Novinky.cz ve městě Jaroměřice nad Rokytnou
Zobrazit všechny články o městě Jaroměřice nad Rokytnou
Celkem 125 výprav s průvodcem na 37 různých trasách pro 1 273 zájemců o poznávání divočiny si pro letošní sezonu připravila Správa Národního parku Šumava. K dispozici budou i čtyři zcela nové trasy, včetně dvoudenní XL trasy, která vede po české části Šumavy.
Zámek Mníšek pod Brdy je rozdělen na dvě prohlídkové trasy podle toho, k čemu místnosti sloužily. A stejně tak to měli i jeho poslední obyvatelé. Některé místnosti využívali jako společenské, kam zvali své hosty, a v jiných bydleli a trávili svůj běžný den. Do společenských jsou návštěvníci zváni.
Při vyslovení jména obce se mnohým vybaví jako první působivé a fotogenické ruiny kláštera Rosa Coeli a zdáli viditelný je hrad a zámek, ovšem turistu zde zaujmou i další památky. Jednou z nich je například raně barokní synagoga, na město a krajinu je pěkný pohled od návršní kaple sv. Antonína.
Ašsko je trochu turisticky opomíjené, v bývalém přísně střeženém hraničním pásmu ale najdete dost zajímavých objektů i přírodních zajímavostí. V údolí Ašského potoka se nachází ves Podhradí, do roku 1945 se jmenovala Neuberg. Stojí tu ruiny několik panských sídel a unikátní kostel Dobrého pastýře.
V loňském roce se Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí přidali k projektu Technotrasa, který představuje průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje. Návštěvníci mohou díky němu poznat zdejší průmysl neotřele a se zážitkem, a podívat se do mnohdy veřejnosti nepřístupných míst.
Příprava jubilejní 10. sezony bíloveckého zámku je v plném proudu, návštěvníci se mohou těšit na mnoho novinek. Zámecké brány se otevřou v sobotu 13. června a v časech od 14, 15, 17 a 18 hodin budou probíhat už i prohlídky.
V královském městě Písku založeném roku 1243 se mnoho historických památek nezachovalo. Kamenný most, z hradu se dochovalo křídlo, v němž je Prácheňské muzeum. Centrum je směsicí slohů, převážně moderních, nesourodých. Najdete tu dlouhé úseky hradeb, Křižíkovu vodní elektrárnu...
Se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo - malá světnička ve věži kostela Sv. Jakuba v Poličce, kde se 8. prosince 1890 budoucí slavný hudební skladatel narodil.
Turisté, kteří přijedou od začátku června do konce září do Znojma, budou moct zadarmo do podzemí, na radniční věž, na hradební opevnění či do muzejní expozice pivovarnictví. Jedinou podmínkou je utratit ve Znojmě alespoň 500 korun za ubytování nebo 150 korun v restauraci či kavárně. Obdobný model už představila také Praha.
Jedna z největších atraktivit královského věnného města Poličky – unikátní hradební opevnění v délce 1220 metrů obepínající celé historické jádro města, je od 11. května opět přístupné veřejnosti.
Někdejší královské sídlo od úterý 12. května vítá návštěvníky. Kromě hradních zahrad, vyhlídek a hradeb, mohou vystoupat i na věž. Platit budou jiná pravidla.
Zdálo by se, že oblast nemá mnoho co nabídnout, opak je pravdou. Úpatí Doupovských hor využívaných coby vojenský výcvikový prostor je památkami nabité. Leží tu zámek Krásný Dvůr s rozsáhlými sbírkami a monumentálním anglickým parkem, Valeč je známá souborem barokních soch z dílny M. B. Brauna.
Několik desítek dřevěných schodů z boční kaple baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi vede k malé trezorové místnosti. Za mohutnými pancéřovými dveřmi je ukryt jeden z nejcennějších národních pokladů.
Nedaleko města Stod se nachází jedno z nejkrásnějších a současně nejtajemnějších míst Plzeňska, které v minulosti sehrávalo významnou roli v životě tehdejších lidí.
Městský hrad v Litoměřicích je sice vzorně zrekonstruovaný, ale vizuálně je to spíš velký špejchar než hrad. Z původního gotického objektu se zachovalo pramálo - tzv. Nový palác s novou valbovou střechou.