Rozhledny v oblasti Kraj Vysočina

Zřícenina rozhledny na Šacberku

Tradice vyhlídkového místa s rozhlednou na vrcholu Rudný (též Šacberk) severně od Jihlavy sahá do roku 1854. Dnes se na místě nachází torzo rozhledny, která vyhořela v roce 1940 a do dnešních dnů nebyla obnovena. Město Jihlava však připravuje její obnovení, hotovo by mělo být do roku 2028.

Naučná stezka K Radošovu s rozhlednou

Svou délkou, 20 km, spíše cyklistická trasa návštěvníky provede po okolí Veselí nad Moravou a na 9 bodech seznámí s historií i současností oblasti a významnými tématy. Naučná stezka začíná v přístavišti Baťova kanálu. Součástí trasy je rozhledna Radošov.

Nebušické Oko – multifunkční vyhlídka

Pohleď, oko! Čím je? Dobrodruhu rozhlednou, malému průzkumníku houpačkou, fotografu rámem v krajině… Místu, kde se nad Nebušicemi potkají dvě polní cesty lemované stromořadími, vtiskli svým návrhem studenti Fakulty architektury ČVUT pod vedením svých pedagogů jedinečnou atmosféru.

Hanzalův kopeček – vyhlídka na Třebíčsko

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku nedaleko obce Čáslavice. Z vyhlídky budete mít Třebíčsko jako na dlani. Na dosah je hrad Sádek se stejnojmeným vinařstvím, kostely v Čáslavicích a Babicích nebo rozhledna na Pekelném kopci.

Hornická naučná stezka v Jihlavě

Okružní naučná stezka má první zastavení na okraji Lesnova. Odtud vede na sever na vrch Roudný a přes Zbornou se stáčí zpět. Na deseti zastaveních se dozvíte, co, kde, kdy a jak se v okolních štolách těžilo, a nechybí ani informace o rozhledně na Roudném a o zdejším lese.

Rozhledna Pípalka na Křemešníku

Na vrcholu Křemešník asi sedm kilometrů od Pelhřimova stojí ocelová rozhledna Pípalka. Návštěvníci mohou vystoupat až do výšky čtyřiceti metrů. Rozhledna v nadmořské výšce 765 m n.m. Vyrostla roku 1993. Stojí asi 400 m od poutního kostela Nejsvětější Trojice.

Keltská rozhledna Boika má geologické schody

Území kolem východočeských Nasavrk obývali v mladší době železné Keltové. Jsou tu terénní pozůstatky mohutného oppida v Českých Lhoticích, v nasavrckém zámku expozice Po stopách Keltů. Nedaleko města je keltský archeoskanzen. Na výšině u města stojí od roku 2006 rozhledna Boika. Má nové geoschody.

Rozhledna na Kostelíčku v Třebíčí

Nad městem u Kostelíčka na Strážné hoře stojí od roku 1940 Vodojem Kostelíček Třebíč. Dříve sloužila k zásobování města pitnou vodou až do 70. let minulého století. V současnosti návštěva objektu umožňuje atraktivní pohled na město.

Rozhledna Lichnice

Nejnovější rozhlednou Železných hor je 10 metrů vysoká kovová konstrukce umístěná do střepu hradní věže na zřícenině hradu Lichnice nad Třemošnicí. Ta nahradila původní dřevěnou vyhlídkovou terasu, která byla v roce 1997 pro nevyhovující technický stav stržena. Vyhlídková plošina leží v nadmořské výšce 515 m.n.m a je z ní krásný výhled na údolí Lovětínské rokle, […].

Rozhledna Na Signálu na Slavíkově u Horní Radechové

V Kladském pomezí na vyvýšenině Signál mezi obcemi Slavíkov a Pavlišov naleznete dřevěnou rozhlednu s ocelovým schodištěm a vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 metrů. Za pěkného počasí je odtud vidět na Broumovské stěny, Orlické hory i Krkonoše.

Výhled z nové rozhledny na stařičké hradní věži

Středověká věž hradu Orlík u Humpolce je po staletích znovu přístupná díky nové rozhledně. Kovovou konstrukci stavbaři vestavěli do „zubu” kdysi poškozené kamenné stavby. O víkendu byla 22 metrů vysoká vyhlídková věž poprvé otevřena veřejnosti a během prvních dvou hodin tam vystoupala po 104 schodech točitého schodiště víc než stovka lidí.

Rozhledna na věži hradu Orlík nad Humpolcem poprvé přivítá veřejnost

Nová rozhledna na věži hradu Orlík nad Humpolcem bude poprvé zpřístupněna veřejnosti o víkendu - tedy 1. a 2. listopadu.

Rozhledna Karasín u vodní nádrže Vír

Zděnou rozhlednu Karasín najdete v překrásné přírodě severovýchodní části Vysočiny na kopci zvaném Přední skála, 716 metrů nad mořem nedaleko údolní nádrže Vír u Bystřice nad Pernštejnem.

Rozhledna Radošov u Veselí nad Moravou

Na kopci Radošov u Veselí nad Moravou na Hodonínsku stojí patnáct metrů vysoká rozhledna. Stavba stojí mezi vinohrady a tak je její tvar v podobě poháru vína více než symbolický.

Rozhledna nad obcí Moraveč se podobá hradní věži, nabízí vyhlídku i muzeum

Malá obec Moraveč je částí obce Slapsko v okrese Tábor. Nachází se půldruhého kilometru na východ od Slapska. Trvale zde žije něco málo přes čtyři desítky obyvatel - ovšem i tak je to místo zejména pro turisty zajímavé. K dispozici tu totiž mají unikátní kamennou rozhlednu s vyhlídkovým ochozem.