Novinky.cz ve městě Valašské Klobouky
Zobrazit všechny články o městě Valašské Klobouky
Manželka jednoho z nejbližších rádců Václava I. A jeho syna Přemysla Otakara II., Havla z rodu Markvarticů, proslula především jako samaritánka.
Na umělé terase nad údolím s vodní nádrží Žlutice stojí významný poutní barokní kostel Skoky. Těžko si dnes někdo představí, že sem, do kdysi vyhlášeného mariánského poutního místa, vyrážely davy věřících. A to nejen v Boha, ale mnohdy současně v uzdravení. V letech mnohem bližších je vystřídali vykradači opuštěných sakrálních památek, prosti jiné víry než té v moc peněz.
Jen máloco vyčistí hlavu tak dokonale jako procházka hezkou přírodou. A když vám cestou navíc dělá kulisu šumění bystřin a vodopádů, je to dokonalá relaxace na čerstvém vzduchu. Máme pro vás proto několik tipů na místa, která stojí za to navštívit.
Když se něco osvědčilo, není třeba velkých změn. Této zásady se ke spokojenosti tisíců návštěvníků drží už 22 let v obci Těšany na Brněnsku. Po loňské pauze se tu od pátku 3. září uskuteční 23. ročník národopisných slavností. A jako vždy bude srdcem celého dění zdejší slavná barokní kovárna, ve které se odehrával děj vesnického dramatu Maryša.
Zdáli je vidět sedm stěžňů, vypadá to, jako by na kopci kotvily jachty. Na ráhnech sice nejsou plachty, ani vlajkosláva se netřepetá, ale iluze duchcovské maríny je dokonalá. Jenže kde by se tu vzaly lodě?
Lidé se od pátku mohou po dvou letech opět rozhlédnout z vyhlídkové terasy památkově chráněné rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku. Po 13 měsících totiž skončila oprava rozhledny, která musela být v roce 2019 uzavřena, protože byla v havarijním stavu. Město za její rekonstrukci zaplatilo 12,4 milionu korun.
Krásy České republiky čítají i mnoho úchvatných historických památek. Naše země je proslulá malebnou přírodou s četnými hrady i zámky. Novinky přinášejí 14 tipů na místa, která lze jen těžko při cestování opomenout.
S duchcovským zámkem je spjat především legendární svůdce Giacomo Casanova, jehož jméno je synonymem pro neodolatelného milovníka. Na sklonku života (1725-1798) působil světoběžník a dobrodruh jako místní knihovník.
Český ráj má několik výrazných dominant. Zcela jistě vedou „rohy“ hradu Trosky, ale neméně působivý je i čedičový vrch Vyskeř, vypínající se nad stejnojmennou obcí na Semilsku.
Hlavní město České republiky představuje politické sídlo, kulturní a společenské centrum a stěžejní bod naší země. Nabízí však mnohem více. Nacházejí se zde slavné historické památky, kousky české přírody, kterou opěvujeme i ve státní hymně, i řada dalších pamětihodností a volnočasových příležitostí.
Houpací koníci, plyšoví medvědi, panenky, autíčka, skládací kostky, ale také elektrické vláčky z minulého a 19. století jsou nyní k vidění v Muzeu Frenštát pod Radhoštěm. Až do 3. října se zde totiž koná zajímavá výstava Návraty do dětství.
V muzeích se soustřeďují kousky historie, aby jí lidé porozuměli a mohli se z ní poučit. Naše hlavní město přináší spoustu takových míst, kde můžete nahlédnout na dějiny českého národa či Prahy samotné.
Kolorowe jeziorka jsou čtyři. Červené, Žluté, Modré a Zelené. To podle zabarvení vody, i když nyní Žluté a Červené mělo téměř stejnou barvu. Leží nedaleko Kamienne Góry, města, do kterého se dostanete zhruba za půl hodiny ze Žacléře.
Hraniční hvozdy byly neprostupné, zároveň ale lákaly kořistníky k loupeživým výpravám do nitra přemyslovských Čech. Aby tomu panovník zamezil, přenechal na konci 13. století území Půticům, kteří byli odnoží jihočeských Drslaviců. Ti osidlovali především západní a jihozápadní část království, ale po domluvě s králem jich část přesídlila.
Největší české město je domovem mnoha pozoruhodných míst. Na svých 496 km² nabízí celou řadu fascinujících kulturních památek. Přinášíme tipy na několik takových, které stojí za to alespoň jednou v životě vidět na vlastní oči.