Tipy na výlety v oblasti Plzeňský kraj

Šumava otevřela nové vyhlídky. Je z nich jedinečná podívaná

Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy mají turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, na jaře přibyla na Zelené hoře nedaleko Srní.

Lanové centrum Prášily

Chcete si užít opravdovou lesní zábavu? Tak proč nevyzkoušet přímo v Národním parku Šumava, na břehu Prášilského potoka lanovou cestu plnou dobrodružství na stoletých stromech ve výšce 7 až 15 metrů.

Barokní most v Bělé nad Radbuzou

Je maličký, určený pouze pro pěší, a navíc stojí v obci, která nepatří k vyhledávaným turistickým cílům – ale je krásný a zaslouží si vaši pozornost. Jeho osm oblouků z masivních kamenných kvádrů překlenuje údolí říčky Radbuzy již od roku 1723.

Dětské interiérové hřiště Tyjátr v Plzni

V Plzni v Doudlevcích je pro děti i rodiče otevřeno 5patrové interiérové hřiště Tyjátr, ve kterém si užijete spoustu zábavy a zdravého sportovního vyžití za každého počasí. Děti zde mohou využít množství překážek, skluzavek, lezeckých stěn a dalších atrakcí.

Vochlice, Břasy, vrch svaté Máří jsou sice méně známé, přesto skvělé rozhledny

Jako by každá obec chtěla mít vlastní vyhlídkový bod, nejlépe rozhlednu. Je neuvěřitelné, kolik jich vzniklo či bylo znovuvybudováno místo chátrajících staveb za poslední léta, další jsou rozestavěné a na návštěvníky čekají.

Když bylo Stříbro nad zlato aneb Město z kovu zrozené

Groše, tolary, denáry. Kila stříbra, metráky stříbra. Argentum, kov, který dal západočeskému, kdysi královskému hornímu městu lesk, slávu i doby neklidu a zmaru. Stříbrné doly udávaly ve středověku prosperitu panovníkovu, zlata se tolik netěžilo a dobrá, nekažená ražba platila po celé Evropě.

Rodičovské centrum Vlnka v Plzni

Rodičovské centrum Vlnka nabízí širokou škálu zájmových kroužků pro rodiče s dětmi i pro děti samostatně. Dopolední aktivity jsou převážně určené rodičům s miminky a malými dětmi, odpolední kroužky navštěvují děti samy.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Naučná stezka Umíř s bivakovacím místem

Milovníci přírody a opuštěných míst s tajemnou atmosférou mohou vyrazit na originální naučnou stezku v přírodním parku Manětínská hornatina. V zaniklé osadě Umíř na hranici Plzeňského a Karlovarského kraje bylo vybudováno i bivakovací místo, kde mohou strávit noc až tři lidé.

Chalupa Bílá Třemešná - dovolená trochu jinak

Na okraji obce Bílá Třemešná v části zvané Mezihoří nedaleko Dvora Králové nad Labem si v malebném kopcovitém kraji Podzvičinsko můžete pronajmout tradiční zděný rekreační dům.

Rozhledna Na Vrších v obci Břasy

Unikátní multifunkční stavba byla postavena jako datový převaděč s vyhlídkovým patrem pro veřejnost. Okolní krajinu můžete obdivovat z výšky dvanácti metrů. Okolní obce odtud budete mít jako na dlani, dohlédnout však lze na Krušné hory i Šumavu.

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Pivovárek Melichárek v Horce nad Moravou vyrábí od června 2013 několik druhů nepasterizovaného a nefiltrovaného piva, které vyniká svou hořkou chutí. Ochutnat zde můžete světlé pivo plzeňského typu, polotmavý ležák a také několik pivních speciálů.

Šumavský park bude turisty lákat do zoocenter s vlky, jeleny a divočáky

Dvě nová návštěvnická centra se zoologickým zaměřením začne letos stavět v Kvildě na Prachaticku a v Srní na Klatovsku šumavský národní park. Rozšíří tak místa, kde se mohou návštěvníci blíže seznámit se životem vybraných zvířecích obyvatel Šumavy. Park má připraveno celkem na 80 projektů v hodnotě přes 600 miliónů korun. Většina z nich je zaměřena na návštěvníky a zvýšení atraktivity parku.

Muzeum dopravy ve Strašicích

Expozice je zaměřená především na vývoj hromadné dopravy v západočeském regionu. Muzeum je společným projektem občanského sdružení ŠKODA-BUS klub Plzeň a obce Strašice.

Chodské tradice, ale i výhledy z hradní věže jsou v nabídce domažlického muzea

Založení muzea v Domažlicích se datuje k roku 1883, o Velikonocích 1931 se přesunulo do nyní užívaných prostor Chodského hradu. Od roku 1992 probíhala rozsáhlá rekonstrukce, při níž v roce 1995, krátce před jejím dokončením, vypukl noční požár, kvůli němuž bylo poškozeno na 130 vystavovaných předmětů.