Novinky.cz v obci Mochov
Zobrazit všechny články o obci Mochov
Po dešti měl Danny Smiřický u nosu kapku. Vůbec mu to nevadilo, v Tankovém praporu zažíval horší slotu, rovněž ve Zbabělcích. Možná tu jako Inženýr lidských duší přemýšlí nad Miráklem, jenž ho v Prima sezoně zlitinověl na lavičce uprostřed náchodského náměstí.
V sobotu 5. července návštěvníky zámku v Mníšku pod Brdy čeká velká bitva s bohatým doprovodným programem i prohlídkami zámku. Uvidí šermovat mušketýry, nakoupí na jarmarku a budou zváni na prohlídky pro děti i pro dospělé.
Jméno Prysk nebo Preškava zpravidla nikomu nic neřekne a přeci jde o zajímavou obec v západní části Lužických hor. Ves se například jako jedna ze dvou v České republice zúčastnila v roce 2009 akce Hodina Země. Dostala se tak na seznam, ve kterém najdeme kromě Prysku též Dubaj, Chicago, Kodaň, Kapské Město a mnoho dalších.
Ke zvláštnostem bučovického zámku, který je unikátní ukázkou renesančního stavitelství u nás, patří bohatá manýristická výzdoba interiérů stejně jako překrásná kašna na nádvoří. Současně můžete vidět i výstavu nazvanou Život malých aristokratů.
Tento víkend se ponese ve znamení slunovratu, ale také v tónech hudebních festivalů. Svoji oblíbenou kapelu si můžete přijet poslechnout například do Jindřichova Hradce, Horky nad Moravou nebo do Dolu Michal.
První letní víkend zve malé i velké návštěvníky do areálů hradů a zámků stejně jako na jarmarky či hledání pokladu. Zvolte dobrodružný nebo zábavně edukativní program a pomyslně přivítejte nejteplejší roční období.
Nepoznal by to tu zakladatel vodoléčebné metody Vinzenz Priessnitz. Město, po staletí zvané Frývaldov, po roce 1947 přejmenovali na Jeseník. Německou většinu odsunuli, území se dosídlovalo lidmi odevšad. Frývaldov obsadila československá armáda v roce 1919, Němci do nově vytvořeného státu nechtěli.
Pří návštěvě jihočeské Bechyně si můžeme si udělat turistický výlet po vyhlídkách - a to přímo v centru a okolí toho města. Jedním z nejzajímavějších míst zmíněné trasy je Náprstkova vyhlídka.
Znojmo zdaleka není jen městem okurek a vinobraní, ale hotovou pokladnicí historických památek. Některé z nich jsou zapsány do seznamu kulturních památek ČR a jako celek je město památkovou rezervací.
Od 5. července bude po 70 letech obnovena železniční trať mezi Českým a Saským Švýcarskem. Vlaky nově pojedou mezi městy Dolní Poustevna, Sebnitz, Bad Schandau a Děčínem. Oblast národního parku tak bude dostupná z vlakových nádraží a Šluknovský výběžek bude mít přímé spojení do hlavních výchozích turistických středisek, jakým je třeba Hřensko a Bad Schandau. Na tiskové konferenci to oznámila agentura CzechTourism.
Po rozsáhlé rekonstrukci se v pátek otevřela jedna z nejpozoruhodnějších památek Slezska, kterou je Krnovská synagoga. Její rekonstrukce přišla na 31 miliónů korun. Od pondělka se může do synagogy spolu s průvodcem poprvé podívat i široká veřejnost.
Nejvýše položená rychlíková stanice v Česku je opět v provozu. Od 1. června ji provozuje Informační centrum Jesenicka. Českými drahami uzavřené nádraží, známé z filmu o Aloisi Nebelovi, tak opět ožilo. Turisté v něm najdou informace i tipy na výlety.
Velká a Malá Deštná nebo Vrchmezí – to je jen namátkou několik vrcholků tvořících pásmo Orlických hor. Pohoří na naší severovýchodní hranici se však chlubí ještě jednou dominantou, která není dílem přírody, ale člověka. Jmenuje se Masarykova chata a stojí na vrcholu s názvem Šerlich.
Zámek Loučeň oslaví Den otců speciálním programem. Pro návštěvníky z řad tatínků tam bude připraven například pětiboj. Žádný účastník z něj neodejde s prázdnou.
Hrad Český Šternberk v letošním roce pro své návštěvníky přichystal nové prohlídky. Prohlídková trasa vedoucí interiérem hradu je jen jedna, ale je možné ji projít několika způsoby. A koho historický nábytek a portréty významných Sternbergů nelákají, může se vydat poznat hrad zvenčí, a to pěšky i na kole.