Novinky.cz v obci Krakovec
Zobrazit všechny články o obci Krakovec
Sedmimetrový výběžek z vrcholové věže zakončený prosklenou podlahovou vyhlídkou zdobí novou věž stezky nad korunami stromů, která během půldruhého roku vyrostla v areálu Pusteven v Beskydech. Provozovatelé doufají, že na novou vyhlídkovou stezku Valašku dostanou alespoň polovinu ze čtyř set tisíc turistů, kteří každoročně Pustevny navštíví.
Pomalu se schyluje k období karnevalů. Pokud už se ho společně s dětmi nemůžete dočkat, můžete si začít vyrábět masky nebo vyrazit na první karneval v Prostějově. O víkendu se koná také několik pohádkových představení, zúčastnit se můžete výtvarné dílny nebo výstav.
Druhý lednový víkend nabídne několik málo sportovních akcí. Můžete vyrazit na běžecký závod, při kterém pokoříte horu Blaník, v Krušných horách se konají závody na běžkách. Pokud budete snad lyžovat v Jeseníkách, můžete se zahřát na soutěži ve vaření zelňačky. Klidnější program vás čeká v tuzemských galeriích a muzeích, kde se koná řada zajímavých výstav.
Nejvyšší návštěvnost za uplynulých dvacet let loni zaznamenala brněnská zoologická zahrada. Zavítalo do ní přes 330 000 lidí.
Jsou cesty, které nikdy nezevšední. Trasy nenáročné, přímo stvořené k výletu téměř za každého počasí. Ze Srbska do Berouna proti proudu řeky je to asi šest kilometrů. Až na předměstský nevábný závěr parádní výšlap. Stezka někdy trochu přelidněná, ale každý si tu užije.
Jako po dvouproudové dálnici proudí po Karlově mostě spojujícím pražské břehy davy lidí. Fascinuje je panorama Hradčan a Petřína, lodě na Vltavě. Většinou nevšímavě procházejí alejí soch vytvořených barokními mistry. Všechny to táhne k soše Jana Nepomuckého a nedalekému křížku, odkud byl shozen.
Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku se chystá na tradiční příval návštěvníků, kteří sem vyrážejí už od roku 1977 vždy první lednovou sobotu na novoroční výstup. Loni jich sem dorazily rekordní bezmála čtyři tisíce.
První letošní víkend nabídne nepřeberné množství kulturních akcí. Koná se celá řada koncertů spojených se třemi králi a koncem Vánoc, vyrazit můžete také na výstavy - například na Czech Press Photo v Praze. Pokud prahnete po aktivním programu, nenechte si ujít některý z novoročních výšlapů, třeba na hrad Helfštýn.
První víkend nového roku se blíží. Pokud jste ještě vánočně naladěni, můžete vyrazit na tříkrálové koledování v Praze či do skanzenu v Kouřimi. V neděli také na mnoha místech končí výstavy betlémů, můžete je tedy ještě na poslední chvíli zhlédnout. Vypravit se ale můžete i na divadelní pohádky.
Není půda jako půda. Do té pod střechou plzeňské katedrály by se s přehledem vešel pořádný dům. Už za pár měsíců bude moci monumentální tajuplný prostor obdivovat veřejnost. Biskupství, které chrám vlastní, zde zřídí muzeum.
Chcete strávit dobu na přelomu roku malinko netradičně? Pak neváhejte a zažijte atmosféru zámku i v zimě. Zavítejte do komnat v Mníšku pod Brdy a navštivte v pondělí 31. prosince i v úterý 1. ledna prohlídkové trasy pro dospělé, speciální prohlídky pro rodiny s dětmi, sklepení nebo vyhlídku z věže.
Prostorná sluje v Ochozu u Brna byla ideálním úkrytem a obydlím pravěkých lidí. Je i jedním z nejproslulejších archeologických lokalit ze sklonku doby kamenné. Pravěcí lidé po sobě zanechali mnoho unikátních rytin na kostech či parozích. Novověcí „pralidé“ zase kresby po stěnách.
Z centra Orlických hor – obce Deštné – se před Vánocemi šíří do nížin samé dobré zprávy. Milovníci sjezdovek se jistě radují, že zimní sezona začala už 19. prosince, turisté se těší na novou rozhlednu, která vyroste na nejvyšším vrcholku tohoto pohoří během roku 2019.
Koncem minulého a začátkem tohoto století jedna z nejčastěji skloňovaných záhad po skončení 2. světové války. V lesích u Hradištka, kde byl za války výcvikový prostor SS, probíhal průzkum terénu. Pánové Helmut Gaensel a později Jiří Mužík několikrát hlásili, že jsou pokladu na stopě. Nenašli nic.
Muzeum města Ústí nad Labem vystavuje ke 100 letům vzniku republiky a 170 letům Schichtových závodů část nyní téměř neznámé obrazové epopeje. Namalovat ji nechali němečtí továrníci z Ústí nad Labem, tehdy Aussig, Georg a Heinrich Schichtovi, majitelé světoznámé firmy Schicht, výrobce mýdel.