Novinky.cz v obci Škvorec
Zobrazit všechny články o obci Škvorec
Slováckou metropoli Uherské Hradiště ovládnou o víkendu tradiční Slavnosti vína a otevřených památek. Opět představí jedinečné lidové tradice, pestrost krojů, lidovou hudbu a samozřejmě nebudou chybět ochutnávky vína a burčáku.
Sportovně rekreační středisko Boží Dar se mění před očima. Ze zanedbávané obce se vylouplo solidní zázemí pro návštěvníky Krušných hor v létě i v zimě. Obec je známa svou Ježíškovou poštou, v infocentru mají před Vánoci napilno, aby zvládli orazítkovat všechna došlá přáníčka.
Na závěr léta a jako ukončení turistické sezóny pořádá zámek Dobříš každý rok tradiční Svatováclavskou slavnost. Letos se tato akce uskuteční v prostředí krásného rokokového zámku v sobotu 10. září. Pro návštěvníky je od 9 do 18 hodin připraven bohatý celodenní program.
Olympijské hry v roce 1936 vysílala tehdy ještě značně primitivní televize. Její signál u nás zachytila rozhledna na Děčínském Sněžníku (723 m. N. M). Stojí od roku 1864 na dominantě Děčínska a zároveň nejvýše položené stolové hoře. Kruhový rozhled je z ní jedinečný.
Počasí má následujícímu víkendu přát, proto neleňte a vydejte se za vínem a burčákem. Vinobraní pořádají ve Znojmě, na zámku Nebílovy, v Praze a Mikulově, kde budou soutěžit v rozeznávání vůně vína. Přerov provoní soutěž ve vaření guláše. Jičín opět ožívá s Rumcajsem, Mankou a Cipískem.
Na skalním ostrohu pod Soudným vrchem v Ústí nad Labem tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města už od 19. století výletní zámeček Větruše. V minulosti byl významným společenským a turistickým centrem města a stává se jím opět.
Od 10. do 18. září se konají Dny evropského dědictví. Zámek Mníšek pod Brdy k této příležitosti otevře své trasy veřejnosti zdarma. V neděli 11. září je navíc připravena pohádka Hadí mlýn.
V Mikulově ve dnech 9. až 11. září a ve Znojmě 9. a 10. září se uskuteční letošní Vinobraní. V uvedených dnech dojde k posílení dopravy mezi Mikulovem, Znojmem a Brnem.
Šumava má mnoho hezkých výhledů, pohled z Bučiny přes Knížecí pláně na jižní část pohoří je jedním z nich. Nesmí ale pršet, se 1600 mm srážek je nejdeštivějším místem Šumavy. Sedím na terase hotelu zbudovaného v alpském stylu, který má smůlu, že stojí na špatném místě.
V červenci 2009 si Václav Obr splnil celoživotní sen. V Čechách pod Kosířem otevřel vlastní Muzeum kočárů. Dílo, které začal budovat před více než dvaceti lety, dnes obdivují návštěvníci z celé Evropy. Muzeum nabízí na pět desítek kočárů, historické saně a unikátní sbírku kočárových luceren.
Pohádkové město Jičín se tento týden roztančí. Ve středu tu začíná už jednadvacátý ročník festivalu Jičín – město pohádky, letos s mottem Taneční pohádkování.
Podzimní vinobraní je celorepublikovou oblíbenou záležitostí. Lidé se sjíždějí na pár dní do různých koutů Čech a Moravy, aby mohli ochutnat slavný burčák nebo nové druhy vín. Pro zkušené vinaře bude zajímavou akcí 3. ročník Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně - Mikulov 2011, které se uskuteční na Pálavském vinobraní 10. a 11. září 2011.
Druhou zářijovou sobotu začínají tradiční Dny evropského dědictví. Při této příležitosti se památkové objekty, včetně těch, které nejsou běžně přístupné, otevřou široké veřejnosti. Brány památek a muzeí v Šumperku přivítají první návštěvníky v sobotu 10. září od 9 hodin.
Jen několik kilometrů západně od Slavonic se táhne souvislý úsek prvorepublikového lehkého opevnění, tvořený šesti pevnůstkami, zvanými lidově řopíky. Stejně jako ostatní opevňovací objekty byly v září 1938 i ony bez boje předány okupantům.
Tisá, roztahaná obec zacloněná sedmdesátimetrovou hradbou pískovcových stěn, leží pár kilometrů od Děčína. Byl jsem tu v zimě, sám, jen s mrazem, který třaskal na zasněžených větvích stromů a v hlubokém sněhu pod nohama. Byl jsem rád, že jsem dost vyčerpán prolezl jejich část.