Tipy na výlety v oblasti Olomoucký kraj

Kavárna Tančírna v Loučné nad Desnou

Kavárna funguje v tančírně v letním období. Prostor zároveň slouží jako malé kulturní centrum obce, konají se tu koncerty, výstavy a podobné akce.

Kameny zmizelých v Lošticích

Kameny zmizelých připomínají židovské rodiny, které našly smrt ve vyhlazovacích táborech. Z Loštic pocházely rodiny Fuchsových a Knöpfelmacherových a kameny jsou usazeny v dlažbě před jejich domy.

Lázeňský dům Praha - funkcionalistický skvost v Teplicích nad Bečvou

Lázeňský dům Praha prošel v roce 2016 kompletní rekonstrukcí a nabízí luxusní ubytování v prvorepublikovém stylu. Budova se nachází v atraktivní části areálu hned vedle kolonády a dominuje malebnému lázeňskému parku, který láká k procházkám.

Radnice s vyhlídkovou věží v Šumperku

Budova radnice byla postavená v letech 1909 - 1911 ve stylu saské neorenesance se secesionizujícími detaily. Stojí uprostřed historického náměstí, na původním místě gotické a renesančně upravované radnice, připomínané již v 15. století.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrobte si středověké hračky, zabruslete si na kluzišti

Neseďte o prodlouženém víkendu doma a zajeďte si s dětmi třeba na hrad Radyně, kde vám představí středověké techniky výroby hraček. Od pátku si v Teplicích můžete zabruslit na ledovém kluzišti. V jesenických lázních Velké Losiny na ratolesti i rodiče čekají dva dny plné saunování a animací.

Tenisová hala Bohemaland Zlaté Hory

Ve sportovně rekreačním a kongresovém areálu s hotelem Bohemaland je otevřena od listopadu 2017 nová tenisová hala se dvěma kurty.

Bývalé lázně sv. Markéty v Prachaticích

Lázně byly založeny roku 1783 při prameni vyvěrajícím z lesnatého masívu Libina v nadmořské výšce 635 m. Léčebný účinek pramene Sv. Markéty byl využíván již v 17. století. V lázních se provádělo léčení studenou vodou a byly využity všechny způsoby vodoléčby (Prissnitzovy a Kneippovy léčebné metody).

Tipy na víkend: Oslavte svatého Martina, pochutnejte si na sladkém

Víkendu tentokrát vévodí sobotní svátek svatého Martina, jemuž je zasvěcena spousta akcí po celé republice. Víno a husí speciality ochutnáte třeba v Kutné Hoře, na hradu Radyně nebo ve Vizovicích. Vyrazit můžete i na festival dortů v hlavním městě nebo na výstavu minerálů v Olomouci.

Obec Rouské na Přerovsku - vesnice slunečních hodin

Obec Rouské na Přerovsku by se s trochou nadsázky dala označit za „vesnici slunečních hodin“. Má sice jen 250 obyvatel ale hned osm těchto časměřičů. Víc jich v přepočtu na občana asi jinde v Česku nemají.

Skalní útvar a vyhlídka Městské skály u Šumperku

Městské skály se nacházejí na vrcholku kopce severně od Šumperka. Jedná se o soustavu útesů a věží. Na vrcholku skály byl postaven vyhlídkový altán.

Věžní hodinový stroj z Městského domu v Přerově po 120 letech ožil na přerovském zámku

Původní věžní hodinový stroj, který byl osazen do věžičky Městského (tehdy Záloženského) domu v Přerově v říjnu 1897, je znovu zpřístupněn veřejnosti na chodbě 2. patra přerovského zámku.

Větrný mlýn Přemyslovice

Původně dřevěný mlýn holandského typu byl do Přemyslovic z nedalekého Plumlova přestěhován roku 1841.

Zámek Přemyslovice

V roce 1825 Karel Příza nechal postavit tzv. Emerenciin letohrádek s úmyslem využívat jej k občasným pobytům.

Lesnický park Podkomorské lesy

Lesnický park kopíruje po obou stranách Brněnské přehrady hranice stejnojmenného přírodního parku.

Výzdoba schodiště barokního zámku dala vzniknout jménu pražské Troje

Osada známá Horní Ovenec změnila po stavbě šternberského zámku jméno na Troju. Jeden z nejhezčích českých barokních zámků vznikl jako letní rodové sídlo v 17. století. Obrovská vila s parkem a dříve i vinicí, patřící nyní do botanické zahrady, byla letním sídlem V. V. Šternberka a jeho choti Kláry.