Kudy z nudy v obci Životice

Zobrazit všechny články o obci Životice

Včelařské muzeum v Hranicích na Moravě

Včelařské muzeum se nachází v domě v Hranicích na Potoční ulici. Nachází se zde expozice o včelařství, výuková a přednášková místnost a další místnost s prodejem tradičních včelařských výrobků.

Rósta Kafe - pražírna kávy v Kašperských Horách

Rósta Kafe je malá rodinná pražírna sídlící v Kašperských Horách. Z různých koutů světa pro vás vybírá a praží tu nejkvalitnější kávu. Tuto kávu si můžete dát přímo v pražírně nebo si ji zakoupit a vychutnat v pohodlí svého domova.

Řeznické muzeum a lapidárium na zámku v Hustopečích nad Bečvou

Renesanční zámek s mansardovou střechou a nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě se nachází v centru Hustopečí nad Bečvou. Během několika posledních let se z na první pohled téměř ruiny postupně stává unikátní historický objekt, ve kterém naleznete mimo jiné lapidárium či řeznické muzeum.

Expozice Jak se žilo v Ójezdě

Historie nemusí být nudným výčtem jmen a letopočtů. Jaké to bylo, narodit se jako dvořák a kdo byl hofer? Poslechněte si vyprávění čtyř průvodců, kteří vás zavedou do různých dob. Muzeum se nachází v Horním Újezdě u Hranic na Moravě.

Muzeum námořníka Tomáše Vítka ve Skaličce

Může se suchozemec stát námořníkem, projet celý svět a stavět zaoceánské lodě? Příběh Tomáše Vítka ukazuje, že to možné je. V muzeu ve Skaličce se dozvíte, co pro to musel udělat.

Místní muzeum Býškovice

Víte, kdo to byli legionáři, k čemu se používalo motovidlo a kam se chodívalo "na lízačku"? Odpovědi naleznete v Místním muzeu v Býškovicích, které nabízí dvě prohlídkové expozice.

Pamětní síň ThDr. Jaroslava Studeného

V místě barokní fary církve římskokatolické v Bělotíně vznikla stálá muzejní expozice, která mapuje životní dráhu papežského preláta Mons. Doc. ThDr. Jaroslava Studeného.

Výstavní síň architekta Bohuslava Fuchse ve Všechovicích

Výstavní síň architekta Bohuslava Fuchse je situována v autorově rodné obci, nedaleko jeho rodného domu, v budově bývalé školy z roku 1888. Jednotlivé exponáty doprovází bohatá obrazová výbava, sestávající z archivních a současných fotografií, dokumentů, plánů, filmů, audiozáznamů apod.

Chata Oldřiška ve Štědrákově Lhotě v podhůří Jeseníků

Pronájem luxusní Chaty Oldřiška v podhůří Jeseníků vám přinese relax a odpočinek. Chata je vybavená pro celoroční pobyt. U chaty také naleznete bohaté zázemí pro volný čas jako je velká herna, vyhřívaný bazén, hřiště a další.

Supí skály s vrcholem Čáp v Teplicích nad Metují

Na jihovýchodním okraji Teplických skal se nachází, stranou od hlavních turistických tras, skalní oblast Bludiště se Supími skalami. Hřeben Supích skal je nejvyšší partií celé oblasti a jeho vrchol Čáp (786 m. N. M.) pak nejvyšší kótou celé oblasti Adršpašsko-Teplických skal.

Petrovické muzeum v doškové chalupě

Unikátní doklad lidového stavitelství je došková chalupa v Petrovicích na Znojemsku. Jedná se o jednu ze tří dochovaných doškovic v Jihomoravském kraji, keré patří mezi významné památky lidové architektury. V objektu se nachází rovněž expozice domkářského stavení.

Vyhlídka Devět mlýnů v Národním parku Podyjí

Vyhlídka Devět mlýnů nad unikátní údolní lokalitou nedaleko Hnanic nabízí atraktivní výhled na proslavenou vinici Šobes i meandry řeky Dyje.

Expozice Karla Kryla v Kroměříži

Stálá expozice rodáka a písničkáře Karla Kryla v suterénu opraveného Starého pivovaru bude otevřena 12. září 2014. A není to jen tak ledajaké muzeum plné vitrínek a nezáživných faktů - čeká vás v něm doslova procházka Krylovými písničkami.

Škola na zámku - zážitková pedagogika v Litomyšli

Škola na zámku je jedinečným projektem propojujícím zážitkovou pedagogiku a genius loci lokality zámecké návrší v Litomyšli. Využívá vazby na dobové reálie, památky, kulturní dědictví a významné osobnosti, které ve městě pobývaly.

Chrám Nalezení sv. Kříže s piaristickou kolejí v Litomyšli

Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže byl vystavěn v letech 1714-1722 italským stavitelem Giovannim Battistou Alliprandim a po jeho smrti v roce 1720 dokončen Frentiškem Maxmiliánem Kaňkou. Vnější i vnitřní sochařská výzdoba je dílem mj. Matyáše Bernarda Brauna a jeho spolupracovníka J. F. Pacáka.