Kudy z nudy v obci Postřekov

Zobrazit všechny články o obci Postřekov

Meterologická stanice Churáňov

Jedna z nejznámějších meteorologických stanic u nás byla postavena roku 1952 na stejnojmenném vrcholu v blízkosti lyžařského areálu Zadov. Provozovatelem meteostanice je ČHMÚ.

Vrch Churáňov na Šumavě

Asi 7 km jihozápadně od Stach a 12 km západně od Vimperka se vypíná nad krajinou vrch Churáňov, který je známý především jako středisko zimních sportů. Najdete zde však i naučnou stezku Churáňovksý vrch a meteorologickou stanici Churáňov.

Poutní místo Dřízna u Přepych

V roce 1889 vyrostla uprostřed lesa v malebném Dřízenském údolí kaple, zasvěcená Panně Marii Lurdské. Jednolodní stavba s bohatě zdobeným oltářem byla vysvěcena 15. září 1889. V údolí se nachází také lesní studánka, pomník Aloise Mádra a nechybí ani křížová cesta.

Městská elektrárna v Přerově

Část bývalých Městských elektráren se stala kulturní památkou. Jde o unikátní industriální stavbu vystavěnou v duchu geometrické moderny podle návrhu pražského architekta Ladislava Skřivánka a do provozu byla uvedena v roce 1920.

Rezervace divokých koní v Kozmicích na Opavsku

Na louky u Kozmic na Opavsku o rozloze téměř 70 hektarů byly na podzim 2019 vypuštěny exmoorští pony.

Naučná stezka k prameni řeky Odry

Vojenský újezd Libavá v Oderských vrších je prameništěm jedné ze dvou evropských řek v České republice. Zatímco krkonošský pramen první z nich, Labe, je jedním z nejfrekventovanějších cílů turistů, řeka Odra takový zájem nebudí.

Rezervace divokých koní u rybníka Baroch

V lokalitě Baroch, ležící mezi Hrobicemi a Hradištěm na Písku, žije stádo divokých koní. Ti budou u rybníka spásat především rozsáhlé porosty rákosu a orobince, čímž pomohou tamním ekosystémům k postupné obnově.

Rezervace divokých koní na Třeboňsku

V listopadu 2020 vznikla nová rezervace divokých koní, a to na Třeboňsku, v nivě řeky Lužnice.

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Jižních Svazích ve Zlíně

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů se nachází se uprostřed sídliště na Jižních Svazích. Stavba kostela a střediska mládeže byla dokončena roku 2003. Dnes celý areál zahrnuje kostel, zázemí farnosti, ubytování pro členy salesiánské komunity, klubovny, učebny, společenský sál a další prostory.

Kostel sv. Alžběty ve Kbelích na půdorysu chleba

Novostavba kostela v letech 2001-2003 nahradila zbořenou provizorní kapli stejného zasvěcení z roku 1932. Jeho loď v podobě zčásti odkrojeného bochníku chleba symbolizuje obětavost a dobročinnost sv. Alžběty Durynské.

Modlitebna Církve bratrské v Černošicích

Oblá organická architektura nechává velký prostor pro fantazii. A tak při pohledu na modlitebnu můžeme vidět například vlnu, klenbu, inspirováni Starým Zákonem, velrybu z vyprávění o Jonášovi nebo Noemovu archu z příběhu o potopě.

Bílé Karpaty na běžkách: běžecká trasa Troják – přístřešek Javořina

Nenáročná běžkařská trasa vás zavede na vrcholky Bílých Karpat od chaty na Trojáku k přístřešku Javořina. Vytrvalí lyžaři mohou pokračovat ke Kamenné boudě a dále do různých údolí Bílých Karpat.

Levandulová stezka v Bezděkově

Výlet za levandulí nemusí být vždy pouze pasivní záležitost i když takový piknik mezi řádky levandule má také své kouzlo. V Bezděkově se ale návštěva levandulového pole může zažít i aktivně a projít se zdejší stezkou.

Cyklostezka Lužnice na Třeboňsku - krajinou dvojího nebe

Poznat Třeboňsko, krajinu dvojího nebe, je prý nejlepší ze sedla jízdního kola. Rovinatý charakter této části jižních Čech doslova prošpikované romantickými rybníky je jako stvořený pro vyznavače cykloturistiky včetně rodin s dětmi.

Cyklostezka z Mnichovic do Prahy

Cyklotrasa nazvaná Do Prahy na kole vede ze středočeských Mnichovic do Prahy. Celkem měří 14,3 kilometrů a dovede cyklisty na okraj Prahy do Kolovrat,.