Středočeský kraj

Muzeum věžáků Kladno

Zajímá vás historie bydlení na sídlišti za minulého režimu? Pak si prohlédněte Muzeum věžáků v Kladně. Tvoří jej dům z padesátých let minulého století, který si projdete od sklepa až po střechu – včetně krytu civilní obrany, ukázkového bytu či střešní terasy s výhledem.

Hrad s rotundou se tyčí nad Týncem nad Sázavou, městem motocyklů Jawa

Týnec nad Sázavou je dlouhá léta spojován s továrnou Jawa. Chtěla ho většina kluků vyučených na mopedech či pionýrech. František Janeček továrnu založil téměř před sto lety, nyní zase po modernizaci vyrábí. Ale malé město má také zajímavé památky. Hlavní je nepřehlédnutelný hrad s rotundou.

Cargo Gallery v Praze

Bohatý kulturní program, výstavy, a nebo osvěžení v Cargo Café na naší sluneční palubě na Vltavě v centru Prahy.

Pohled na Vltavu ze Smetanovy vyhlídky nikdy nezevšední

V tuto dobu bývají skalnaté stráně nad Vltavou pokryté sněhem. Opadané listí odhaluje průhled k řece, která u Krňan vytváří podkovu. Ze Smetanovy vyhlídky je nejhezčí pohled na řeku, ta tu před spoutáním štěchovickou přehradou vytvářela nejdivočejší úsek. Na protějším břehu stojí osada Ztracenka.

Kam o víkendu s dětmi: Za vysvědčení do zoo nebo na mistrovství v sáňkování

Děti si budou moci užít prodlouženého víkendu díky pololetním prázdninám. Premianti si mohou užít zlevněné nebo zcela bezplatné vstupné v táborské zoo, speciální prázdninové akce chystá také Zoopark Zájezd. Zábavu nabídne také mistrovství v sáňkování a bobování, které se uskuteční v Krkonoších. Vyrazit můžete také na pohádky.

Půjčovna lodí Tsunami

Dovolujeme si vás pozvat na vodácké putování po řece Vltavě, která je přímo rájem pro všechny vodačky a vodáky. Nabízíme jednodenní i vícedenní výlety.

Maleček Rafting

Maleček rafting - to je především profesionalita, zkušenost a tradice - již více než čtvrt. Maleček rafting půjčuje lodě a rafty k plavbě na řece Vltavě. Z naší nabídky si vybere opravdu každý. Poskytujeme jak velmi krátké výlety (30 minut), tak celodenní výlety. Poskytujeme kompletní servis.

Přívoz Úholičky - Husinec

Oblíbený vltavský přívoz spojuje obce Úholičky a Husinec-Řež. Obnoven byl v roce 2014 po více než padesáti letech. Přívoz mohou využít jak pěší turisté, tak cyklisté. Loď je v provozu od dubna do října.

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Okružní stezka vede po lesních a polních cestách v okolí Úholiček. Zavede vás na hradiště Řivnáč s krásným výhledem na meandr Vltavy, vyhlídku Stříbrník nebo vodopádu na Podmoráni.

Resort Cedrus Tuklaty

Resort Cedrus se nachází na návsi středočeské vesničky Tuklaty v okrese Praha-východ. Nabízí tři velké apartmány s terasou a posezením. K dispozici jsou také putting green a kryté parkovací stání ve dvoře.

Vyhlídka Na Vrchovnici – jeden z nejkrásnějších pohledů na Vltavu

Vyhlídka Na Vrchovnici patří k jedněm z nejkrásnějších pohledů na řeku Vltavu, v tomto případě na hladinu Slapské přehrady. K místu nedaleko obce Blažim vede zelená turistické značka.

Muzeum Podbezdězí v Bělé pod Bezdězem

Muzeum v Bělé pod Bezdězem je umístěno v budově zámku. Expozice zahrnuje především prehistorii a historii regionu Podbezdězí. Stálá expozice Podbezdězí v proměnách času je umístěna v reprezentativních prostorách bělského zámku s unikátními dřevěnými kolorovanými stropy z počátku 17. století.

Památná alej u Rakovnického potoka

Alej u Rakovnického potoka tvoří 540 stromů a s délkou 3,7 km je nejdelší alejí památných stromů v České republice. Vysázená byla začátkem 20. století za účelem zpevnění břehů potoka a ochraně před ničivými povodněmi.

Vrch Amálie s altánkem

Na vrchu Amálie u lesní cesty mezi Hředlemi a Krušovicemi nechal v roce 1823 kníže Karel Egon II. Z Fürstenberku vystavět pro svou ženu, kněžnu Amálii Bádenskou, romantický altán. Přes vrch vede červená značka z Krušovic do Hředle.

Jméno Muncifaj nosilo město Smečno ještě v 19. století

Malé město Smečno na Kladensku, připomínané kolem roku 1250, je plné zajímavostí. Na žádost Bořity z Martinic král Vladislav Jagellonský v roce 1510 nechal přejmenovat Smečno na Muncifaj (Dubovou horu) z latinského Mons fagi. Název, který zní jako z Drdových pohádek, se užíval až do 19. století.