Články na téma Muzea

Muzeum lehkého opěvnění Chotěbuz

Klub vojenské historie Chotěbuz se pokouší zrekonstruovat 3 lehké objekty vz. 37. Záměrem je vybudovat muzeum, které by ukázalo každý objekt v jiném historickém období.

Muzeum chodských krojů Postřekov

Muzeum v Postřekově se otevřelo zásluhou dvou zdejších švadlen. Marie Langová a Anna Burešová tu shromažďují kroje z chodských vsí a spatříte zde opravdové skvosty. Kromě čtyřiceti kompletních krojů jsou v muzeu také doplňky, nádobí, nábytek a další vybavení domácností.

Za upířími hroby se vydávají turisté do Čelákovic

Bojíme se vesměs rádi, a tak o hroby upírů v Městském muzeu v Čelákovicích, které sídlí v místní středověké tvrzi, je mezi lidmi zájem. V Čelákovicích mají zkrátka něco, co jinde nenajdete. Komu patří tolik diskutované hroby s ostatky nesoucími stopy vampyrismu? To už těžko někdo odhalí.

Muzeum starých strojů Žamberk

Muzeum starých strojů a technologií vzniklo v Žamberku v areálu původní textilní továrny Vonwiller. Můžete si zde prohlédnout desítky historických parních strojů, stabilních motorů, automobilových veteránů i obráběcích zařízení.

Muzeum Vysočiny otevírá nové expozice i dosud nepřístupné prostory

Muzeum Vysočiny v Jihlavě představuje v pátek návštěvníkům nové expozice. Největší změnou prošla část muzea věnovaná živé přírodě, zcela nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu. Místnosti jsou vybaveny audiovizuální technikou, s jejíž pomocí se návštěvníci mohou podrobněji seznámit s tématy, která je zajímají.

Včelařské muzeum v Hranicích na Moravě

Včelařské muzeum se nachází v domě v Hranicích na Potoční ulici. Nachází se zde expozice o včelařství, výuková a přednášková místnost a další místnost s prodejem tradičních včelařských výrobků.

Řeznické muzeum a lapidárium na zámku v Hustopečích nad Bečvou

Renesanční zámek s mansardovou střechou a nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě se nachází v centru Hustopečí nad Bečvou. Během několika posledních let se z na první pohled téměř ruiny postupně stává unikátní historický objekt, ve kterém naleznete mimo jiné lapidárium či řeznické muzeum.

Expozice Jak se žilo v Ójezdě

Historie nemusí být nudným výčtem jmen a letopočtů. Jaké to bylo, narodit se jako dvořák a kdo byl hofer? Poslechněte si vyprávění čtyř průvodců, kteří vás zavedou do různých dob. Muzeum se nachází v Horním Újezdě u Hranic na Moravě.

Muzeum námořníka Tomáše Vítka ve Skaličce

Může se suchozemec stát námořníkem, projet celý svět a stavět zaoceánské lodě? Příběh Tomáše Vítka ukazuje, že to možné je. V muzeu ve Skaličce se dozvíte, co pro to musel udělat.

Místní muzeum Býškovice

Víte, kdo to byli legionáři, k čemu se používalo motovidlo a kam se chodívalo "na lízačku"? Odpovědi naleznete v Místním muzeu v Býškovicích, které nabízí dvě prohlídkové expozice.

Pamětní síň ThDr. Jaroslava Studeného

V místě barokní fary církve římskokatolické v Bělotíně vznikla stálá muzejní expozice, která mapuje životní dráhu papežského preláta Mons. Doc. ThDr. Jaroslava Studeného.

Petrovické muzeum v doškové chalupě

Unikátní doklad lidového stavitelství je došková chalupa v Petrovicích na Znojemsku. Jedná se o jednu ze tří dochovaných doškovic v Jihomoravském kraji, keré patří mezi významné památky lidové architektury. V objektu se nachází rovněž expozice domkářského stavení.

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Stálá expozice rodáka a písničkáře Karla Kryla v suterénu opraveného Starého pivovaru bude otevřena 12. září 2014. A není to jen tak ledajaké muzeum plné vitrínek a nezáživných faktů - čeká vás v něm doslova procházka Krylovými písničkami.

Bezdružická lokálka Pňovany - Bezdružice a muzeum železnice

Místní železnice neboli lokálka - samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trampa, turisty a příznivce stříbřitých kolejí. Trať Pňovany - Bezdružice byla zprovozněna v roce 1901 a dodnes nabízí výhled do malebné krajiny. Ve stanici Bezdružice se nachází malé muzeum.

Brněnské muzeum vystavilo venuši, hlavu Kelta a meteority

Tři klenoty českých archeologických sbírek spatří na jednom místě návštěvníci Moravského zemského muzea. Do pevných a pečlivě střežených vitrín v Dietrichsteinském paláci dnes kurátoři za doprovodu policejního komanda uložili Věstonickou venuši, hlavu Kelta ze Mšeckých Žehrovic a železné meteority z paleolitického sídliště v Opavě-Kylešovicích. Zůstanou tam do konce září.