapit. Skalami a kaňony lze dojít až do pravěku

Nesmírně bohatá je turistická nabídka metropole na Vltavě. Praha umí stejně tak oslnit architektonickými perlami reprezentujícími celou plejádu staletí, jako i vysloveně překvapit lokalitami, jež by člověk spíše hledal v tuzemském hornatém pohraničí. Právě „divočinám“ na území hlavního města se bude věnovat tato cesta.

Park Přátelství na Proseku

Park Přátelství na pražském sídlišti Prosek je oázou vody a zeleně o rozloze 11 hektarů. Park byl postaven v letech 1976 – 83 podle návrhu architekta Otakara Kuči a prochází jím nejdelší umělá vodní soustava v Praze.

Moravské náměstí v Brně

Moravské náměstí patří mezi největší v Brně. Tvoří ho několik částí a najdete na něm několik zajímavých soch a park.

Zámecký park Šilheřovice

Po vybudování rozsáhlého zámku v klasicistním stylu nechal kolem něj Johann Friedrich Eichendorff kolem roku 1820 založit park jehož základní dřevinou byl v souladu s rodovým znamením Eichendorffů dub.

Zámecký park v Raduni

Zámecký park v Raduni u Opavy má dnes opět podobu, jakou měl před staletími. Rozlehlý anglický zámecký pochází z dvacátých let 19. století. Málo které místo nabízí tak úchvatný pohled na zámek.

Naučná stezka Památce amerických letců v Raduni

Naučná stezka v délce 9 kilometrů připomíná zdejší událost z druhé světové války – sestřelení amerického bombardéru ze srpna 1944.

Kostel Nejsvětější Trojice v Raduni

Kostel Nejsvětější Trojice postavený na přelomu 16. a 17. století, byl vyvrcholením staršího vývoje církve a obce.

Jezero Ostrá

Jezero Ostrá je ideálním místem pro vodní radovánky. Písečná pláž s mírným sklonem je vhodná i pro ty nejmenší.

Přírodní rezervace Mydlovarský luh

Mydlovarský luh je jedním z posledních zachovalých komplexů lužních lesů v Polabí.

Naučná stezka Mydlovarský luh

Naučná stezka vede mezi obcemi Ostrá a Kostomlaty nad Labem podél řeky Labe po jižním okraji přírodní rezervace Mydlovarský luh. Měří 3 kilometry, najdeme na ní 7 zastávek.

Pomník padlým v 1. světové válce a liptaňské tragédie

Pomník připomíná padlé v 1. světové válce a liptaňskou tragédii. Ta se odehrála 22. září 1938 a patříl k nejdramatičtějším a nejtragičtějším událostem tzv. Mnichovské krize.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Liptani

Kostel v severském stylu byl postavený v letech 1866 – 1870 podle projektu Gustava Merrety.