Kudy z nudy v obci Postřekov
Zobrazit všechny články o obci Postřekov
Areál Valašského šenku ve Vizovicích nabízí ubytování ve 13 pokojích s celkovou kapacitou 37 osob. Díky svému umístění v klidném prostředí a také kvalitní valašské kuchyni je Valašský šenk ideálním místem pro konání svateb, rodinných oslav či firemních večírků a školení.
V kaňonovitých údolích pod hradem Trosky je soustava osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsemín. Břehy těchto rybníků jsou většinou tvořeny z romantických pískovcových skál.
Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.
Mohutná tovární budova v českobudějovické ulici F. A. Gerstnera byla postavena během let 1847–1848 jako nové místo pro výrobu grafitových a následně i barevných tužek rakouského vynálezce a průmyslníka Josefa Hardtmutha.
MO-S 21 je izolovaný pěchotní oboustranný srub III. Stupně odolnosti. Srub se nachází severně od obce Darkovičky a patří do stavebního úseku ŽSV II. Hlučín. Dnes je srub rekonstruován do stavu z roku 1938.
Krásně opravený goticko - renesanční Wortnerův dům najdete v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. Měšťanská stavba z poloviny 16. století má charakteristické cimbuří a nárožní věžičky na atice. V interiéru v prvním patře se zachoval dřevěný záklopový strop.
V rodném domě Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích naleznete již brzy expozici, která připomíná tuto významnou osobnost - účastníka atentátu na Reinharda Heydricha. Prohlédnete si zde jeho osobní předměty včetně vojenské výzbroje a dopisů. V současné době v domě probíhá rekonstrukce.
Někdejší hradební věž zvanou Železná panna najdete v Českých Budějovicích na Zátkově nábřeží poblíž Biskupské ulice. Pochází ze 14. století z dob gotiky, současný vzhled je z roku 1612.
Původně gotická Rabenštejnská věž v centru Českých Budějovic pochází ze 14. století a bývala součástí městských hradeb. Její významnou obrannou funkci připomínají dnes už jen zbytky hradebního ochozu.
Českobudějovická Vodárenská věž je jednou z nejstarších v Jihočeském kraji a je památkově chráněným objektem. Byla postavena na počátku 18. století, kdy městu přestal dostačovat dřevěný vodovod napájený městskými rybníky a bylo rozhodnuto o vybudování vodárny.
Trilčův jez na jižním okraji Českých Budějovic byl postaven v roce 1937, za účelem stabilizovat vodní hladinu Vltavy.
Mohutný Jiráskův jez byl postaven v roce 1932 jako regulační stupeň řeky s energetickým využitím vody Vltavy a Malše. Vzdouvá hladinu Vltavy o téměř 5 metrů a jeho součástí je vodní elektrárna.
Zlatý most, který je dnes modrý, vede přes řeku Malši u Českobudějovického divadla. Byl postaven v roce 1915 firmou Bratři Prášilové a spol. A má ocelovou nýtovanou konstrukci.
Dlouhý most je jedním ze tří silničních mostů přes Vltavu v Českých Budějovicích. Most s tímto názvem v těchto místech stával již v roce 1369, ale od té doby několikrát změnil svou podobu.
Chystáte se letos s dětmi na hory a necítíte se na to, abyste děti sami učili lyžovat? Svěřte své ratolesti do rukou profesionálů a zapište je do Brumíkovy lyžařské školky u dolní stanice sedačkové lanové dráhy v Harrachově - Rýžovišti.