Kudy z nudy ve městě Štětí
Zobrazit všechny články o městě Štětí
Vilu postavil v letech 1907 - 1909 pro rodinu nakladatele Jana Otty Ing. Otakar Novotný. Vila sloužila jak k bydlení, tak i jako reprezentativní prostory. Dnes je ve vlastnictví. Zbraslavi.
Na průčelí rohového domu čp. 453 na Zbraslavském náměstí v Praze 5 Zbraslav je umístěna pamětní deska s reliéfní podobiznou Jaromíra Vejvody, místního rodáka a hudebního skladatele.
Černá kupa je hora v Podbělském hřbetu pohoří Králický Sněžník. Nadmořská výška je 1295 m. Oblast se také někdy nazývá Mokrý hřbet, podle výskytu rašelinišť.
Hamerský rybník byl založen kolem roku 1770 jako zdroj vody pro nově vzniklé měděné hamry. Rybník je boční a je napájen náhonem z Botiče, který se od potoka odděluje doleva na Záběhlickém jezu.
Byl postaven v letech 1930 – 1935 podle návrhu architekta Pavla Janáka v konstruktivistickém stylu. Třídílná stavba se skládá z vlastní modlitebny, věže a obytného domu. Kromě pravidelných bohoslužeb se v kostele konají koncerty, výstavy a přednášky.
Jedná se o původně románský kostel, který stojí mezi tokem Botiče a Hamerským rybníkem. Základ kostela pochází z první poloviny 12. století, ve 14. století byl z románského stylu přestavěn v gotickém slohu.
Kostel svatého Havla je jednou z našich nejstarších církevních památek. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1115. Stojí na vrchu Havlín, který je ve starších zápisech nazýván Osek. Kostel je původně románský, dnes v barokizované podobě.
Krematorium Strašnice bylo otevřeno roku 1932 na pražských Vinohradech a svou rozlohou je největší v Evropě. Je obklopeno rozšířením Vinohradského hřbitova, které je ale od něj v jeho původním rozsahu dosud odděleno zdí.
Přístřešek u Adélina pramene se nachází na stezce, kudy prochází modrá značená trasa ze Stříbrnic a červeně značená trasa z Kladské brány. Zvláštním a luxusním prvkem je pramen svedený přímo do přístřešku.
Zažijete realistický zážitek v simulovaném prostředí dle svého přání, díky unikátním systémům HTC VIVE.
Jméno získala obec podle nalezišť stříbrné rudy. Průměrná nadmořská výška vesnice, jež stoupá údolím Stříbrníku, je 626 metrů.
Díky rozsáhlým porostům dubu a lípy je Xaverovský háj jedním z nejpřírodnějších pražských lesů. Xaverovský háj je součástí přírodního parku Klánovice-Čihadla, který je největším pražským přírodním parkem.
Rezervace zahrnuje vodní plochu zatopené pískovny a její blízké okolí. Kromě snahy o zachování mokřadních společenstev pod vodou a na loukách je lokalita významným hnízdištěm a letovou zastávkou řady druhů ptáků.
Park byl založen společně s výstavbou zámku, který vznikl přestavbou středověké tvrze ze 14. století. V 70. letech 19. století byly lesní porosty mezi pravidelnými cestními osami přeměněny v krajinářský park. V parku je evidováno více než 1 100 stromů, zpravidla listnatých.
Kostel na Čechově náměstí ve Vršovicích je proslulý pro svůj výrazný konstruktivistický sloh, ale i jako náročná stavba, realizovaná jako vůbec první kostel v Čechách s použitím skeletové železobetonové konstrukce. Byl postaven v letech 1929 – 1930 podle projektu architekta Josefa Gočára.