Novinky.cz ve městě Osečná
Zobrazit všechny články o městě Osečná
Novou nabídku na aktivní trávení volného času má šumavské centrum Modrava. Hned u památkově chráněné Klostermannovy chaty vznikl v kmenech starých šumavských jehličnanů lanový park. Na trase dlouhé 150 metrů je 21 překážek.
Jestřebí hory na Trutnovsku nejsou zrovna nejznámějším místem, ale přesto tu turistů potkáte v létě, v zimě dost. Obec Jívka je vsí zapomenutou, před pár desítkami ji ale živil hornický ruch. Málokdo už kromě místních pamatuje, že se tu těžilo uhlí, že ošklivý rozvalený objekt patřil dolu Stachanov.
Jablonec nad Nisou zpřístupnil od července turistům vyhlídku z radniční věže. Návštěvníkům se otevírá už 19. sezónu. Letos ale do poslední chvíle nebylo jisté, zda bude možné věž otevřít, radnice plánovala opravu fasády. Stavět se ale nebude, ve všedních dnech tak bude vyhlídka opět přístupná. V minulých letech na věž pravidelně během léta vystoupaly stovky turistů, uvedla Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.
Nedaleko osady Skály, kde se nad zámečkem Bischofstein zvaným mezi lezci a trampy Bižík tyčí zřícenina hradu Skály s výtečnou vyhlídkou, postavili rozhlednu na Čápu. Rozhledna se svými 787 je nejvyšším místem v Adršpašsko-teplických skalách. Region Kladské pomezí je velmi zajímavý a atraktivní.
Na první červencový víkend připravilo Technické muzeum v Brně další ze svých akcí na mimobrněnských památkách. Tentokrát jste zváni na Znojemsko, kde v obci Šatov má muzeum ve své správě Areál československého opevnění. Akce s názvem Oživená pevnost nabídne pestrý program pro celou rodinu.
Vinařská obec Starovice na Břeclavsku bude v sobotu 1. srpna dějištěm historicky prvního setkání přátel jižní Moravy. Zakladatelé internetové komunity I love Jižní Morava věří, že touto jedinečnou přehlídkou krojů a ochutnávkou vín napříč celou jižní Moravou založí tradici.
Stavebně nijak nápadnou, zato velmi příhodně v krajině zakomponovanou stavbou je klasicistní lovecký zámek Kozel u Plzně. V západočeském kraji je jednou z nejnavštěvovanějších památek, také si to plným právem zaslouží.
Focke wulfy a messerschmitty se proplétaly jako štiky v hejnu pomalých létajících pevností B-17. Americké stroje se vracely z náletu na Záluží u Mostu. Nad krušnohorskou obcí Kovářská, tehdy Schmiedeberg, se odehrála 11. září 1944 největší letecká bitva nad naším územím.
Jaro, nejbarevnější období roku, vybízí k návštěvě malebných koutů naší země. Jedním z nich je bezesporu Povltaví a okolí Slapské přehrady. Vydejme se za dechberoucími vyhlídkami tam, kde příroda vytvořila téměř osmý div světa.
Kladské pomezí jako by přepadala minulý rok epidemie rozhleden. Na česko-polském pomezí jich vyrostlo šest a k tomu se zrekonstruovala i dvě výhledová místa. Že jsme evropskou rozhledovou zemí, se ví dávno, do dáli hledí nyní v novém hávu i Poláci. Postupně část vyhlídkových věží v Česku navštívíme.
Festival 9 týdnů baroka provede turisty po barokních památkách Plzeňského kraje. Potrvá od 29. června do 30. srpna a nabídne autentickou dobovou atmosféru.
Výhled na Šumavu a Pošumaví nabízí od pátku rozhledna na vrcholu nájezdové rampy lyžařského skokanského můstku ve skiareálu Zadov. Postaven byl v roce 1978 a svým účelům přestal sloužit v polovině 90. let minulého století. Pro veřejnost byla vyhlídka z něj zpřístupněna v roce 1993, v provozu však nevydržela dlouho. Po pár letech byla kvůli havarijnímu stavu uzavřena. Znovu zpřístupněna byla díky dotaci ROP Jihozápad.
Poslední červnový víkend přinese tradiční i netradiční aktivity. Gastronomické akce budou lákat na chutě a vůně, sportovní závody na výzvu a adrenalin, památky pak na poznání. Spojením zábavy a sportu bude například koulení pivních sudů v pivovaru Chodovar nebo lehátkoing na Tiché Orlici.
Obec Čížov, nejmenší a jediná vesnice ležící přímo v Národním parku Podyjí, s ukázkami železné opony, a nejmenší rakouské městečko Hardegg s krásnými vyhlídkami do údolí řeky Dyje (Thaya) patří mezi nejnavštěvovanější místa Národního parku Podyjí (Thayatal).
V Beskydech ojedinělé interaktivní zážitkové centrum Ursus otevřeli v Dolní Lomné na Jablunkovsku. Centrum mapuje vznik, vývoj i současnost přírodních krás Moravskoslezských Beskyd, jeho cílem je vzdělávat děti i dospělé v rámci environmentální výchovy zábavnou formou a vzniklo přestavbou objektu, v němž kdysi sídlila pohraniční policie.