Kudy z nudy v obci Strážovice

Zobrazit všechny články o obci Strážovice

Koupaliště v Uničově

Areál koupaliště v Uničově s průzračně čistou vodou zahrnuje dva bazény. Rekreační bazén má rozměry 50 x 25 metrů a je rozdělen na plaveckou část o hloubce 1,85 metru a neplaveckou část hlubokou 1,25 metru.

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem

Královédvorská plovárna Tyršovo koupaliště nabízí pohodu třicátých let minulého století v malebném prostředí a v členitém terénu se vzrostlou zelení. V prostorném areálu najdete dva velké bazény, malý bazén pro děti a řadu sportovních aktivit.

Koupaliště Český Těšín

V areálu letního koupaliště na ulici Slezské se nacházejí dva nerezové bazény po kompletní rekonstrukci, čtyřdráhová skluzavka, tobogán, podvodní proudy, vodní atrakce, skokanský můstek, kuželky, stolní tenis, beach volejbal, hřiště na badminton a občerstvení.

Koupaliště v Kyjově

Koupaliště Kyjov je vybaveno 50m bazénem pro plavce a neplavce o hloubce jednoho metru, nechybí ani brouzdaliště. U bazénu pro plavce se nachází skokanské můstky. Návštěvníci se zájmem o aktivní odpočinek mohou využít hřiště na beach volejbal.

Písník Bakov nad Jizerou

Přírodní vodní nádrž, která se nachází na okraji města Bakov nad Jizerou.

Koupaliště Na Kyselce v Bílině

Letní koupaliště Na Kyselce v Bílině nabízí svým návštěvníkům 60m bazén se skokanskou věží 3 a 5 m dlouhý, tobogán, dětské brouzdaliště, hřiště na nohejbal či volejbal, beach volejbalové hřiště, hřiště na pétanque. Dále jsou tu i dva pingpongové stoly a pískoviště pro děti.

Letní koupaliště v Moravských Budějovicích

Letní koupaliště v Moravských Budějovicích se nachází v klidné části města. Má kapacitu 1900 návštěvníků a rozkládá se na ploše 2,5 ha, z toho 1,5 ha tvoří zatravněné plochy se zelení.

Koupaliště Vamberk

V romantickém údolí říčky Zdobnice, nedaleko jejího ústí do Divoké Orlice, nacházejí v horkých letních dnech už téměř třicet let obyvatelé Vamberka i jeho širokého okolí oázu pohody, odpočinku a osvěžení – vamberecké koupaliště.

Muzeum pivovarnictví Tábor

Expozice představuje a mapuje historii vaření piva v Táboře od roku 1437, kdy se představitelé města smířili se Zikmundem Lucemburským, který jim na oplátku udělil listinu s městskými právy.

Lomy u Trhové Kamenice na Kamenném vrchu

Necelé dva kilometry na východ od Trhové Kamenice se zvedá Kamenný vrch o nadmořské výšce 587 metrů. Dříve se zde ve třech lomech těžila žula, teď nabízí příjemnou možnost koupání, na své si zde přijdou také potápěči a milovníci skoků do vody.

Zámecký pivovar a palírna Blatná

První cukrovar a lihovar postavil roku 1885 baron František Hildprandt. Lihovar patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.

Letiště Benešov

Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.

Toskana - farmářské trhy po italsku

Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.

Letiště Benešov

Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.

Větrný mlýn Klobouky u Brna

Historie větrných mlýnů v Kloboukách je velmi bohatá a proto se skupina místních nadšenců rozhodla, že nepřipustí, aby navždy zanikla. Z podobného mlýna se podařilo zajistit hlavní části a ty byly převezeny do Klobouk. V letech 1983 – 1985 byl mlýn renovován a postaven na původním místě, kde stával.