Kudy z nudy v obci Životice
Zobrazit všechny články o obci Životice
Pardubický zámek skrývá jedno velké tajemství - protiletecký kryt z 50. let o němž koluje mnoho fantastických historek. Kryt je schovaný v zámeckých valech a zřejmě byl budován jako přísně tajné velitelské stanoviště civilní ochrany s kapacitou až 120 lidí.
Pozvánka na poutní místo Ranskou horu. Sportovní letecký areál Raná u Loun "Skleník" vás zve na netradiční místo, kde se setkávají turisté, modeláři, ale hlavně se na tomto kopci létá na všem možném i nemožném.
Jednu z největších sbírek slánek na světě najdete ve Slaném. Prohlédnete si zde slánky keramické, skleněné, plastové, malé i velké, staré i nové. Do sbírky, která je časově neomezena, se může zapojit kdokoliv.
Nedaleko Strahovského kláštera v Praze najdete Muzeum miniatur s díly vytvořenými Sibiřanem Anatolijem Koněnkem. Podstatná část Koněnkovy práce je věnována miniaturním obrazům. Muzeum vystavuje předměty malované i vyřezávané. Najdete zde také nejmenší knihu světa podle Guinnessovy knihy rekordů.
Prohlídka nově otevřeného Muzea ošetřovatelství v pavilonu L Slezské nemocnice v Opavě vyvolává úžas i husí kůži. Muzeum vám názorně ukáže, kam se medicína v posledních desetiletích posunula.
V samém centru Prahy zahájila v březnu 2012 svou činnost nová galerie, která je zaměřená především na dětské diváky a na ty, kteří stále rádi pracují s vlastní fantazií a nebojí se tvořit.
Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.
V Haštalské ulici v Praze najdete nově zpřístupněnou původní alchymistickou dílnu z doby Rudolfa II., kde se míchal elixír věčného mládí a kde Golem dostal svůj šém.
V centru Kutné Hory v Sankturinovském domě na Palackého náměstí najdete pravou alchymistickou dílnu, kde voskoví alchymisté hledají Kámen mudrců a elixír věčného mládí.
Už jste se někdy vezli na formanském voze? A projížděli i ta zákoutí plzeňských pivovarů Prazdroj a Gambrinus, kam se běžný návštěvník nepodívá? Pokud vás tato představa láká, vydejte se na Jubilejní prohlídkový okruh Plzeňského Prazdroje.
Šumavský pivovar patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. století.
Zábavu pro všechny věkové kategorie, ale také poučení a informace o přírodě Šumavy, nabízí zážitková stezka lesních her v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách.
Nedaleko obce Borek na Vysočině se nachází přírodní rezervace Borecká skalka s výskytem vzácných druhů hadcových rostlin. V těsném sousedství Borecké skalky najdeme bývalý kamenolom, ve kterém probíhala šedesát let těžební činnost. Dnes slouží toto místo jako tréninkový prostor pro potápění.
Moderní expozice poskytující přehled o současném i historickém vývoji společnosti je doplněna videem o pěstování tabáku, výrobě tabákové směsi a cigaret. K vidění je zde také rozsáhlá sbírka originálních cigaretových krabiček z celého světa.
Stylový večerní program pro skupiny, jehož hlavní součástí je noční prohlídka opraveného a na seznam UNESCO zapsaného chrámu Nanebevzetí Panny Marie a světoznámé kostnice hřbitovního kostelíka Všech svatých.