Novinky.cz v obci Kácov
Zobrazit všechny články o obci Kácov
Clam-Gallasovské apartmá ve východním křídle, ale také společenský sál či pokoje zámeckého personálu zpřístupnil nově po rekonstrukci návštěvníkům zámek Lemberk na Liberecku. Prohlídka zájemce provede různými obdobími zámku, počínaje gotickými základy.
182, 183, 184… 194! Po vystoupání bezmála dvou set schodů až do výšky 36 metrů vám odměnou bude netradiční oživená prohlídka rodné světničky světoznámého hudebního skladatele, jenž se nachází na věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde vás přivítají sourozenci Marie a Bohuslav Martinů osobně.
Turisty, kteří si z výletů rádi odnášejí silný zážitek, možná přivábí festival 6 týdnů baroka. Ten o prodloužených víkendech zavede návštěvníky Plzeňského kraje do více než dvaceti barokních památek, kde je bude čekat nejenom prohlídka.
„Vkusné pyžamko, nebo noční košilku? Čepici s bambulkou, či raději elegantní čepeček vroubený krajkami?“ váhají návštěvníci Vlastivědného muzea v Šumperku. Při rozhodování jim pomáhá pohled do velkého dobového zrcadla, díky němuž s rozvahou vyberou vhodný oděv a vyrazí v něm do Výstavní síně.
Klášter v Teplé vznikl ze strachu z moře. Zřejmě je to pouze pověst. Každopádně český šlechtic Hroznata, který se měl zúčastnit třetí křížové výpravy, z ní vycouval. Došlo mu, že se ze Svaté země nemusí vrátit, a zkrátka doma je doma. Trochu tím namíchl papeže, takže se vykoupil založením kláštera.
Jeden z našich nejpůvabnějších a nejmalebnějších zámků najdeme mezi Táborem a Jindřichovým Hradcem. Patří k těm objektům, které se těší právem velkému zájmu návštěvníků, a pouhý pohled na ve vodní hladině se odrážející siluetu malého vodního zámku dává tušit, že přemnoho krásy ukrývá i uvnitř.
Za zdravím, ale i poznáním krajiny rybníků a dobrého vína se vydáme v následujících okamžicích. Jako dopravní prostředek zvolíme kolo.
V pátek ve 14:00 otevřela Zoo Praha rok po povodních pavilon velkých želv. Znovu do něj mohou proudit davy návštěvníků. Navíc tam na ně čekají novinky. Pilní školáci s dobrým vysvědčením za vstup zaplatí jen korunu.
České Slezsko byl vždy Bohem zapomenutý kraj, přesto se tu v jeho jméně páchaly ty největší ukrutnosti. Panství Žerotínů se stalo pohřební hranicí pro desítky nevinně odsouzených ve směsici náboženského fanatismu a sadismu spojených s hamižností. Za vším stál zlatohorský Franz Boblig (1612-1698).
Další školní rok končí a letní prázdniny začínají. Tento víkend je ideálním časem nejen k odjezdu na dovolenou, ale také k výletům po Česku. Těch se nabízí skutečně mnoho.
Nejen tyto pohádkově znějící kamenné zajímavosti má možnost vidět návštěvník jeskyní, které se nacházejí pod Pacovou horou zhruba 20 kilometrů od Tábora nedaleko obce Chýnov. Ta se může navíc pochlubit i významným rodákem, jehož secesní odkaz lze dohledat v místech, kde pracoval i zemřel.
Pohled na vinice - ať už v období sběru hroznů, nebo v období, kdy réva právě kvete - leckomu nikdy nezevšední. Možnost projíždět se po cyklostezkách v regionu posetém vinicemi je pro „kolaře“ ještě vyšším stupněm onoho pocitu blaha.
Prázdniny klepou na dveře a s nimi i letní program na zámku Dobříš. Letos jsou pro návštěvníky připravené noční prohlídky s pohádkovou tematikou, komentované prohlídky francouzského parku, sokolnické ukázky i speciální okruh uzpůsobený rodinám s dětmi.
V prostorách opraveného zámku v Roztokách u Prahy, který před 12 lety poničila povodeň, sídlí Středočeské muzeum. Vznikly v něm dvě nové expozice s tematikou společenského a veřejného života regionu 19. a 20. století. Přibylo také infocentrum a zázemí pro cykloturisty.
Po dešti měl Danny Smiřický u nosu kapku. Vůbec mu to nevadilo, v Tankovém praporu zažíval horší slotu, rovněž ve Zbabělcích. Možná tu jako Inženýr lidských duší přemýšlí nad Miráklem, jenž ho v Prima sezoně zlitinověl na lavičce uprostřed náchodského náměstí.