Články na téma Hory

Tandemový paragliding v Čeladné

Zanechte každodenní starosti života na zemi a vyleťte do oblak zjistit, proč si ptáci zpívají. Tandemový paragliding je nejjednodušší způsob jak létat. Zažijte neskutečný pocit volného letu, kochejte se a relaxujte. Beskydy, kde lety probíhají, patří k nejideálnějším paraglidingovým terénům v ČR.

Poslední ručně stavěná kamenná hráz v Čechách je v Pastvinách

V podhůří Orlických hor nedaleko Letohradu a Žamberku se nalézá unikátní vodní dílo. Jedná se o poslední ručně stavěnou kamennou hráz v Čechách. Postavená byla v letech 1933 – 1938 a to výhradně českými dělníky a staviteli a z českých materiálů.

Nadšenci ovinou horu Praděd pletenou šálou, už jí mají přes šest kilometrů

Nevídaná událost čeká v sobotu 30. srpna nejvyšší horu Moravy a Slezska Praděd. Kolem jejího vrcholu bude ovinuta ručně pletená šála dlouhá více než šest kilometrů.

Dřevěnou kapli, zázračný pramen, prales i výhledy najdeme na Stožci

Šumavský vrch Stožec (1065 m. N. M.) je zajímavým turistickým cílem. Až na vrcholky Alp se dá dohlédnout ze Stožecké skály, kaple Panny Marie ležící o málo níže se již rovněž nachází v 1. zóně NP a strmá cesta k ní vede pralesní divočinou. Blízký pramen, jak tomu bývá, má svoji legendu.

Pavilon skla Klatovy

Výstavní pavilon v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše se věnuje především sklu. Základem expozice je unikátní soukromá sbírka šumavského skla firmy Lötz, doplňovaná příležitostnými výstavami českého i zahraničního skla.

Vrch Javorový, vyhledávaný turistický cíl milovníků hor

Nepřehlédnutelný vrchol Těšínských Beskyd čnějící nad Třincem zve k turistice pěší i cyklo, jeho úbočí vítá příznivce paraglidingu a v zimních měsících nabízí své svahy milovníkům sjezdového lyžování.

Skalní hrad v Oldřichově v Hájích

Mohutné skalisko, na kterém byl ve 14. století založen skalní hrádek sloužící k hlídání obchodní stezky přes hory. Zanikl pravděpodobně v 16. století. V okolí se často vyskytovali loupežníci a dodnes jsou mnohá místa opředena roztodivnými pověstmi. Ze skalního hradu je krásná vyhlídka do okolí.

Dračí vrch u obce Fojtka v Jizerských horách

Dračí vrch se nachází v západní části Jizerských hor ve lese nad Libercem - Kateřinkami, asi 2,5 km jižně od vesnice Fojtka. Z Dračího vrchum který je opředem mnoha pověstmi, se odkrývá krásný výhled do okolí.

Přírodní rezervace Bukovec v Jizerských horách

Nad osadou Jizerka se nachází nejvyšší čedičový kužel ve střední Evropě, Bukovec. Předmětem ochrany jsou kamenité svahy s významnými lesními společenstvy, vlhké louky s výskytem řady vzácných druhů rostlin - nejbohatší botanická lokalita v CHKO Jizerské hory.

Naučná stezka Tři iseriny: Bukovec - Jizerka - Rašeliniště Jizerky

Naučná stezka Tři iseriny seznamuje s rozmanitostí a bohatstvím přírody Jizerských hor i s historickými pozoruhodnostmi. Začíná u prvního zastavení na jižním okraji Jizerky a končí u vyhlídky do vrchoviště v Národní přírodní rezervaci Rašeliniště Jizerky.

Beskydské traily u Frenštátu pod Radhoštěm

Okruh zážitkových cyklotras Beskydských trailů vzniká v lokalitě Horečky na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Pilotní trasa měří 3 km, v budoucnu zde vzniknou další o délce až 20 kilometrů.

Beskydy mají první horskou cyklostezku

V Beskydech začala fungovat první horská cyklostezka. Pilotní okruh měří tři kilometry a je v blízkosti areálu skokanských můstků Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. V budoucnu by mělo vzniknout až 17 dalších kilometrů. Úsek nazvaný Beskydské traily bude napojen na stávající síť cyklostezek.

Kam vyrazit při toulkách Šumavou

Zbytek prázdnin a zkracující se léto vyzývá k poznávání krás tuzemska. Jednou z nejmalebnějších a turisty nejoblíbenějších oblastí Česka je Šumava. Blíže ji můžete poznat jak pěšky v pohorkách, tak i s větrem ve tváři v sedlech jízdních kol či skútrů.

Expozice spiritismu v Nové Pace - vyvolávání duchů v Podkrkonoší

Městské muzeum v Nové Pace se může pochlubit unikátní expozicí spiritismu, která mapuje vývoj tohoto hnutí v Krkonoších. Spiritismus (duchařina, vyvolání duchů) vznikal v těžkých životních a sociálních podmínkách horalů přibližně na přelomu 19. a 20. století.

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. Zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.