Kudy z nudy v obci Zvíkovské Podhradí

Zobrazit všechny články o obci Zvíkovské Podhradí

Preclíkova vlajka na Klárově

Na pražském Klárově „vlaje“ barevná bronzová socha české vlajky od Vladimíra Preclíka, která představuje pomník druhého odboje.

Čeští muzikanti na Senovážném náměstí

Na Senovážném náměstí Nového Města pražského tančí Čeští muzikanti sochařky Anny Chromy. Sochy byly původně barevně upraveny, ale postupem času barva mizí vlivem povětrnostních vlivů. Vedle fontány u záhonu květin je umístěno pískovcové pítko s kovovou koulí navrchu.

Socha Il Commendatore z opery Don Giovanni v Železné ulici – pražský Nazgûl

Před Stavovským divadlem sedí na soklu zvláštní postava. Dílo vytvořila sochařka a malířka Anna Chromy a nazvala ji italským výrazem Il Commendatore - Komtur, podle jedné z postav z opery Don Giovanni.

Šifrovací hry v Havlíčkově Brodě

Vaše dobrodružství v ulicích Havlíčkova Brodu může začít!

Segway Tours v Olomouci

Nabízíme zážitkové a poznávací projížďky městem se zkušeným průvodcem. Vyzkoušejte adrenalinový zážitek na dvou kolech.

Zážitek ve virtuální realitě

Můžete si přijít zahrát různožánrové hry od mimozemských stříleček po multiplayerové strategie. Virtuální realita se pronajímá za 150 Kč na 15 minut něčeho nezapomenutelného!

Lanová dráha Diana v Karlových Varech

Pozemní lanová dráha Diana v Karlových Varech, vystavěna v letech 1911 až 1912, byla v době zprovoznění nejdelší lanovkou v Rakousko-Uhersku. Je dlouhá 417 metrů, během cesty dosáhne převýšení 167 m při maximální rychlosti 2,04 m/s za 6 minut. Kapacita vozu činí 46 osob, vypravovány jsou dva vozy.

Workshop na tvorbu z palet

Také vás už dostihl fenomén současti v podobě paletového nábytku? Toužíte mít doma nějaký originální kousek, který se nikdy neokouká? Zároveň však máte tak trochu strach se do jeho výroby pustit úplně sami a bez pomoci odborníka? Pak je náš kurz výroby paletového nábytku určen právě pro vás!

Konojedské bochníky

Konojedské bochníky jsou vlastně bývalým kamenolomem. Jedná se o protáhlý, zalesněný masiv, který je zbytkem několika lávových proudů s unikátní ukázku sloupcové odlučnosti čediče. Na území se vyskytují kriticky ohrožené rostliny, a proto území bylo vyhlášeno Národní přírodní památkou.

Kaple sv. Rodiny v Odrách s raně barokní malbou

Kaple svaté Rodiny z roku 1719 byla postavena v barokním slohu, nemusela ale sloužit jako hřbitovní kaple, ale jako protestantský kostel. Původně se ale jednalo o dřevěnou, roubenou stavbu nakonec i obezděnou.

Kotěrova vodárenská věž v Praze-Michli

Michelský vodojem z let 1906 – 1907 navrhl významný český architekt Jan Kotěra. Stavbu vysokou 42 metrů z neomítnutých cihel a s měděnou střechou najdete na okraji pankrácké pláně, v katastru Michle, v ulici Hanusova.

Branické divadlo

Branické divadlo si v roce 1925 z vlastních prostředků a potřeby postavili obyvatelé pražské čtvrti Braník. Na jevišti divadla se za dobu jeho existence vystřídali význační činoherní herci a režiséři, mimové či hudebníci, a to nejen z české a slovenské, ale i evropské umělecké scény.

Starý židovský hřbitov na pražském Smíchově

Starý židovský hřbitov na Smíchově, kterému se někdy také říká Starý radlický, vznikl po otevření pražského ghetta, když se židé začali kolem roku 1787 stěhovat na předměstí. S příchodem na Smíchov bylo nutné založit také hřbitov.

Vila Anny a Vítězslava Hornových v Jihlavě

Vila v ulici Jana Masaryka vedle grafické školy pochází ze začátku minulého století. V architektonickém pojetí se zde snoubí prvky funkcionalismu ještě s klasickým pojetím architektury, jemuž se autor, brněnský architekt Bohumír František Antonín Čermák, vyškolil ve vídeňském ateliéru Otto Wagnera.

Vila Bedřicha Zvacha v Jihlavě

Vilu v Jiráskově ulici, hned vedle autobusového nádraží staví odborníci do první architektonické ligy. Objevila se v seriálu Šumná města i v projektu Slavné vily. Pochází z poloviny dvacátých let minulého století a byla postavena pro přednostu kanceláře Krajského soudu v Jihlavě Bedřicha Zvacha.