Novinky.cz v obci Škvorec
Zobrazit všechny články o obci Škvorec
Advent na zámku Loučeň začne v sobotu 26. listopadu odpoledne ozdobením vánočního stromku i věnců. Pokračovat bude každou sobotu až do Štědrého dne. V sobotu 3. prosince bude na programu Nadílka od Barbory, 10. prosince uspořádá loučeňský knížecí pár Vánoce lesních zvířátek a 17. prosince advent vyvrcholí tradičním Živým betlémem.
Výstava Rok růže se z Třeboně přestěhovala do Bechyně. Zakotvila zde v Městském muzeu, kde ji mohou návštěvníci zhlédnout až do konce prosince. Jedná se o poslední zastávku putovní výstavy uspořádané v rámci projektu Rožmberský rok.
Šití papučí z ovčí kůže, tkaní na tkalcovském stavu, předení lnu, strouhání světidel, pletení košíků i pečení vánočních oplatků. To je jen stručný výčet řemesel, která budou moci v sobotu 3. prosince obdivovat návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách.
Chcete-li načerpat vánoční atmosféru a zároveň nahlédnout do historie, zavítejte během adventních víkendů na zámek Dobříš. Vánoční výzdoba se ponese všemi sály a pokoji již od 26. listopadu.
Do zázemí stanice metra Florenc, které není běžně přístupné, se v noci z 1. na 2. prosince můžou vypravit zájemci z řad veřejnosti. Musejí ale počítat s tím, že za vstupenku na dvouapůlhodinovou exkurzi zaplatí 600 korun.
Vydejte se do východočeského Kuksu, kde v areálu barokního Šporkova hospitalu našlo svoje sídlo České farmaceutické muzeum. Díky skvělé expozici se vrátíte proti proudu času a dozvíte se mnohé o kdysi velice vážené profesi lékárníků.
Vánoční atmosféra zavládla s předstihem v prostorách zámku v Napajedlech. Po celý víkend se v historických sálech konala výstava květinových a interiérových aranžií. Návštěvníci se tak mohli inspirovat pro nadcházející období Vánoc. V sálech bylo prostřeno několik slavnostních tabulí.
Existenci nepatrné zříceniny na okraji Kunratického lesa mnozí Pražáci ani nezaznamenali. Snad jen ve spojitosti s populárním během Velká kunratická. Stoupák od Kunratického potoka znají sportovci již od roku 1934. Hrad přitom hrál v dějinách Prahy dost významnou roli. Zemřel tu panovník.
Malebná kopcovitá krajina, hluboké lesy, potůčky a překrásné stráně s pasoucím se dobytkem - to vše v sobě skýtá zastrčená a možná i trochu zapomenutá šumavská oblast kolem Strašína, která v minulosti okouzlila i Kelty.
Víte, kde se v Berouně nachází ojedinělý oltář, proč dostala Plzeňská brána barokní podobu nebo kde bylo v 18. století ukrýváno Palladium země české? Na tyto a další otázky jsme pro zájemce o návštěvu uvedeného středočeského města přichystali odpovědi.
Poslední příležitost k návštěvě výstavy Chráněná území Zlínského kraje se nabízí o víkendu. Stačí si naplánovat vycházku do velkého sálu zlínského zámku.
Příhraniční opevnění republiky je z velké části známé také proto, že jsou zde tvrze a těžké bunkry. Na pěchotní „řopíky“, což je označení pro pevnůstky vz. 37, narazíme mnohdy na zcela nečekaných místech, některé jsou přeměněné v muzea.
I když podzimní počasí nepřeje výletům, máme pro vás tipy na prodloužený víkend. Do pohádky se můžete ponořit na prohlídkách zámku Sychrov, Děčín nebo plzeňského Muzea strašidel. Výlet parní lokomotivou se pojede z Českých Budějovic do Českého Krumlova a zpět. V Táboře si připomenou události roku 1989, na Velehradu se budou koštovat vína v rámci Cisterciácké pečeti.
Historické sály zámku Napajedla zkrášlí v sobotu 19. a v neděli 20. listopadu moderní květinové aranžie a netradiční dekorace. Víkend interiérů a aranžií inspiruje návštěvníky především na nadcházející období Vánoc. Kromě netradičních prohlídek se uskuteční speciální workshopy aranžování či vaření.
Dojet na kole co nejdál na sever, kam až to v Evropě jde, to byl cíl dvouměsíční výpravy cyklocestovatele Martina Vítka. Po týdnech trpělivého šlapání dorazil až na mys Nordkapp, tisíc kilometrů za polárním kruhem. V úterý 29. listopadu přijede o své cestě přednášet do knihovny v Třebíči.