Kudy z nudy v obci Strážovice

Zobrazit všechny články o obci Strážovice

Vila Anny a Vítězslava Hornových v Jihlavě

Vila v ulici Jana Masaryka vedle grafické školy pochází ze začátku minulého století. V architektonickém pojetí se zde snoubí prvky funkcionalismu ještě s klasickým pojetím architektury, jemuž se autor, brněnský architekt Bohumír František Antonín Čermák, vyškolil ve vídeňském ateliéru Otto Wagnera.

Vila Bedřicha Zvacha v Jihlavě

Vilu v Jiráskově ulici, hned vedle autobusového nádraží staví odborníci do první architektonické ligy. Objevila se v seriálu Šumná města i v projektu Slavné vily. Pochází z poloviny dvacátých let minulého století a byla postavena pro přednostu kanceláře Krajského soudu v Jihlavě Bedřicha Zvacha.

Důl Alexander v Ostravě – hornické Versailles

Důl Alexander je někdejší hlubinné černouhelné dílo, které se nachází v Ostravě, místní části Kunčičky. Po ukončení těžby zůstaly zachovány těžní věže a část provozních objektů a bývalý důl byl prohlášen za kulturní památku. Důl Alexander patřil mezi doly Severní dráhy Ferdinandovy (SDF).

Jak jde kroj, tak se stroj – expozice krojů Valašského muzea v přírodě

Stálá expozice o tradičním odívání na Valašsku pro milovníky folkloru připravil skanzen v Rožnově pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě. Bezpočet různorodých krojů ze všech koutů Valašska si prohlédnete v prvním patře Sušáku.

Chaloupka U Červené jámy v Krušných Horách

Občerstvení u Červené jámy se nachází na krásném místě Krušných hor, na přední Hřebečné v blízkosti gigantické důlní propadliny Červená jáma. Pohádkově vyhlížející chaloupka, postavenou ze dřeva a hlíny, najdete na místě bývalého hostince, kudy už v minulosti vedly hlavní turistické trasy.

Turistická trasa Libercem za sochami 60. až 80. let 20. století

V rámci přeshraničního projektu „Liberec/Žitava – zapomenuté památky“ vybralo město Liberec 27 významných sochařských děl z období 60. – 80. let 20. století, na jejichž základě vznikly dvě trasy, které si můžete projít a objevit tak nevšední sochařská díla, na něž se v průběhu času pozapomnělo.

Muzeum nostalgie Terezín

V terezínském Muzeum nostalgie vám vystavené předměty budou určitě povědomé. Muzeum totiž představuje nostalgické vzpomínky na dobu nedávno minulou – připomíná věci denní potřeby socialistické společnosti od dobových automobilů, přes vybavený být až po školní třídu.

Síň slávy Závodu míru v Terezíně

V sousedství císařské expozice v Terezíně vznikají síně slávy Závodu míru a Závodu míru juniorů. První zastřešuje Český svaz cyklistiky, druhou Cyklistický klub Slavoje Terezín, který zde bude mít i svou kancelář.

Vzducholoď Gulliver na střeše centra DOX

Dřevěná vzducholoď na střeše centra DOX jakoby přistávala na střeše Centra současného umění DOX v Holešovicích. Raritní stavba, která při běžné procházce není z ulice skoro vidět, slouží jako místo pro setkávání současného umění a literatury.

Rudický betlém

Autorem celodřevěného mechanického betlému je amatérský řezbář pan Jan Vysloužil, který žije v malebné vesnici Rudice u Uherského Brodu. Rudický betlém je ručně vyřezávaný a k jeho výrobě bylo použito převážně dřevo lipové. Celý betlém včetně mechaniky se rozkládá na ploše bezmála tří metrů.

Podzemní kryt Folimanka v Praze pod Karlovem

Jednou za měsíc si můžete prohlédnout labyrint chodeb a místnůstek s technickým zázemím v podzemním krytu Folimanka. Bunkr je volně přístupný, takže každý návštěvník si může zvolit libovolnou délku prohlídky i její tempo. Kryt byl vybudován v období studené války.

Úniková hra Velké Losiny

Zvládnete se dostat ven v časovém limitu 60 minut? Interaktivní úniková hra pro všechny.

Expozice Cesta legionáře 2 v Josefově

Československá obec legionářská otevřela v Josefově expozici nazvanou Cesta legionáře 2, která představuje osudy 15 významných legionářů v průběhu první republiky a druhého odboje. Spousta zajímavých fotografií, velké množství uniforem a zbraní nabízí bohatý zážitek jak pro děti, tak pro rodiče.

Rodinné muzeum hraček v Nýřanech

Co v muzeu objevíte? Je zaměřené především na sbírku historických předmětů. A jak název napovídá, jedná se o zejména o hračky, se kterými si hráli naši rodiče, prarodiče a další generace. Prohlédnout si můžete unikátní sbírku panenek, medvídků nebo kočárků.

Zámek Nesovice

Nové Zámky u Nesovic jsou bezesporu výraznou dominantou obce, ale i cenným představitelem italské renesance v České republice. Jeho obhlídka zvenčí spojená s jarní či podzimní procházkou okolní hezkou krajinou bude pro většinu turistů zajisté příjemným zážitkem.