Novinky.cz v obci Sloup
Zobrazit všechny články o obci Sloup
Klášter v Plasích o víkendu 15. a 16. července představí jedinečné stavební dílo, jakým je bývalá obytná budova mnichů Konvent. Stavba s důmyslným řešením základů a s barokní klimatizací.
Na severozápadním výběžku hory Ždánov se majestátně tyčí nejvýše položený královský hrad v Čechách – Kašperk. Pro návštěvníky je v těchto dnech připraveno zajímavé zpestření.
Víkendové akce pro rodiny s dětmi se tento týden nesou především v historickém duchu. Na hradech se můžete za řinčení mečů přenést do středověku. Na pražském Vítkově se uskuteční rekonstrukce husitské bitvy, na hrad Buchlov dorazí kováři a ve Slezských Rudolticích se můžete zapojit do lukostřeleckého turnaje. Navštívit můžete i skanzeny, kde se uskuteční akce spojené s lidovými řemesly.
Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, postupně rozšiřují své služby.
Kdysi zapovězený příhraniční kout Šumavy je dnes oblíbeným cílem turistů, a to jak pěších, tak cyklistů. Možnost dostat se do motoristům striktně nepřístupných částí NP mají díky vstřícnosti obecního úřadu v Borových Ladech i držitelé ZTP a senioři. A vyrazit odtud lze na další krásná místa.
Jablonec nad Nisou na letní prázdniny opět otevře turistům své kostely. Přístupné budou od příštího týdne každé úterý až do konce srpna. Na prohlídky architektonicky cenných interiérů naváže podvečerní koncert. Informovala o tom Petra Handlířová z Jabloneckého kulturního a informačního centra.
Po vystoupání bezmála dvou set schodů do výšky 36 metrů nad zemí přímo do věže kostela sv. Jakuba v Poličce mají návštěvníci jedinečnou příležitost užít si kostýmovou prohlídku, na které vás přivítají členové rodiny Martinů.
Jeden z projektů Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015 pokračuje pod názvem Západočeské baroko díky spolupráci s Plzeňským krajem i v letošním roce.
Česko se pyšní mnoha raritami. Jednou z nich je bezesporu i světový unikát - skalní uskupení na Českolipsku mezi obcemi Velenice a Svitava. Zde prochází skálou rovná 110 metrů dlouhá pískovcová klenba s proměnlivou šířkou. Do Pekelných dolů se sjíždějí turisté, ale hlavně motorkáři z celého světa.
Vzhůru do sedel a za zážitky, někteří ale jen polykají kilometry, aniž by si uvědomovali krásy okolí. Ale takových cyklistů a těch, kteří ničí kvůli adrenalinu přírodu, je naštěstí zlomek. Kolaři už jsou dost zahlcené Šumava, Krušné hory, Český ráj, jižní i střední Morava. Zatím jim uniká Vysočina.
Táhlé pomekávání se neslo ze skalky pod strmými pražskými Branickými skalami, které jsou součástí přírodního parku Dobeška. Kozlík tu hledal své druhy, ale ti se neozývali. Spolu s několika ovcemi má ohradu v parku nedaleko pobřežní komunikace z Modřan do Podolí.
Máme mnoho památek, o kterých se moc nemluví, a je to škoda. Není vše jen o Praze, Českém Krumlovu, Telči, Kutné Hoře, Olomouci a dalších notoricky známých objektech. Zejména města na severu Čech, v Podkrušnohoří, bývají většinou nezaslouženě spojována jen s negativními jevy.
Nemáte plán na víkend? Vydejte se na hrad Svojanov. Přijede Přemysl Otakar II. S královnou.
Zámek Nový Hrad v Jimlíně mezi Louny a Žatcem nabízí dva prohlídkové okruhy a Barrandovská studia v něm přes léto již tradičně vystavují pohádkové kostýmy, letos ty, které natáčel Zdeněk Troška. Unikátní a rozlehlý zámecký areál na skále odděluje krajinu Přírodního parku Džbánu a Českého středohoří.
Hudba, tanec, výstavy, výtvarné kurzy i modelářský festival zpříjemní návštěvníkům pobyt na duchcovském zámku v průběhu letních prázdninových měsíců. Správa zámku a její partneři připravují bohatou programovou nabídku. Na své si přijdou malí i velcí.