Kudy z nudy v obci Klášter

Zobrazit všechny články o obci Klášter

Draháňské údolí v Praze

Draháňské údolí se nachází na pravém břehu Vltavy, při soutoku řeky s Drahanským potokem. Údolí, kterým vede žlutá značka, spojuje vltavský břeh s Dolními Chabry a nabízí zajímavý výlet méně známým koutem Prahy.

Železniční nádraží v Poděbradech

Funkcionalistická stavba z let 1929-1931 byla postavena podle návrhu architekta Vojtěcha Krcha. Dochovala se i s původní výzdobou a dnes patří mezi památkově chráněné objekty.

Zámecká obora v Náměšti nad Oslavou

Náměšťská obora, někdy nazývána také Kralická obora je tvořena vzrostlými buky lesními a duby letními. Uprostřed obory stojí klasicistní lovecký zámeček Lusthaus, který dal postavit Jindřich Haugwitz v 19. století. V oboře probíhá chov dančí zvěře. Z tohoto důvodu je vstup do obory omezen.

Chata na pilíři mostu řeky Radbuzy

Nedaleko Chotěšova v korytě řeky Radbuzy najdete zbytky mostu. To by nebylo nic zvláštního, kdyby na jednom z pilířů nestála dřevěná chata. Nahoru ale nevedou žádné schody ani jiné zařízení.

Lukostřelba na Lukostřelnici Litohlavy v Králově Dvoře

Jsme parta lukostřeleckých nadšenců, máme rádi lukostřelbu a vše s ní spojené. Na veřejné lukostřelnici nabízíme začátečníkům možnost vyzkoušet si lukostřelbu pod vedením zkušeného trenéra, pokročilým lukostřelcům možnost dál zdokonalovat své schopnosti a profi lukostřelcům z okolí místo k tréninku.

Industriální stezka Plzní

Industriální stezka propojuje technické zajímavosti v Plzni a okolí. Jedná se o místa, která patří k průmyslovým klenotům města, ať už se jedná o architekturu nebo významné podniky. Místa, kam vás stezka zavede zabaví nejen fanoušky architektury, ale i rodiny s dětmi.

Pivní cyklostezka Pivovarská dvanáctka na Bítovsku

Západně od Znojma, za oblíbenou rekreační oblastí Vranovské přehrady, natrefíte na značenou 12 km dlouhou okružní trasu pro cyklisty, příznačně nazvanou Pivovarská 12. Začíná i končí u Hasičského pivovaru v centru Bítova.

Cykloregion Krušné hory – na kole po obou stranách Krušných hor

Užijte si jízdu na kole po obou stranách Krušných hor – české i německé. Díky projektu Cíl3 „Cykloregion Krušné hory“ vzniklo propojení souběžně vedoucích magistrál: Krušnohorské na české straně a dálkové trasy Sächsische Mittelgebirge na německé straně.

Šumavou na běžkách – údolím Roklanského potoka

Chystáte se na běžky v okolí Modravy? Pak musíte vyzkoušet krásnou trasu údolím Roklanského potoka. Jedná se o okružní výlet o délce 11 km. Trať je vymezena body: Modrava – Rybárna – Javoří Pila – Tříjezerní slať – Rybárna – Modrava.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v obci Dubné

Dubné bývalo slavným poutním místem. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož fragmenty pochází ze 14. století. Dnes se jedná o dvoulodní stavbu se čtvercovým presbytářem, s drobnou předsíní v západním průčelí, sakristií a s kostelní věží na jižní straně.

Dům malíře Karla Vika v Turnově od Jana Kotěry

Dům akademického malíře Karla Vika byl v Turnově postaven v letech 1922-1924 na základě plánu architekta Jana Kotěry. Jedná se o jednu z jeho posledních realizací.

Skokanské můstky v Desné

V Desné v Jizerských horách se nacházejí čtyři skokanské můstky, které slouží jako cvičiště pro skoky na lyžích a severskou kombinaci našich nejmladších reprezentantů. Největší z můstků má kritický bod 60 m (K60), ten nejmenší pro předškoláky má 8 m (K8).

Budova Anglobanky v Pardubicích

V Pardubicích lze nalézt množství staveb od význačných architektů 20. století. Především centrum města je jimi protkané. Podle projektu Josefa Gočára byla po druhé straně Zelené brány postavena v letech 1924 až 1925 Anglobanka, dnes Komerční banka.

Budova Ředitelství státních drah v Hradci Králové

Budova Ředitelství státních drah byla součástí urbanisticko-architektonického plánu Ulrichova náměstí podle architekta Josefa Gočára. Konstruktivistická stavba s výrazným prostorovým prvkem ochozových hal byla realizována v letech 1928–32.

Budova Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové

Gymnázium Josefa Kajetána Tyla sídlí v historické budově navržené architektem Josefem Gočárem.