Články na téma Muzea

Muzeum Drahanské vrchoviny a vzdělávací centrum TGM

Interaktivní expozice historie a řemesel Drahanské vrchoviny. V prostorách muzea též samoobslužná kavárna a technicko-fyzikální herna pro velké i nejmenší děti.

Muzeum techniky Telč

V historickém objektu bývalé parní pily nedaleko centrálního parkoviště v Telči naleznete sbírku historické techniky. V muzeu můžete obdivovat historické automobily, motocykly, bicykly, rádia, telefony, kamna, elektropřístroje, nábytek, hasičskou techniku a sbírku stabilních motorů.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Hrad Špilberk bude slavit, návštěvníkům zpřístupní všechny své prostory

V sobotu 14. a v neděli 15. září se při příležitosti oslavy 109. výročí založení Muzea města Brna otevře hrad Špilberk v rozsahu, v jakém nikdy veřejnosti přístupný nebyl. Návštěvníci za jedno vstupné nahlédnou do stálých expozic, nově opravených prostor jižního křídla nebo například do vězení.

Zámek ve Stráži nad Nežárkou odhalí nejedno tajemství pěvkyně Emy Destinnové

Pokud cestujete po jižních Čechách, pak byste neměli minout malebné městečko Stráž nad Nežárkou. Jeho největší chloubou je zámek, který po rekonstrukci slouží jako muzeum kdysi slavné operní divy Emy Destinnové.

Muzeum pálenic vystavuje i kousky zabavené policií

Při letních cestách po jižní Moravě nevynechejte Vlčnov na Uherskohradišťsku. Obec, kterou proslavila hlavně Jízda králů, ukrývá jeden unikát – Muzeum lidových pálenic, jediné v České republice.

Kam o víkendu s dětmi: Do kostýmů na Šternberk, za panenkami do Hlinska

Prázdniny nekompromisně uřízly první týden ze své druhé poloviny, ale letní radovánky se ani zdaleka ke konci neblíží. Blížící se víkend zve třeba do krňovického skanzenu na ukázky řemesel nebo na kočárkyádu v areálu hradu Starý Jičín.

Oblastní muzeum v Litoměřicích

Muzeum se nachází ve starobylé budově bývalé renesanční radnice. V interiéru je zachována původní výzdoba z 16. st. Stálá expozice představuje geologii regionu a jeho historický vývoj od pravěku až po 20. století. K muzeu patří také tzv. Máchova světnička, ve které krátce žil a zemřel K. H. Mácha.

Petrovické muzeum

Nově otevřené muzeu v obci Petrovice. Expozice věnovaná historii obce i kostela, spolu s expozicí zaměřenou na výstroj, výzbroj i život vojáka během období napoleonských válek.

Muzeum dopravy ve Strašicích

Expozice je zaměřená především na vývoj hromadné dopravy v západočeském regionu. Muzeum je společným projektem občanského sdružení ŠKODA-BUS klub Plzeň a obce Strašice.

Chodské tradice, ale i výhledy z hradní věže jsou v nabídce domažlického muzea

Založení muzea v Domažlicích se datuje k roku 1883, o Velikonocích 1931 se přesunulo do nyní užívaných prostor Chodského hradu. Od roku 1992 probíhala rozsáhlá rekonstrukce, při níž v roce 1995, krátce před jejím dokončením, vypukl noční požár, kvůli němuž bylo poškozeno na 130 vystavovaných předmětů.

Muzeum každodennosti Chříč

V prvním patře sladovny bývalého pivovaru v Chříči se nachází neobvyklé Muzeum každodennosti. V interaktivní expozici jsou k vidění věci, se kterými zcela běžně pracovali naši předkové, ale my už jen nejasně tušíme, k čemu sloužily.

Army muzeum Zdice

Army muzeum Zdice naleznete v areálu bývalých zdických kasáren v ul. Čs. Armády. Pestré sbírky muzea, které vzniklo iniciativou členů Klubu vojenských historických vozidel "K. V. H. V. L. R 2001 Zdice", čítají exponáty z dob první republiky, druhé světové války a jedinečnou kolekci vozidel Land Rover.

Muzeum koněspřežné dráhy v Bujanově

Muzeum koněspřežné dráhy, která vedla z Českých Budějovic do Lince naleznete v objektu bývalého strážního domku v Bujanově. Dozvíte se zde o historii této unikátní technické památky, která byla první svého druhu na evropském kontinentě.

Vitrážové muzeum v kostele sv. Jiljí Libyni u Lubence

Vznikající vitrážové muzeum v Libyni u Lubence je unikátem v celé Evropě. Nachází se v kostele sv. Jiljí s gotickým presbytářem. K vidění jsou zde kopie vitráží z doby románské, gotické, renesančí i z 19. století.