Novinky.cz ve městě Luhačovice
Zobrazit všechny články o městě Luhačovice
Vinaři z Čejkovic pořádají vždy 11. listopadu největší a nejznámější ochutnávku Svatomartinských vín v jižní části Slovácka. Ochutnávkami bude ale žít celý vinařský region. Kyjov a Strážnice přidají i krojované hody.
Husí stehna se zelím i zabijačkové pochoutky neodmyslitelně patří k listopadu na Osoblažsku. Nejinak tomu bude v sobotu 10. listopadu Bohušově. V rekreačním areálu Pod Duby pod rukami dovedných řezníků, kuchařů a jejich pomocníků vzniknou jelítka, jitrnice, ovárek, tlačenka i prdolačka.
O víkendu se v Praze koná další ročník akce Na den pod zem, který návštěvníky zavede do běžně nepřístupných podzemních prostor pod mnoha významnými budovami v hlavním městě. Vydejte se do krytů, tunelů nebo katakomb. Pokud ale dáváte přednost spíše světlu a máte na něco chuť, vyrazte na husí či zvěřinové hody.
Zabíjí zákeřně, smrt přichází nečekaně, bezbolestně. V podzemí zbrašovských jeskyní v Teplicích nad Bečvou zabila v roce Čenka Chromého, který podzemní prostory v roce 1912 s bratrem Josefem objevil. Jeskyně se nacházejí asi 3 kilometry od Hranic na Moravě.
Návštěvnost Jurkovičovy rozhledny v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku stoupá. V letošní letní sezóně zamířilo k rozhledně na Karlově kopci téměř 48 000 lidí, loni jich bylo 42 000. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
Bývalá lesní kaple? Skladiště soli na solné stezce? Hláska pro hrad Kašperk či sídlo poustevníka?
Bohumínský bunkr MO-S5 Na Trati se na jeden den opět otevře veřejnosti. I když návštěvnická sezóna skončila už letos v září, pěchotní srub bude pro návštěvníky dostupný ještě jednou. A to v neděli 28. října od 14 do 18 hodin u příležitosti oslav 100. výročí samostatného československého státu.
Téměř celý kruh tvoří půdorys nezvyklé rozhledny nad obcí Kobylí na Břeclavsku. Na Kobylím vrchu, zvaném místními i Homole, bude mít oficiální premiéru v sobotu. Vyhlídka je současně příspěvkem k oslavám sta let od vzniku Československa.
Podzimní čas je na výlety jako dělaný. Sluneční paprsky už tolik nehřejí, příroda se krásně zbarvuje a babí léto přináší krásné světelné scenerie. Vyrazte s námi na výlet z málo známého hradu nad řekou Jizerou, který svou věží předčí i proslulou památku v italské Pise.
Monumentální sochu z pískovce vytesal v Rudce u Kunštátu pomocí hasičské sekerky a zahradnických nůžek samouk Stanislav Rolínek z nedalekého Bořitova. Dnes z ní zbyly jen boty, obrys postavy, ale skála skrývá „Kunštátský Blaník“, v podzemní galerii spí kamenné vojsko včetně svatého Václava.
V dnešní přetechnizované společnosti se mnozí z nás obracíme ke kořenům, nejen ke kořenům rodinným, národním, ale i ke kořenům historickým, abychom si připomněli, kdo jsme, odkud a z čeho vycházíme a kam patříme.
O víkendu budou v Praze zvýhodněné či zcela bezplatné vstupy do muzeí a galerií. Stane se tak v rámci oslav 100 výročí založení ČSR. A jelikož se blíží Halloween, řada akcí v dalších krajích a městech se ponese ve strašidelném duchu. Připraveny jsou stezky odvahy, soutěže i vyřezávání dýňových luceren.
O víkendu se bude po celém Česku slavit sté výročí založení ČSR. Přichystána je řada akcí od dní otevřených dveří přes koncerty po speciální prohlídky a mnoho dalšího. Pokud chcete tomu povyku uniknout, zahřejte se třeba polévkou na pražském Polívkování, nebo vyrazte na zabíjačku do Týna nad Vltavou.
Plzeňské hejtmanství v tichosti pracuje na revitalizaci horšovské obory u zámku v Horšovském Týně. Areál, který patří kraji, by měl už brzy disponovat sítí cyklostezek, největší in-line dráhou v regionu i upravenou krajinou.
Barokní stavba v pražském Karlíně z let 1731 až 1737 byla postavena pro ubytování a péči o válečné invalidy. Vzorem byl komplex téhož jména v Paříži. Objekt vyprojektoval Kilián Ignác Dietzenhofer. Invalidovnu, kde v minulosti sídlil archiv, zle poničila povodeň, nyní je možnost do objektu nahlédnout.