Kudy z nudy v obci Postřekov
Zobrazit všechny články o obci Postřekov
Stezka je určena k odpočinku, pohybu a relaxaci pro všechny věkové kategorie. Jsou zde nejrůznější outdoorové prvky a discgolfové hřiště.
Lesík Chrástka v Boršicích je místem nálezů paleolitického osídlení a projít si zde můžete nově naučnou stezku. Stezka je pouze 1 km dlouhá a seznamuje návštěvníky s životem lovců mamutů.
První krámek s tradičním mýdlem Jelen otevřela firma Schicht v centru města Ústí nad Labem. Součástí krámku je i veřejná prádelna. Výroba mýdla Jelen má v Ústí nad Labem tradici již od roku 1848.
Sedm kamenů připomíná smutný osud židovských obyvatel z Chotěboře, kteří byli zabiti nacisty nebo nuceni před nimi uniknout. Nachází se v ulici Na Valech v Chotěboři před domem s číslem popisným 290. Autorem projektu je německý umělec Gunter Demnig.
Krásný Plášťový most tvoří monumentální arkádová konstrukce, na níž spočívá vozovka a dvě patra krytých chodeb. Ty spojují zámecké interiéry s barokním divadlem a zámeckou zahradou. Barokní podoba mostu, tak, jak jej známe dnes, byla dokončena v roce 1777.
Pivovar v Záhlinicích na Kroměřížsku stojí již od 19. století. I dnes zde vaří tradiční české pivo z původních surovin a ze sladu, který vyrábí ve vlastní sladovně v Záhlinicích. Slad se v ní vyrábí nepřetržitě od roku 1899.
Stáří lípy velkolisté v Dolní Moravici na Bruntálsku se odhaduje na 400 - 500 let. Lípa je vysoká 24 metrů a obvod má úctyhodných 9 metrů. Stromu se říká Hadí královna.
Muzeum ukrývá na 150 exponátů, mapujících historii zemědělské techniky, řemeslnictví a chalupářství. Muzeum vytvořil sběratel František Hájek na dvoře zemědělské usedlosti. Sbírka čítá řadu historických exemplářů z první poloviny 20. století, o nichž vám majitel osobně povypráví.
Pivovar Moravia byl historicky druhý největší pivovar v Brně. Pivovar zanikl ve 30. letech za hospodářské krize. V roce 2016 byla historie vaření piva opět obnovena. Piva moderního Pivovaru Moravia jsou vytvořena dle zcela nových receptur v moderním pojetí výroby českého piva.
Před více jak 500 lety byl v Sokolnickém panství zřízen pivovar. Měl mnoho majitelů a před téměř 100 lety vaření piva upadlo. Nová éra sokolnického pivovaru byla obnovena v roce 2014. Po obnově objektu začali vařit pivo v roce 2017.
Krajina polí, luk, pastvin, lesních porostů, parkových krajinných prvků v okolí Kladrub nad Labem slouží již půl tisíciletí k chovu unikátního starokladrubského koně. Česká republika proto podala v září 2017 žádost o zařazení této oblasti na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Nad levým břehem řeky Vltavy se v Praze nachází vrch Děvín. Výrazný vrch s nadmořskou výškou 310 metrů se rozkládá na pomyslných hranicích Hlubočep a Radlic.
Gahurův prospekt na náměstí T. G. Masaryka patří k urbanisticky nejcennějším místům ve funkcionalistickém Zlíně.
Stezka prochází územím Kolowratových Lesů u Rozvadova. Celá trasa měří 20 km a je na ní 18 tematických zastavení. Tématem zastavení jsou historické, přírodní a kulturní zajímavosti oblasti. Stezka byla zřízena v roce 2007.
Kostel sv. Jana Nepomuckého je dominantou městské části. V roce 1729 jej podle pověsti nechal nad Chuchlí postavit polský šlechtic, který se uzdravil ve zdejších lázních.