Novinky.cz v obci Mochov
Zobrazit všechny články o obci Mochov
Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, není však třeba truchlit. Poslední týdny je třeba užít si naplno. S dětmi můžete vyrazit třeba do Žlutých lázní v Praze na Den první pomoci, kde se dozvíte spoustu zajímavostí a sami si je také budete moci zkusit. Nebo vyrazte za vykopávkami do Zeměráje, kde se děti promění v archeology a badatele.
Předposlední prázdninový víkend nabízí široké spektrum akcí, od gastronomických přes sportovní až po hudební. Chuťové pohárky můžete uspokojit na borůvkových hodech v Malé Morávce, sportovní duch vezme za vděk třeba duhovým během, který se uskuteční v Brně. Z kulturních akcí je pak na výběr například hudební festival na Okoři.
V Praze se o víkendu uskuteční hudební festival Swing me Prague, jehož hlavními hvězdami budou francouzští Caravan Palace. Pokud vás spíše než muzika láká dobré jídlo a pití, můžete dorazit na gulášové slavnosti v Bolehošti nebo na Mikulovské pivobraní.
Zažijte historii hned na několika místech. Láká vás renesance, doba kamenná či období Velké Moravy? Do každého ze jmenovaných období se na různých místech České republiky můžete vydat. Nebo zavítejte do papíren ve Velkých Losinách a vyrobte si ruční papír nebo obálky.
Pokud chcete vzít děti na prázdninový rodinný výlet, kde se společně pobavíte a při tom se také přiučíte něco z historie či přírody, nenechte si ujít návštěvu Velehradu a obce Modrá na Slovácku ve Zlínském kraji. Právě zde, jen pár kilometrů od Uherského Hradiště, v posledních letech vzniklo několik novinek, které baví děti i dospělé.
Ostravické peřeje se nacházejí na řece Ostravici, která protéká stejnojmennou obcí na 39,9. kilometru toku řeky. Koryto řeky Ostravice tvoří obnažené skalní prahy s peřejemi, které byly v rozloze 0,80 ha vyhlášeny přírodní památkou - stalo se tak 13. dubna 1966.
Chcete si v létě užít teplé dny u vody a v Praze vám to kazí přeplněná koupaliště? Přinášíme vám proto několik tipů, abyste měli z čeho vybírat.
Řada návštěvníků Krkonoš raději vystojí často pětihodinovou frontu u kabinové lanovky na Sněžku, než aby během čtyř hodin pohodlně vystoupala na vrchol nejvyšší české hory. Fronta přitom ve špičkách skutečně dosahuje pěti hodin a had turistů se počasí nepočasí kroutí směrem k centru Pece.
Jediný větrný mlýn tzv. Německého typu s technicky unikátním řešením mlecího zařízení, jenž se dochoval v Nových Dvorech u Bílovce, prošel v červenci termosanací dřevěných částí konstrukce a mlecího zařízení.
Zajímavým přírodním útvarem nedaleko Kotle, malé vsi v Podještědí, je skalní stěna nazvaná Čertova zeď. Pojí se k ní dávná pověst o sázce sedláka z nedalekého Zábrdí s čertem. Sedlák čertu slíbil svou duši, když dokáže do kuropění přes noc postavit zeď od Ještědu až k Bezdězu.
Žádné hrady, zámky či zříceniny a už vůbec ne vyhlídky a daleké rozhledy do krajiny. Za to však meandry řeky Odry, lužní les či nivní louky a k tomu rozhlehlé rybníky s pestrým vodním ptactvem a žabím koncertem. To je v kostce Chráněná krajinná oblast Poodří.
Po loňském úspěchu s nočními prohlídkami Kostnice u sv. Jakuba nabízí Turistické informační centrum města Brna tuto atrakci i letos. Každou srpnovou noc z pátku na sobotu lze zažít neopakovatelnou atmosféru v podzemním království smrti, podbarvenou originální hudbou a světlem svíček.
Prosklený smuteční kočár s Stevem McQueenem a Yulem Brynnerem na kozlíku v klasickém westernu v Sedm statečných pozvolna stoupá k Boothillu. Jedna z nejhezčích scén ve filmu, kočár se střelci mi utkvěl navždy v paměti. Znovu mi film připomenula návštěva Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem.
Léta byly v bystřickém zámku vojenské sklady zdravotnického materiálu, což už ale není pravda. Zámecký objekt patří pětadvacet let městu Bystřici pod Hostýnem, které z něj vytvořilo muzeum s atraktivními expozicemi. Zámek je navíc zajímavý jak směsicí stavebních stylů, tak svou historií.
Nejprve hrad, potom pevnost a nakonec vězení. Takovou historii má ve stručnosti národní kulturní památka hrad Špilberk, dominanta Brna a dodnes turisty jedna z nejvyhledávanějších památek. Řada návštěvníků se sem vrací. Jsou zvědaví na atmosféru ponurých chodeb v dvoupatrovém podzemí a na kobky, ve kterých byli přikováni odsouzenci na doživotí. Nelidsky kruté zacházení s vězni zmírnil až císař Leopold II.