Okres Prachatice

Bývalý panský pivovar Vlachovo Březí

Památkové chráněný objekt bývalého hraběcího Herbersteinova pivovaru se nachází přímo ve středu města Vlachovo Březí a je součástí zámeckého areálu a zároveň městské památkové zóny.

Zámek Vlachovo Březí

Raně barokní dvoupatrový zámek pochází ze 17. století byl postavený na místě původní tvrze. Dnes není zámek nijak využíván a je veřejnosti nepřístupný.

Židovský hřbitov ve Vlachově Březí

Židovská hřbitov leží na severním okraji města Vlachovo Březí. Byl založen na konci 17. století. Dnes se na hřbitově nachází 170 náhrobků, z nichž nejstarší pochází z roku 1729.

Bed & Bike Prachatice

Představuje nový rozměr ubytování s každodenní volnočasovou aktivitou zahrnutou v ceně.

Minipivovar Pekárna Kvilda

Minipivovar byl založen v roce 2011 na křižovatce turistických, lyžařských a cyklistických cest v srdci Šumavy. Je součástí vyhlášené Pekárny Kvilda.

Obora praturů Křišťanov

Z dřevěné vyhlídkové věže můžete pozorovat pratury v obci Křišťanov u Prachatic. Poslední evropský pratur zmizel ze světa roku 1627 v Polsku. Jsou to předchůdci dnešních krav. Vysocí jsou až 2 metry a váží kolem 1 tuny.

Tvrz Drslavice na Prachaticku

Drslavická tvrz je goticko – renesanční stavba zřejmě vznikla ve 14. století. V současné době je v soukromém vlastnictví a prochází rekonstrukcí.

Slunovratové kameny u Strážného na Šumavě

Na zalesněném hřebenu zvaném Homole západně od Strážného nad bývalou vesnicí Horní Světlé Hory je skalní útvar, na kterém jsou dva uměle postavené masivní kameny. Jejich německý název zní Heidensteine, nebo též Heidenmicheln – pohanští obři.

Zbytky vodního hradu v Malovicích

Opevněný vodní hrad Malovců stával v Malých Malovicích, dnešních Malovičkách v prostoru, který vybíhá jako poloostrov do rybníka.

Zážitková trasa Víly Majolenky v Prachaticích

Trasa prochází především lesním prostředím v okolí bývalých lázních sv. Markéty, proto je i náplň zastávek zaměřena na les a přírodní prostředí.

Bývalé lázně sv. Markéty v Prachaticích

Lázně byly založeny roku 1783 při prameni vyvěrajícím z lesnatého masívu Libina v nadmořské výšce 635 m. Léčebný účinek pramene Sv. Markéty byl využíván již v 17. století. V lázních se provádělo léčení studenou vodou a byly využity všechny způsoby vodoléčby (Prissnitzovy a Kneippovy léčebné metody).

Nádrž Zlatá Ktiš u Pohorské Vsi

Nádrž je největším z osmi tzv. Plavebních klauz, které sloužili pro posílení toku při plavení dřeva z novohradských lesů. Byla založena na konci 18. století rodem Buquoyů.

Muzeum Vimperska

Muzeum je zaměřené na vimperské sklářství a knihtisk a na Šumavu. Nachází se v zámku Vimperk a je součástí jedné z prohlídkových tras.

Kostel sv. Kateřiny ve Volarech

Na základech starší raně gotické stavby byl ve Volarech postaven kostel svaté Kateřiny. Z tohoto původního kostela se zachovala spodní část věže. Současná podoba kostela pochází z roku 1863.

Mahouš - vesnická památková zóna

Mahouš je zajímavou vsí chráněnou jako vesnická památková zóna. Nejstarší dochovaná zmínka o obci pochází z roku 1300. Z doby založení se dochoval půdorys značně rozlehlé návsi.