Novinky.cz ve městě Blansko

Zobrazit všechny články o městě Blansko

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na výtvarnou dílnu nebo stezku odvahy

Historické akce, divadlo, výtvarné či řemeslné dílny nebo stezka odvahy. To vše si chystá první srpnový víkend. Za šermíři můžete vyrazit třeba na Bezděz, Stekník nebo do Týnce nad Sázavou. Strašidla vás zase přivítají v Nerestcích.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na výtvarnou dílnu nebo stezku odvahy

Historické akce, divadlo, výtvarné či řemeslné dílny nebo stezka odvahy. To vše si chystá první srpnový víkend. Za šermíři můžete vyrazit třeba na Bezděz, Stekník nebo do Týnce nad Sázavou. Strašidla vás zase přivítají v Nerestcích.

Vínobus propojí slováckou Strážnici a slovenskou Skalici. Na jeden den

Unikátní akci bude hostit památkově chráněný vinařský areál Plže v Petrově. Nabídne vína z obou stran hranice – moravské i slovenské. Návštěvníky bude svážet „vínobus“.

Kostelík jak z obrázku od Lady trůní na vršku nad Mochovem

Rovině, kterou ve druhé polovině 20. století prořízla dálnice D 11, dominuje mezi Nehvizdy a Starým Vestcem a Břístvím návrší s bílým kostelíčkem. Výjev jakoby ho nakreslil Josef Lada, patří k městečku Mochov. Určitě stojí zato na chvilku odbočit.

Bílé Karpaty – přírodní bohatství Slovácka

Ani jsme se nenadáli a polovina prázdnin je téměř za námi. Léta si každý užívá po svém. Někdo vyjede za sluncem k moři, jiný se vydá poznávat památky a historii evropských metropolí. A pak jsou mezi námi takoví, kteří nejraději objevují krásy a bohatství své domoviny.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm láká turisty

Jurkovičova rozhledna je dominantou Rožnova pod Radhoštěm. Má svoji dávnou historii, která se táhne od roku 1896. V šedesátých letech minulého století vznikl záměr Jurkovičovu rozhlednu postavit, realizovat se ho podařilo až v letech 2010 a 2011. Nyní je Jurkovičova rozhledna stálým návštěvním místem.

Roháčův Sion: zbytky hrádku, kde se hrála velká hra na dobývanou

Zpustlý, zarostlý, ve vedřinách panujících obzvláště bědný je Sion. Útočiště Jana Roháče z Dubé, zapřisáhlého nepřítele císaře Zikmunda a snad i zásadového vyznavače pravé víry. Nevysoké zídky, zarostlé bejlím, kolem hradu hloubený val. Pevnost to velká nebyla, spíš hrádek.

Jak vzniká tkanina, se dozvíte v textilce Hedva Český Brokát v Rýmařově

Opuštěná tovární hala v objektu firmy Hedva Český Brokát v Rýmařově po letech znovu ožila. Nová expozice Jak vzniká tkanina podrobně seznamuje s technologií výroby látek a doplňuje výstavu o dějinách textilnictví v regionu, kterou v roce 2015 vytvořilo Městské muzeum v Rýmařově.

Frýdkem-Místkem a jeho nejbližším okolím vede 62 kilometrů značených cyklotras

Frýdek-Místek je ideálním výchozím místem pro rodinnou cyklistiku. Protíná ho nejen cyklostezka č. 59 z Ostravy do Beskyd, ale po okolí města vedou čtyři cyklookruhy, které zavedou za jeho atraktivitami, jako je největší včelařský areál ve střední Evropě nebo jediná bazilika v Moravskoslezském kraji.

Slovácké dožínky vrátí čas. Do akce půjdou kosy i cepy

Poslední červencový víkend na Slovácku bude patřit obří Slavnosti bratrství Čechů a Slováků, ale také dožínkám.

Kukuřičné bludiště v Roseči připomíná scény z hororů

V kukuřici se obvykle skrývají a prohánějí divočáci. V kukuřičném poli v Roseči poblíž Jindřichova Hradce se prohánějí lidé. Podle provozovatelů jde o největší kukuřičné bludiště ve střední Evropě, není důvod nevěřit. Při prodírání mezi dlouhými listy si budete připadat jako v hororu.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte do bitvy, vyzkoušejte si řemesla

Veskrze v historickém duchu se ponesou akce, které se uskuteční o třetím červencovém víkendu. Vyrazit můžete na hrady za rytíři, mimo to se sami můžete zapojit do bitvy. Stejně tak si budete moci zkusit historická lidová řemesla. Zajímavý program nabídnou také dvě české zoo, v Praze se dozvíte zajímavosti o hmyzožravcích, v děčínské zase budete moci přespat.

Žádná sv. Barbora nebo doly. Zažijte Kutnou Horu jinak

Gotické skvosty přeplněné turisty už jste v Kutně Hoře nejspíš navštívili. Město si ale můžete vychutnat i z jiných, ne tolik probádaných úhlů. Vydejte se třeba do galerie nebo za vínem.

Bývalý pivovar v Ústeckém kraji se proměnil v muzeum StB

Chátrající pivovar v malé obci Ležky, která je součástí Lubence na Podbořansku, začal opravovat 61letý Miroslav Šefl. Na 3. srpna v něm chystá otevření hned čtyř výstav pro veřejnost. Expozice představují historii obce, významných rodů, rodiny Jana Masaryka i spisů dřívější Státní bezpečnosti (StB).

Nová atrakce v Ostravě. Veřejnosti se otevřela Koksovna KOX

Památkově chráněný industriální areál Dolní oblasti Vítkovce (DOV) v Ostravě má novou atrakci. Podařilo se zde zachránit významný objekt bývalé koksárenské baterie číslo pět, který se nyní otevře i návštěvníkům. Koksovna dostala název KOX a její záchrana stála 13 milionů korun, z toho zhruba 11 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.