Tipy na výlety v pohoří Orlické hory

Cyklovýlety v okolí Deštného v Orlických horách

Pro všechny kdo mají rádi život v "jedné stopě" máme skvělý tip na cyklovýlet. V okolí Deštného v Orlických horách naleznete cyklotrasy jak pro rodiny s dětmi tak pro adrenalinové jezdce. Individuální trasy můžete naplánovat v příjemném prostředí Srubu Karolína.

U Zemské brány žil zbojník Orlických hor Ledříček

Kvůli hubené a malé postavě říkali synovi krejčího Hanse Ledra Ledříček. Chudému Židovi se vedlo těžce, hajný ho kolikrát ztloukl, když si bral v lese soušky. Pak se mu podařilo uzmout vrchnosti zbraň a od té doby opravdu bohatým bral a chudým přilepšoval. Ledříček žil u Zemské brány přes dvacet let.

Rozhledna Panorama na Černé hoře

Rozhledna Panorama na Černé hoře (1289 m) u Jánských Lázní byla vybudována z původního sloupu bývalé lanové dráhy. Z rozhledny se nabízí kruhový výhled na okolní vrcholy Krkonoš s nejvyšší Sněžkou, dále oblast Podkrkonoší, Náchodsko, Orlické hory, Jizerské hory a další oblasti.

Na silničním kole ryzí přírodou mezi Orlickými a Bystřickými horami

Ač se to zdá nemožné, Orlické hory a Podorlicko poskytují úžasný terén také pro vyznavače silniční cyklistiky. Na silničním kole můžete jet po opravených silničkách s tím nejlepším povrchem.

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Oblíbená cyklotrasa o délce 23 km vede po horské cestě přímo po hřebeni a je bez velkých převýšení. Absolvovat ji můžete i s nejmenšími dětmi v sedačce či vozíku, většími pak na vlastním kole. Cestou narazíte na dva výborné bufety, které vás dostanou rychle do formy.

Naučná stezka Opevnění Rokytnicka

Naučná stezka po objektech československého opevnění budovaného na hřebenech Orlických hor v letech 1936 až 1938 zahrnuje 14 informačních panelů rozmístěných podél červené turistické značky mezi Panským polem a Anenským vrchem a v prostoru tvrze Hanička.

Ledříčkova skála - sídlo Jánošíka Orlických hor

Ledříčkova skála je jedno ze zastavení naučné stezky, skalní útvar vysoký až 15 metrů. Stěna skrývá malou jeskyni, ve které podle pověsti žil loupežník Ledříček, který bohatým bral a chudým dával.

Divoká Orlice - divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice pramení v Polsku, pak tvoří společnou hranici a u Zemské brány se stáčí do Čech. Svižně tekoucí řeka v krásné přírodě láká po celém svém toku rybáře a při dostatku vody udělá z vodáckého výletu dokonalý zážitek.

Koupaliště a kemp Broumar

Kemp vybudovaný na břehu největšího rybníku v okrese v podhůří Orlických hor je ideálním východiskem k mnoha turistickým cílům na kole i pěšky. Rekreační areál obklopuje rybník Broumar.

Vrchol Vrchmezí v Orlických horách

Vrchmezí je výrazný vrchol (1084 m) v severní části hlavního hřebenu Orlických hor, asi 4 km jihovýchodně od Olešnice v Orlických horách. Po Velké a Malé Deštné je Vrchmezí třetí nejvyšší horou pohoří.

Chalupa u Mamuta v Říčkách

Horská chalupa v lyžařském centru Orlických hor s vyhřívaným bazénem, saunou, bezdrátovým wi-fi připojením k internetu. Kapacita chalupy je 18 lůžek.

Slevová karta Rozleťte se na křídlech Orlice

Každý, kdo vlastní motivační kartu může čerpat slevy a výhody na služby v destinaci Orlické hory a Podorlicko. Motivační kartu získáte zdarma na veletrzích cestovního ruchu, v turistických informačních centrech nebo u poskytovatelů služeb.

Kunštátská kaple - nejvýše položená kaple v Orlických horách

Kunštátská kaple se nachází v hřebenové partii Orlických hor, jako nejvýše položená kaple (1037 m. N. M.). Sloužila jako místo k bohoslužbě dřevařských dělníků, kteří většinou byli z Tyrol a do Orlických hor byli pozváni za prací.

Prales Bukačka - botanická zahrada Orlických hor

Přírodní rezervace Bukačka je nejvýznamnější maloplošné chráněné území Orlických hor. Pro svůj velký význam přezdívána "botanickou zahradou Orlických hor", roste zde více než 294 druhů rostlin.

Vrch Šerlich v Orlických horách

Vrch Šerlich (1027 m) leží v hlavním hřebenu Orlických hor. Je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Orlických hor. Původně zde stávala horská osada Schierlichhäuser, která vznikla koncem 17. století.