Kudy z nudy ve městě Teplice

Zobrazit všechny články o městě Teplice

Muzeum krkonošských řemesel v Poniklé

Soukromé muzeum manželů Pičmanových se nachází v horní části obce nedaleko kostela a základní školy vedle hřbitova. K vidění jsou zde tradiční řemesla: zpracování obilí a slámy, drátování, výroba vánočních ozdob z foukaných perliček, zpracování lnu, ale i staré hračky či dobově vybavená světnička.

O Halloweenu ožijí duše voskových figurín

Muzeum voskových figurín Grévin připravilo o Halloweenu pro návštěvníky speciální program. Oblečte kostýmy, nasedněte na koště a vyrazte si užít báječný den plný kouzel, tajemna i překvapení.

Morzinský palác na Malé Straně v Praze

Morzinský palác, zvaný též u Mouřenínů, je jedna z nejvýznamnějších staveb pražského vrcholného baroka stojící v Nerudově ulici, na Malé Straně v Praze. V současné době v objektu sídlí velvyslanectví Rumunské republiky.

Javořice - nejvyšší vrchol Vysočiny

Javořice (837 m n. M.) je nejvyšším vrcholem Jihlavských vrchů a současně nejvyšším vrcholem celé Českomoravské vrchoviny. Leží asi 10 kilometrů severozápadně od Telče a přibližně 5 kilometrů severovýchodně od Studené.

Zámeček Karlštejn u Svratky

Zámeček stojí asi 25 km severně od města Žďár nad Sázavou. A z obce Svratka to jsou 2 kilometry severovýchodně po červené turistické značce.

Krematorium Pardubice - dějiště filmu Spalovač mrtvol

Krematorium v Pardubicích bylo postaveno dle plánů architekta Pavla Janáka v letech 1921–1923 na jižní straně tehdejší periferie města Pardubic ve stylu art deco za podpory členů Společnosti přátel žehu na rozlehlém párkovitém prostranství.

Hrádeček u Trutnova - místo které si zamiloval Václav Havel

Asi 200 m severně pod zříceninou hradu Břecštejn se nachází proslulá osada Hrádeček, kde měl svou milovanou chalupu exprezident Václav Havel. Za socialismu se zde scházeli chartisté i legendy undergroundu, později zde byly vítány i významné státní návštěvy.

Vodní nádrž Fojtka u Liberce

Vodní nádrž Fojtka (někdy nazývána Fojtecká nebo Mníšecká přehrada) je přehradní nádrž na potoce Fojtka v obci Mníšek, asi 6 km severovýchodně od centra Liberce. Nádrž slouží k rybaření a dále je využívána jako koupaliště, s nudistickou pláží na jednom z břehů.

Naučná stezka a expozice Ostrovsko a hornictví

O tom, že město Ostrov v historii působilo jako zázemí pro městečka a vesnice v Krušných horách a tom, jak hornictví v daleké i nedávné historii ovlivnilo vývoj města, se dozvíte z naučné stezky i ve stálé expozici Ostrovsko a hornictví.

Kurzy kovářského řemesla v Tursku

Kovářství je krásné řemeslo. Chcete-li si jej vyzkoušet Dva kováři Praha, kteří pořádají individuální lekce kovářského řemesla, jsou tu pro vás. Výběr výrobků je veliký a je jen na vás pro co se rozhodnete. Výrobek si odnesete spolu s krásným zážitkem.

Rozhledna na Svatém Hostýnu u Bystřice pod Hostýnem

Z kamenné rozhledny na vrchu Hostýn (735 m.n.m.) je krásný výhled na Bystřici pod Hostýnem, Svatý Kopeček u Olomouce, Jeseníky, Zlín, Hranice na Moravě a za velmi dobrých pomínek uvidíte také Pálavu či slovenské Tatry.

Rozhledna Strážiště u Liptaně

Rozhledna Strážiště u Liptaně se nachází na Osoblažsku, na kopci nad obcí Liptaň. Dřevěná stavba s 37 schody je vysoká 9 metrů a nabízí výletníkům výhled i na Praděd nebo na Opolskou nížinu v Polsku.

Rozhledna Klucanina v Tišnově

Rozhledna Tišnov, také známá jako rozhledna na Klucanině či Klucanina, je rozhledna na kopci Klucanina (410 m n. M.) v Tišnově. Zděná rozhledna stojí v nadmořské výšce 402 m. Její celková výška je 29 m a na nejvyšší, třetí, vyhlídkovou plošinu ve výšce 25 m vede 133 schodů.

Rozhledna Karasín u vodní nádrže Vír

Zděnou rozhlednu Karasín najdete v překrásné přírodě severovýchodní části Vysočiny na kopci zvaném Přední skála, 716 metrů nad mořem nedaleko údolní nádrže Vír u Bystřice nad Pernštejnem.

Rozhledna Lázek u Lanškrouna

Rozhledna Lázek stojí na stejnojmenném vrcholu (714 m), který je nejvyšším vrcholem geomorfologického celku Zábřežská vrchovina. Z rozhledny můžete obdivovat daleké rozhledy na panorama Jeseníků a Kralického Sněžníku na vrch Gansberg.