Kudy z nudy v obci Bukovka
Zobrazit všechny články o obci Bukovka
Fabrica de café je regionální pražírna, která vznikla s cílem produkovat kvalitní kávu, služby a šířit kávovou kulturu.
Vinaři a milovníci vína, kteří z lásky k tomuto nápoji a kultuře s ním spojené založili občanské sdružení Vinaříček. Sdružení pořádá zážitkové akce pro přátele a obdivovatele vína.
Morkůvky, rodiště pilota RAF genpor. Františka Peřiny. Morkůvky prosluly svou mimořádnou muzikálností a zpěvností.
Ekocentrum Trkmanka s environmentální vzdělávací zahradou vzniklo rekonstrukcí budovy bývalého Zámečku (dříve novorenesanční tvrze) a vytvořilo tak zázemí pro realizaci ekologického vzdělávání, výchovy, osvěty a environmentálního poradenství.
Muzeum Františka Peřiny, legendárního pilota druhé světové války, je vybudované v budově bývalé mateřské školy v obci Morkůvky. Autorem expozice je historik plk v. V. Oldřich Rampula.
Základem bikeparku Tanvaldský Špičák je dlouhý modrý flowtrail, k jehož horní polovině je vybudována lehce náročnější červená alternativa. Jedná se o singletraily s upraveným povrchem a pozvolným klesáním, na kterých najdete nemalé množství klopenek a vln.
Hvězdárna ve Ždánicích byla zbudována v polovině šedesátých let 20. století. V minulosti vyvíjela bohatou astronomickou a kulturní činnost. Stavba byla koncipována jako víceúčelové zařízení, jako hvězdárna, restaurace a hotel.
Stylová zámecká vila s prvky historicismu a modernismu z roku 1908 byla postavena nedaleko zámku českým architektem Leopoldem Baueraem z Vídně. Podle svých obyvatel je nazývána Seidlova nebo Loudonova vila. V současné době vilu využívá Vrbasovo muzeum.
Malá rodinná firma se zabývá pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína několik desetiletí. V současné době hospodaří na vlastních vinicích, přičemž celková plocha vinic představuje celkem cca 3,5 hektaru.
Vinařství vzniklo v roce 1993 a zaměřuje se na produkci originálních vín s cílem co nejvyšší kvality vína a regionální chrakteristiky jednotlivých odrůd.
Kostel sv. Maxmiliána v horní části hukvaldského náměstí byl započat stavěn v roce 1759 a dokončen za biskupa Maxmiliána hraběte z Hamiltonu. Chrám je význačný především tím, že zde na varhany chodíval hrávat skladatel a zdejší rodák Leoš Janáček.
Poblíž Křížové cesty se nachází poutní místo s dřevěnou kaplí Svaté Anny a se studánkou s takzvanou Svatou vodou.
Klášter je společně s přilehlým kostelem Zvěstování Panny Marie významnou kulturní památkou. Ukrývá prostory s velmi vzácnou výtvarnou výzdobou z počátku 18. století. Po roce 1989 byl v klášteře obnoven řeholní život, nyní bydlí bratří v domě na náměstí.
Památný dům s výjimečnou lidovou architekturou pochází z 19. století.
Janáčkova lavička je rozcestí a orientační místo dva kilometry severovýchodním směrem od centra města Hukvaldy.