Články na téma Muzea

Muzeum Šipka ve Štramberku - expozice archeologie a geologie

Muzeum o pravěku a archeologii ve Štramberku dostalo název po známé jeskyni Šipka, ve které koncem 19. století našli čelist neandrtálského dítěte. A nejenom to – celé přízemí totiž jako jeskyně vypadá, včetně zvuků a světel. Muzeum se otevře závěrem roku 2017.

Muzeum bičů v Janovicích u Rýmařova

Ve westernovém areálu v Janovicích u Rýmařova si můžete prohlédnout unikátní Muzeum bičů. Uvidíte zde exponáty z celého světa a z nejrůznějších materiálů. Jsou tu biče biče americké, australské, japonské, maďarské, slovenské, české i kozácké.

Muzeum Panenek Smržovka

Nově otevřené muzeum panenek vám představí všechny skvosty, bez nichž si malé děti neumí život ani představit.

Muzeum Jaroslava Foglara v Ledči nad Sázavou

Muzeum Jaroslava Foglara je prvním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Jedná se o stálé muzeum vzniklé k výročí 110 let od narození pana Jaroslava Foglara.

Mobilheim kemp Rožnov pod Radhoštěm

Kemp mobilních domů v Rožnově pod Radhoštěm, leží nedaleko centra, tohoto lázeňského města, plného kultury a sportu. V malebné krajině kolem řeky Bečvy se nachází Valašské muzeum v přírodě, nedaleko jsou Pustevny a Radhošť.

Sheraton Prague Charles Square Hotel

Sheraton Prague Charles Square Hotel se nachází na pomezí Starého a Nového Města pražského, v těsné blízkosti Karlova náměstí. V okolí hotelu naleznete populární a navštěvovaná muzea, galerie a divadla. Václavské náměstí je téměř za rohem a proslulý Karlův most je vzdálen jen 15 minut chůze.

Werichovka - Werichova vila na Kampě

Muzeum Kampa ve vile buduje muzeum věnované Osvobozenému divadlu a jeho čelním představitelům, tedy Jiřímu Voskovcovi a Janu Werichovi. Prostor by však měli dostat i další někdejší obyvatelé historické budovy – jazykovědec Josef Dobrovský nebo básník Vladimír Holan.

Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

V areálu jsou umístěny jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Nejstarší české mumie opředené legendami jsou „Kryšpáci“ ukrytí v hrobce kralovického kostela

Budete-li putovat severním Plzeňskem a navštívíte-li klášter Plasy nebo galerii a muzeum v nedávno zrestaurovaném areálu v Mariánské Týnici, věnujte také svou pozornost městečku Kralovice a jeho výjimečné stavbě kostela sv. Petra a Pavla, v jehož podzemní kryptě se nacházejí nejstarší české mumie.

Novým lákadlem Chomutova jsou parní lokomotivy i vůz barona Rothschilda

Významné turistické lákadlo získal pro letošní léto Chomutov. Vedení města vyjednalo sezónní zpřístupnění železničního depozitáře Národního technického muzea, který ukrývá skvostné parní lokomotivy a další železniční vozy. Nově bude veřejnosti přístupný od 1. června do konce září vždy od čtvrtka do neděle od 10 do 17 hodin. Dosud byl depozitář otevřen jen dva víkendy v roce.

Muzeum Roubenka v Římově - od koněspřežky k železnici

V jihočeském Římově objevíte v původní roubené budově, která je jednou z nejstarších v obci, expozici modelů vláčků. Má připomínat bývalou koněspřežní železnici z Českých Budějovic do Lince a jejího projektanta Františka Antonína Gerstnera, který míval na římovském zámku projekční kancelář.

Muzeum vysídlených obcí Novohradska

Stálá expozice o dramatických událostech Novohradska, odsunu, vysidlování, ale i dávné historii sahající až do středověku.

V Litoměřicích mají muzeum s otisky dlaní slavných lidí

Osahat si otisky dlaní českých i světových osobností mohou lidé v Litoměřicích. Ve městě se ve čtvrtek 25. května oficiálně otevřelo Muzeum Křišťálový dotek, které představuje ojedinělé otisky dlaní například bývalého prezidenta Václava Havla nebo zachránce židovských dětí sira Nicolase Wintona. Muzeum založili litoměřický sklář Jan Huňát se svým otcem.

Galerie Patriot v Tišnově – expozice minerálů

Expozice minerálů Galerie Patriot je jednou z nejhodnotnějších sbírek v České republice, jak kvalitou vystavených vzorků, tak i svou komplexností. Řada exponátů dosahuje či převyšuje svou úrovní minerály vystavené v muzeích.

Zámek Oslavany – muzeum, pivovar a bývalý klášter

Renesanční zámek v Oslavanech s arkádovým nádvořím původně býval cisterciáckým klášterem. Ten zde stál již ve 13. století, nepřežil však husitské nájezdy a dílo zkázy dokonal požár roku 1516. Zrušený klášter nechali proto noví majitelé v 16. století přestavět na renesanční zámecké sídlo.