Články na téma Hory

Není řízek jako řízek, tím spíše ten festivalový

V Malé Morávce a její místní části Karlov pod Pradědem o víkendu 19. a 20. září provoní sály restaurací řízky všeho druhu. Tradiční vepřové, kuřecí či krůtí, ze zvěřiny, ryb, sýrů i zeleniny. Věhlas místního Festivalu řízků sem přivede jistě stovky zájemců.

Ski areál České Žleby - lyžování pro rodiny s dětmi na Šumavě

Ski areál České Žleby leží v překrásném prostředí Národního parku Šumava. Najdete jej 10 km od města Volary.

Cestopis – Tři dny v srdci Železných hor

Mám v garáži horské kolo, na kterém jsem ale pořádně pár let nikde nebyl. Když se ale v kalendáři sešly na jeden víkend dvě akce, jedna v Hotelu Kraskov a druhá na chatě v Horním Bradle, tak se zrodil plán objet to celé na kole. Celá trasa měla asi 60km – pátek odpoledne směr Kraskov, v sobotu přejezd do Horního […].

Rozhledna Babina u Tábora

Rozhledna leží pod vrcholem Babí hory v nadmořské výšce 444 m n.m. Necelé 2 km od Tábora. Návštěvníkům rozhledna slouží od května 2015.

Rozhledna v Pavlíkově

Rozhledna se nachází 0,7 km západně od Pavlíkova pod vrcholem Senecké hory a je z ní krásný výhled na hřebeny Doupovských hor, Krušných hor či Českého středohoří.

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou výhledy na město a šumavské vrcholy.

Šumavskými vesnicemi

Vycházkový okruh šumavskými vesnicemi - kaštanovou alejí do Tuškova, přes Opolenec do sedla pod hradem Kašperkem a zpět do Kašperských Hor.

Kolem pranýře za výhledy

Vycházkový okruh přes Šibeniční vrch a Vinice s panoramatickými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví.

Naučná stezka Gruň – Bílý Kříž

Naučná stezka Gruň – Bílý Kříž vede po jednom z nejkrásnějších obydlených hřebenů Beskyd – Gruni. Jedná se o stezku s historicko přírodovědným zaměřením, která začíná ve Starých Hamrech u pomníku Maryčky Magdonové a vede k poslednímu zastavení na Bílý Kříž.

Od bran Kolštejna až na vrchol Šeráku

Dlouhá bílá zeď renesančního zámku v Kolštejně, v roce 1947 přejmenovaného na Brannou, ukrývá skvost vnitřního nádvoří. Přes vyspravený kamenný most vejdete brankou v bráně do zatím rozharaburděného vjezdu.

Bystřická kaple - symbol přátelských vztahů mezi bývalými a dnešními obyvateli Krkonoš

Bystřická kaple u Mladých Buků v údolí Zlatého potoka léta chátrala. Správa Krkonošského národního parku ji v roce 2015 zrekonstruovala a nově vysvěcenou otevřela pro veřejnost.

Lesní bar se stal poutním místem Jeseníků

Zprvu atrakce, o níž šly povětšinou ústní fámy, tu a tam se o ní napsalo, což hned probudilo zájem návštěvníků, se stala místem, kde potkáte davy lidí. Samoobslužný kout v lese nad Horní Lipovou, kde se nakrmíte a napojíte za doporučený obolus, který většina ráda dá.

Malá rozhledna doplnila hradu Lanšperk chybějící věž. Vidět jsou z ní i Orlické hory

Bezvěžový hrad, respektive mohutná plášťová zeď, jež z něho zbyla, stojící nad údolím tiché Orlice, sluje Lanšperk. Král Přemysl Otakar II. V krajině Orlické mnohé hrady kázal zakládati, Němci osídliti, na místech vymýcených a vykácených. Tak vznikl i Lanšperk.

Naučná stezka Rašeliniště U jezera

Vydejte se na stezku do nitra Krušnohorských rašelinišť, která začala vznikat před 15 tisíci lety v době ledové. Rašeliniště v Krušných horách jsou jednou z nejpostiženějších lokalit na našem území.

Útulna u Protržené přehrady v Jizerských horách

Jednoduchá dřevěná stavba s půdorysem 5 x 8 metrů a sedlovou střechou je od června 2015 návštěvníkům přístupná. Útulna postavena na místě vyhlášené Krömerovy boudy se nachází u Protržené přehrady na Bílé Desné v Libereckém kraji.