Kudy z nudy ve městě Varnsdorf

Zobrazit všechny články o městě Varnsdorf

Kostel sv. Jana Křtitele v Paštikách

Kostel svatého Jana Křtitele tvoří nepřehlédnutelnou dominantu obce Paštiky, vzdálené asi dva kilometry od Blatné. V letech 1747 až 1753 jej nechala vystavět baronka Marie Alžběta Serényiová podle plánů významného barokního architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera.

Ski areál Umbule - lyžařské středisko Letohrad

Nepatříte zrovna mezi nejlepší sjezdaře? Nebo vás láká spíše menší lyžařský areál, odkud se pak můžete vydat na běžky? Vyzkoušejte ski areál, kde najdete každoročně síť 20 kilometrů strojově upravených stop.

Kostel sv. Víta v Soběslavi

Vedle staré radnice v Soběslavi se nachází kostel svatého Víta. Jedná se o klenot městských památek. Byl postaven v letech 1374 - 1390 při městském špitále. Originální je obraz sv. Michaela Archanděla.

Viklan v Kadově

Třicet tun těžký viklan v lesíku nedaleko obce Kadov na Blatensku představuje jeden z největších a nejlépe dochovaných žulových viklanů v České republice.

Gotický kostel sv. Petra a Pavla v Soběslavi

Rožmberkové, kteří pečovali o Soběslav více než 300 let, ji ozdobili nádhernými stavbami. Mimo jiné také raně gotickým kostelem sv. Petra a Pavla z let 1493 - 1518 se síťovou klenbou nad kněžištěm a v chrámové lodi vzácnou sklípkovou klenbou z let 1499 - 1501.

Studánka Tatarka poblíž Slavičína

Její historie sahá do 17. století, do období turecko-tatarských vpádů. V roce 1663 zde tábořilo několik tisíc těchto nájezdníků. Název studánky je od těchto nájezdníků odvozen.

Městské muzeum Letohrad

V městském muzeu v Letohradu jsou k vidění Napoleonovy saně i expozice sirkařství. Do roku 1990 zde byl i památník národního umělce Petra Jilemnického, který se v tomto domě narodil.

Areál biatlonu Šedivský lom - Letohrad

Areál v n.m. Výšce 410m, který je pro veřejnost mimo tréninky a konané sportovní akce volně přístupný.

Plavba po Mušovské nádrži lodí Věstonická Venuše

Přijeďte si užít romantickou plavbu po hladině přehrady Nové Mlýny v bezprostřední blízkosti CHKO Pálava. Přímo z paluby lodě Věstonická Venuše můžete pozorovat nádhernou krajinu rozprostírající se pod bělostnými hřebeny Pavlovských vápencových vrchů.

Pivečkův lesopark ve Slavičíně

Pivečkův lesopark byl založený v roce 1936 rodinou Pivečkových jako odpočinková zóna pro obyvatele Slavičína a především pro zaměstnance jejich obuvnického podniku. Jeho kouzlo tvoří především dřevěné plastiky, díla mladých sochařů, studentů pražské umělecko-průmyslové vysoké školy.

Městské muzeum Slavičín s expozicí letecké bitvy

Město Slavičín je bohaté na své kulturní a historické památky. V muzeu je stálá expozice zabývající se leteckou bitvou, která se 29. srpna roku 1944 odehrála ve vzdušném prostoru Slavičína a jeho blízkého okolí. Další významnou expozicí muzea jsou archeologické nálezy ze Slavičínska a okolí.

Kočičí hrádek v zámeckém lesoparku Slatiňany

V jihozápadní části zámeckého lesoparku se nachází dětmi oblíbený Kočičí hrádek. Je to miniatura hradu, kterou koncem devatenáctého století nechala v lese za slatiňanským parkem postavit kněžna Vilemína Auerspergová.

Anglický park ve Slatiňanech s výběhem pro koně

Zámecký park ve Slatiňanech vznikl již na konci 18. století na popud majitele - knížete Karla Auersperga. Park byl menší, neměl oplocení a volně přecházel lesoparkem ve Slavickou oboru. Později zde vznikl vnitřní plot a rybník.

Neogotický zámek Červený Hrádek u Sedlčan

Nynější podobu zámku Červený Hrádek u Sedlčan (1 km jihovýchodně od Sedlčan, původně vodní tvrz) vtiskl na konci 19. století světoznámý architekt Jan Kotěra. Veřejnosti je v současnosti přístupný pouze zámecký park - nádherně udržovaný a zajímavý.

Muzeum Jemnice - pobočka Muzea Vysočiny v Třebíči

Muzeum sídlí na náměstí v měšťanském domě, původně patřícím manželům Dusíkovým. V zadní části zůstala zachována stáj a hospodářské budovy z přelomu 19. a 20. století. Nabízí dvě stálé expozice, dlouhodobou výstavu o historii zpracování čaje a v sezóně 2013 putovní výstavu Byliny pro zdraví a krásu.