Kudy z nudy v obci Bučina

Zobrazit všechny články o obci Bučina

Vodní mlýn v Hukvaldech

Mlýn se nachází v místní části Dolní Sklenov. V roce 1936 byl zrekonstruován mlynářem Josefem Ondříčkem,který se po druhé světové válce stal čestným občanem Hukvald.

Vrch Hostibejk s vyhlídkovým altánem v Kralupech nad Vltavou

Vyhlídkový altán nad městem je častým cílem turistů i místních obyvatel. Skalní masiv Hostibjek je tvořen svrchnokřídovými sedimenty a je vyhlášen přírodní památkou.

Kemp Písák v Týništi nad Orlicí

Kemp Písák v Týništi nad Orlicí nabízí možnost letního ubytování v plně vybavených chatkách v přírodním areálu. Dřevěné chatky jsou umístěny v klidném prostředí borových lesů, kde jsou ideální podmínky pro chvíle oddechu a odpočinku.

Kolařská dílna Augustina Krystyníka

Dílnu kolaře Augustina Krystyníka najdete v Novém Hrozenkově. Pyšní se titulem Nositel tradic lidového řemesla, který mu v roce 2010 udělil ministr kultury. Zaměřuje se na výrobu dřevěných loukoťových kol, opravy historických kočárů a veteránů.

Kostel Povýšení sv. Kříže v Halenkově

Kostel byl postaven spolu s farou v letech 1786 - 1788. V roce 1846 byla přistavena věž a zákristie a do kostela byl umístěn nový, dřevěný hlavní oltař a obraz Povýšení svatého kříže od Františka Bergra.

Kostel sv. Mikuláše v Týništi nad Orlicí

První písemná zmínka o kostele je z roku 1361 a původně se jednalo o dřevěnou stavbu. Výstavba zděného kostela začala v roce 1692, kdy byla postavena také zvonice. Do dnešní podoby byl kostel přestavěn v roce 1842.

Naučná stezka Vodnické vycházky

Naučná stezka Vodnické vycházky se nachází na území mikroregionů Malé Posázaví a Ladův kraj. Má 13 zastavení a lze ji rozdělit na tři samostatné části. Na trase vás čekají informační tabule, odpočinková místa a dětská hřiště.

Poutní místo Stračka s pramenem

Pramen se nachází pod severním svahem hřebenu Pohoře v části zvané Stračka, vyvěrá zde z úbočí chutná a stále studená voda. Mezi lidmi je pramen znám jako pramen zázračné vody, který byl od nepaměti vyhledáván, a dodnes si k němu pro vodu jezdí lidé z širokého okolí.

Přírodní rezervace Kutaný

Přírodní rezervaci Kutaný tvoří smíšený pralesovitý porost na centrálním hřebenu Vsetínských vrchů mezi obcemi Halenkov a Valašská Bystřice. Důvodem ochrany je starší, přírodě blízký jedlobukový les s bohatým bylinným patrem.

Valašský atelier u Hofmanů na Soláni

Dům na Soláni byl postaven architektem Jiřím Auermüllerem v roce 1940 pro malíře Aloise Schneiderku. Navrhl mu dům v propojení dvou základních materiálů - kamene a dřeva. V roce 2001 vznikla z hospodářské budovy trvalá expozice a je zde také prodejní galerie.

Zvonařský ateliér Tkadlec v Halenkově

Zvonařská dílna Josefa Tkadlece v Halenkově byla založena už v 60. letech 20. století Josefem Tkadlecem starším. Dílna vyrábí zvony jak do tuzemska, tak je i vyváží do zahraničí.

Naučná stezka Kobzáňův chodník

Stezka je je věnována jednomu z nejvýznamnějších valašských výtvarníků a spisovatelů Janu Kobzáňovi. Stezka představuje také zajímavosti liptálské přírody. Délka naučné stezky je 4,5 km a je na ní 5 zastavení.

Občanská záložna ve Vsetíně

Vedle hostince Snaha postavil stavitel Urbánek roku 1896 budovu záložny, pro kterou téhož roku jeho přítel Mikuláš Aleš navrhl a rozkreslil sgrafitové výzdoby průčelí. Alšovy kresby na omítku přenesl mistr sgrafitář Josef Bosáček z Plzně.

Pseudogotický kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích

Chrám sv. Jana Křtitele z červené cihly a kamene byl postaven na počátku 20.století v pseudogotickém slohu a představuje ústřední část celého areálu, ke kterému patří ještě ohradní zeď s branou, hrobka, fara a hospodářské budovy.

Zámecká kaple sv. Michala v Kravařích

Zámecká kaple, která uzavírá zadní trakt, je starší než přestavba zámku - pochází z roku 1662, později ji vyzdobil významný slezský barokní sochař J. J. Lehner a malíř I. E. Eckstein.