Kudy z nudy v obci Troskovice
Zobrazit všechny články o obci Troskovice
Přijeďte s dětmi na víkendový pobyt do Kašperských Hor na Šumavě! Nabízíme hlídání dětí, odpolední programy, výtvarné dílny ... Děti si užijí spoustu her a zábavy a rodiče mohou relaxovat - třeba v hotelovém wellness centru nebo na masáži.
Do stylového prostředí je zasazeno 18 figur nadpřirozených bytostí, které jsou spojeny s pověstmi a bájemi z Valašska. Autorem těchto krásných postaviček je Aleš Drašnar, který se podílel na vytvoření více než deseti obdobných muzeí, rozesetých po celé republice.
Malá Pravčická brána je přírodní skalní oblouk, která stejně jako Pravčická brána vznikla selektivním zvětráváním a odnosem kvádrových pískovců lavicovité odlučnosti. Na rozdíl od její větší sestry se však můžete projít nad jejím obloukem, kde byla upravena kovová vyhlídka.
Naučná stezka je věnována Janu Karafiátovi, autorovi známých Broučků, který 20 let sloužil jako evangelický farář na Velké Lhotě (1875 – 1895). Naučná stezka má délku 14 km a najdete na ní celkem 16 zastavení.
Pravidelné čtvrteční lekce Kizomby a Afro-Fitness s portugalským tanečníkem a choreografem Vitorem Mendesem v Praze.
Rozhledna Královec se nachází na vrcholu Královec nad Valašskými Klobouky. Je celoročně přístupná. K rozhledně se dostanete po naučné stezce Královec.
Naučná stezka začíná u viaduktu v blízkosti vlakového nádraží ve Valašských Kloboukách. Na trase dlouhé 7 km najdete 10 velkých a 2 malá naučná zastavení.
Falkenštejn, nebo také Sokolí hrad, jehož zříceniny můžeme navštívit v překrásném Českém Švýcarsku, kilometr od Jetřichovic, byl založen na přelomu 13. a 14. století. Torzo skalního hradu nabízí krásné výhledy do Saského Švýcarska.
Malebné údolí potoka je vyhledávaným místem pro pěší turistiku a dětské stanové tábory. Stezka vede po značených turistických stezkách. Začíná a končí na Náměstí Kryštofa Haranta ve městě Bezdružice. Podél Úterského potoka lze dojít až k hracholuské přehradě.
Dbáme na uvolněnost a pevný sed jezdce, což je základem všech jezdeckých disciplín. Velmi důležitá je pro nás bezpečnost a spokojenost, jak jezdců, tak našich koní.
Osada Úterý byla založena v 11. století německými horníky. V okolí osady bylo naleziště zlata. Na náměstí najdeme radnici s hrázděným patrem a vysokou sedlovou střechou.
Nedaleko Lysé nad Labem leží vesnice, která patří mezi nejzachovalejší barokní vesnice na území ČR. Byšičky se svou kruhovou návsi jsou stavební památkou chráněnou státem.
Kostel je hlavní dominantou městečka Úterý. Součástí areálu je kromě kostela s pozůstatky opevnění a bývalým hřbitovem i barokní fara, kaple Úzkostí Páně u paty schodiště od severu a škola. Z někdejšího hřbitova se otevírají krásné výhledy na městečko.
Jedná se o vycházkový okruh lesem Semenec v délce 6 km, na kterém naleznete 10 zastavení s informačními tabulemi. Začátek i konec je u rozhledny u níž stávalo původně městské popraviště. Průvodcem na stezce vám bude lesní skřítek Semenáček.
Čechy neměly vlastní naleziště soli, sůl se dovážela ze zahraničí. Týn nad Vltavou byl překladištěm rakouské soli z oblasti Gmundenu. V roce 1593 byla v týnské čtvrti Podskalí vybudována rozsáhlá solnice.