Novinky.cz ve městě Cheb
Zobrazit všechny články o městě Cheb
Do třech věží se v sobotu 3. března podívají děti na zámku v Mníšku pod Brdy. Provázet je bude nezbedný čertík. Navštívit lze dva klasické okruhy věnované životu nižší šlechty v období první republiky. V březnu se změnila otvírací doba. Je otevřeno každý den, mimo pondělí, a to bez předchozí rezervace.
Stávající obleva, která přišla po nedávných silných mrazech, je hlavní příčinou dočasného uzavření zámeckého parku v Buchlovicích a Podzámecké zahrady v Kroměříži. Oba objekty budou uzavřeny nejméně do 9. března. Informoval o tom Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.
Nejen lyžování, ale také třeba Saunovou noc, závod pro děti nebo country večer: to vše mohou zažít o nadcházejícím víkendu návštěvníci Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. I přes mírnou oblevu leží na sjezdovkách stále dostatek sněhu pro kvalitní lyžování.
Na čtyřicet cenných exponátů tzv. Karlštejnského pokladu se od 1. března vrací na hrad Karlštejn a návštěvníci si jej budou moci prohlédnout v rámci I. Prohlídkové trasy v Mariánské věži.
Již od soboty 3. března bude ve výstavním sále Botanické zahrady v Praze-Troji k vidění zajímavá expozice poodhalující historii pražských památných stromů. Návštěvníci nasbírají mnoho tipů na nevšední procházky za velikány metropole.
Hořovický zámek se probouzí do nové sezóny s širokou nabídkou (nejen) pro dětské návštěvníky. Na své si přijdou milovníci hraček, strašidel a pohádek všeho věku.
V roce 2008 našli stříbrný depot tři ukrajinští dělníci při stavebních pracích v košířské Duškově ulici v Praze. Narazili na něj při stavebních pracích ve sklepě nájemního domu. Nález, o který se nikdo nepřihlásil, byl po zákonné lhůtě předán do muzea, kde ho roztřídili a zrestaurovali.
Problém, jak zabavit potomky, když se sice už blíží jaro, ale venku ještě není nejtepleji nebo prší, zná asi každý rodič. Jednou z možností je vypravit se do některých ze zábavních center. Jedno z nejnovějších vyrostlo na sklonku loňského roku v areálu obchodního centra v Hradci Králové - Plačicích. Jmenuje se Tongo a všechny atrakce propojuje téma Oceány a moře.
Výstava Muzea Českého krasu v Berouně představuje obvyklé i ojedinělé hodinové stroje. Zaujme také trojice slunečních hodin, z nichž některé umí určit čas s přesností na minuty. To a mnohem více si lze prohlédnout na výstavě Vstupujte tiše – příběh pánské pracovny 18. století až do 25. března.
Většinou mu říkáme důvěrně Staromák. Náměstí je kamennou galerií stavebních slohů, ale také nepsaným středem Prahy. Byl svědkem převratných událostí – poprav, turnajů, demonstrací i trhů. Že tu stál morový sloup, který povalila partička hurávlastenců proklínající Habsburky, už ví málokdo.
Národní muzeum v památníku na Vítkově zpřístupnilo dříve tajné prostory, kde ležel sarkofág s tělem Klementa Gottwalda. Návštěvníci tak na vlastní kůži zažijí pocit obyvatel republiky, kteří se v 50. letech šli poklonit mumii.
Pohraniční města Liberec a Zittau (Žitava) jsou po staletí propojena v širokém portfoliu lidské činnosti. Nejčastějšími jsou kultura a naposledy i sport. Čeští obyvatelé preferovali Žitavu před Libercem v minulosti a snad i proto se v Žitavě nachází spousta památek, vzniklých českýma rukama.
Zámek Loučeň uspořádá v sobotu 3. března od 13.45 do 16 hodin Benátský karneval a zahájí tak novou návštěvnickou sezónu. Bohatý program, v kterém nechybí taneční show, soutěže ani dárky ukončí vyhlášení krále a královny karnevalu.
Nad malebným údolím řeky Otavy, která v těchto místech spěchá kolem Annína k Sušici, se až do výšky 617 metrů nad mořem zvedá vrch Mouřenec, na němž se v dávné minulosti nacházela pohanská svatyně.
Magickým bodem Prahy je prý dům U Černé Matky boží na rohu Ovocného trhu a Celetné ulice. Je postaven do ostrého úhlu a v rohu má umístěnu raně barokní sochu Černé Panny Marie za mříží. Domu se také říkalo U Zlaté mříže. Při jeho stavbě bylo v Praze velké vzbouření, protesty nebraly konce.