Kudy z nudy v obci Týniště
Zobrazit všechny články o obci Týniště
Zavřel vás do cely nebezpečný psychopat Jigsaw. A možná nejste sami. Zvládnete osvobodit sebe i ostatní vězně? Váš čas běží a Jigsaw je nemilosrdný.
Prostoru mezi bažantnicí a Ptáčnicí vévodil od 17. století uměle navršený kopeček se spletí nor určených pro chov králíků. Byl také atrakcí pro pobavení biskupových hostů, kteří mohli dobře namířeným proudem vody zvířata z děr vyhánět.
V Městské knihovně v Mostě můžete navštívit naučnou včelí stezku. Život včel můžete pozorovat v bezprostřední blízkosti v proskleném úlu přímo v atriu. Další včelstva mají knihovníci na střeše.
Dům U Voříkovských je dům čp. 219 na Starém Městě v Praze na rohu Liliové a Zlaté ulice. Dům má malované stropy, nástěnné malby a gotické i barokní sklepy. Dům slouží od podzimu 2017 jako knihovna památkového ústavu.
Původně zde stály dva hrady, zachovala se pouze polovina strážní věže horního hradu s erbem rodu Žalkovských, která jako nepřehlédnutelné torzo tvoří již od 15. století dominantu obce Otaslavice.
V altánu v Botanické zahradě v Praze je k dispozici originální rostlinné bistro s nabídkou zdravého občerstvení a vína z vinice sv. Kláry. Menu je originální a využívá nevšední rostliny.
Stezka je určena k odpočinku, pohybu a relaxaci pro všechny věkové kategorie. Jsou zde nejrůznější outdoorové prvky a discgolfové hřiště.
Lesík Chrástka v Boršicích je místem nálezů paleolitického osídlení a projít si zde můžete nově naučnou stezku. Stezka je pouze 1 km dlouhá a seznamuje návštěvníky s životem lovců mamutů.
První krámek s tradičním mýdlem Jelen otevřela firma Schicht v centru města Ústí nad Labem. Součástí krámku je i veřejná prádelna. Výroba mýdla Jelen má v Ústí nad Labem tradici již od roku 1848.
Sedm kamenů připomíná smutný osud židovských obyvatel z Chotěboře, kteří byli zabiti nacisty nebo nuceni před nimi uniknout. Nachází se v ulici Na Valech v Chotěboři před domem s číslem popisným 290. Autorem projektu je německý umělec Gunter Demnig.
Krásný Plášťový most tvoří monumentální arkádová konstrukce, na níž spočívá vozovka a dvě patra krytých chodeb. Ty spojují zámecké interiéry s barokním divadlem a zámeckou zahradou. Barokní podoba mostu, tak, jak jej známe dnes, byla dokončena v roce 1777.
Pivovar v Záhlinicích na Kroměřížsku stojí již od 19. století. I dnes zde vaří tradiční české pivo z původních surovin a ze sladu, který vyrábí ve vlastní sladovně v Záhlinicích. Slad se v ní vyrábí nepřetržitě od roku 1899.
Stáří lípy velkolisté v Dolní Moravici na Bruntálsku se odhaduje na 400 - 500 let. Lípa je vysoká 24 metrů a obvod má úctyhodných 9 metrů. Stromu se říká Hadí královna.
Muzeum ukrývá na 150 exponátů, mapujících historii zemědělské techniky, řemeslnictví a chalupářství. Muzeum vytvořil sběratel František Hájek na dvoře zemědělské usedlosti. Sbírka čítá řadu historických exemplářů z první poloviny 20. století, o nichž vám majitel osobně povypráví.
Pivovar Moravia byl historicky druhý největší pivovar v Brně. Pivovar zanikl ve 30. letech za hospodářské krize. V roce 2016 byla historie vaření piva opět obnovena. Piva moderního Pivovaru Moravia jsou vytvořena dle zcela nových receptur v moderním pojetí výroby českého piva.