Ústecký kraj

Přemyslovský Kamýk zůstal po výstavbě Karlštejna opuštěný a zvolna zanikl

Příjemný a nenáročný výlet je na ruinu hradu Kamýk, zvaný i Vrškamýk či Hunec. Tyčí se na zarostlém kopci nad obcí Kamýk nad Vltavou, poblíž vodní nádrže Kamýk, která je jednou z přehrad vltavské kaskády.

Na opičí tlupy z Helfenburku muselo přitáhnout císařské vojsko

Nádvořím se line vůně opékaných buřtů a krkovice, která se tu griluje na roštu. Dřevo, klacky, železný plát jsou k dispozici, menáž si přineste svoji. Jsme na Helfenburku, zřícenině nedaleko města Úštěk.

Modřín u Petrovic – nejmohutnější modřín v ČR

U Petrovic na Ústecku roste nejmohutnější modřín v Česku s obvodem kmene bezmála 7 metrů. Nachází se téměř na státní hranici s Německem na rozhraní Přírodního parku Východní Krušné hory a CHKO Labské pískovce.

Jezero Most chystá řadu novinek

Most se chystá na spuštění první sezony v areálu u stejnojmenného jezera, které vzniklo v uplynulých letech zatopením jámy po těžbě hnědého uhlí. Magistrát chystá několik novinek a vylepšení komfortu pro návštěvníky.

České středohoří: Krajinou zřícenin středověkých hradů

Mnozí znají České středohoří jen ze sedadla auta či jiného dopravního prostředku, kterým míří z Prahy na severozápad do Ústí nad Labem nebo do Německa. Krajina, v níž se odehrávají některé české pověsti, přitom nabízí víc než jen výstup na nejvyšší horu Milešovku (837 m n. M.), kterou zná každý ze školy.

Kalanetika a Pilates v Litoměřicích

Skupinová cvičení pro ženy. Jedná se o posilovací cvičení.

Potok Granátka pod vrchem Kuzov

Potok Granátka, neboli Žejdlík neboli Kuzovský potok najdete pod vrchem Kuzov na Litoměřicku.

Žitenická stezka Zemí hradů u Litoměřic

Stezka měřící 10,5 km začíná pod Dlouhým vrchem (655 m) a po modré značce vede přes Žitenice do Litoměřic. Vede členitým lesním terénem a je vhodná jen pro pěší turisty.

Kostel svaté Ludmily v Litoměřicích

Časně barokní stavba z let 1634 - 37, stavěl J. Koch z Ústí nad Labem. Typicky kapucínský kostel charakteristický svou jednoduchou stavbou.

Historická správní budova bývalého Rakouského spolku pro chemickou a metalurgickou výrobu v Ústí nad

Základy Spolku pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem byly položeny již v roce 1856, což se ukázalo jako velmi prozíravé. Byl to právě chemický průmysl, který spolu s využitím elektřiny sehrál na konci 19. a počátkem 20. století rozhodující roli v dalším rozvoji průmyslové výroby.

Hrob Jana Zajíce ve Vítkově

Hrob Jana Zajíce ve Vítkově na Opavsku je od roku 2019 prohlášen kulturní památkou. Náhrobek je symbolem boje za svobodu a pochází z dílny sochaře Olbrama Zoubka.

Arnoltický vodopád

Arnoltický vodopád je třímetrová kaskáda na Arnoltickém potoce v podhůří Jizerských hor. Nachází se v lese mezi obcemi Dolní Řasnice a Bulovka.

Model obřího jízdního kola v Lounech

Největší model jízdního kola v České republice je k vidění na Zahradním městě v areálu firmy Seko Aerospace. Na výšku měří bezmála 14 metrů a na délku 27 metrů.

Kulturní dům Teplice

Dům kultury v Teplicích projektoval Karel Hubáček mezi lety 1977 až 1980, stavba pak probíhala od roku 1981 do roku 1986. Stavba se nachází v historickém jádru města a je spojena s kolonádou.

Kladské pomezí na běžkách: běžecké okruhy kolem Adršpachu a Teplic nad Metují

Okolo skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují vede řada běžkařských tras. V Dolním Adršpachu naleznete upravený okruh nazvaný Ozvěny, další kolečko se nachází pod Křížovým vrchem. Do širšího okolí se můžete vydat k Teplicím pod Supí a Jiráskovy skály nebo do Zdoňova či Janovic.