Kudy z nudy v obci Mšené-lázně

Zobrazit všechny články o obci Mšené-lázně

Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava v Kralupech nad Vltavou

Jednolodní pseudogotická cihlová stavba z let 1894-1895, orientovaná presbytářem neobvykle k severu. Věž kostela je vysoká 63 metrů.

Kostel sv. Jakuba Staršího v Minicích

Je to nejstarší památka ve městě. První zmínka o něm je z pol. 14 stol., býval farní pro Minice, Kralupy, Lobeč a Debrno.

Městské muzeum Kralupy nad Vltavou

V muzeu spatříte nálezy z lokalit bývalého kralupského okresu téměř všech archeologických kultur známých na území Čech od paleolitu až po dobu slovanskou.

Moderní kostel Panny Marie Karmelitské v Karolince

Kostel Panny Marie Karmelské byl postaven v letech 1994-1997. Základní kámen posvětil Sv. Otec Jan Pavel II. V Olomouci 21. května 1995. Kostel vysvětil v sobotu 12. července 1997 olomoucký arcibiskup mons. Jan Graubner.

Naučná stezka Soláň - Galerie v přírodě

Trasa vede na vrcholu Soláně, je dostupná všem věkovým kategoriím. Je zde vybudováno 10 zastavení. U každého zastavení je příběh Každý rok byly na Soláni pořádány sochařská a malířská sympozia.

Pamětní síň Josefa Seiferta v Městském muzeu Kralupy nad Vltavou

Pamětní síň Jaroslava Seiferta byla slavnostně otevřena v září roku 2008 za spolupráce s dcerou Janou Seifertovou-Plichtovou.

Soubor lidových staveb v Raťkově

Valašské dřevěnice stojí v Karolince stojí v místní části Raťkov, asi 21 km východně od Vsetína. Jedná se o soubor 26 roubených staveb pochází z konce 18. a počátku 19. století je obklopen původními stodolami, seníky a sklípky.

Valašské národní divadlo v Karolince

Valašské národní divadlo vzniklo dne 11.5.2004. Jeho hlavní činností je provozování kulturního zařízení zejména divadla. Jeho cílem je obnova a zachování kulturních tradic na Valašsku, činnost pro mládež a příhraniční spolupráce v oblasti kultury se Slovenskem.

Větrný mlýn v Dolním Sklenově

Větrný mlýn, a to holandského typu, byl v Dolním Sklenově, místní části Hukvald, od nepaměti. Patři ke sklenovskému fojtství. Také se na pozemcích fojství nacházel. Původně byl dřevěný.

Vodní mlýn v Hukvaldech

Mlýn se nachází v místní části Dolní Sklenov. V roce 1936 byl zrekonstruován mlynářem Josefem Ondříčkem,který se po druhé světové válce stal čestným občanem Hukvald.

Vrch Hostibejk s vyhlídkovým altánem v Kralupech nad Vltavou

Vyhlídkový altán nad městem je častým cílem turistů i místních obyvatel. Skalní masiv Hostibjek je tvořen svrchnokřídovými sedimenty a je vyhlášen přírodní památkou.

Kemp Písák v Týništi nad Orlicí

Kemp Písák v Týništi nad Orlicí nabízí možnost letního ubytování v plně vybavených chatkách v přírodním areálu. Dřevěné chatky jsou umístěny v klidném prostředí borových lesů, kde jsou ideální podmínky pro chvíle oddechu a odpočinku.

Kolařská dílna Augustina Krystyníka

Dílnu kolaře Augustina Krystyníka najdete v Novém Hrozenkově. Pyšní se titulem Nositel tradic lidového řemesla, který mu v roce 2010 udělil ministr kultury. Zaměřuje se na výrobu dřevěných loukoťových kol, opravy historických kočárů a veteránů.

Kostel Povýšení sv. Kříže v Halenkově

Kostel byl postaven spolu s farou v letech 1786 - 1788. V roce 1846 byla přistavena věž a zákristie a do kostela byl umístěn nový, dřevěný hlavní oltař a obraz Povýšení svatého kříže od Františka Bergra.

Kostel sv. Mikuláše v Týništi nad Orlicí

První písemná zmínka o kostele je z roku 1361 a původně se jednalo o dřevěnou stavbu. Výstavba zděného kostela začala v roce 1692, kdy byla postavena také zvonice. Do dnešní podoby byl kostel přestavěn v roce 1842.