Kudy z nudy v obci Postřekov
Zobrazit všechny články o obci Postřekov
Klasická trasa letního výletu vás provede okolím Pece pod Sněžkou mezi Širokým hřbetem, Zadní Planinou a Liščí horou. Celá trasa měří asi 13 km, kdo nesjede z Hnědého vrchu lanovkou připočítá si 3 km navíc.
Inundační (záplavový) kamenný klenutý most z konce 18. století překlenuje zátopové území u řeky Labe. Propojuje obec Kuks se schodištěm špitální terasy a je dokladem technické zdatnosti své doby. V roce 2002 byl zařazen mezi národní kulturní památky České republiky.
Opatství je impozantním komplexem, jehož dnešní podoba je výsledkem barokní přestavby, převážně podle projektu K. I. Dietzenhofera (1726–48). Benediktinský klášter v Broumově patří mezi národní kulturní památky České republiky.
Procházky s lamami krotkými na půl cesty mezi Jizerskými horami a Českým rájem. Společnost lam je skvělým a neobvyklým zážitkem pro děti i dospělé a v neposlední řadě balzámem na duši.
Kolem Babylonu najdete několik studánek. Výchozím bodem je hráz s alejí u Babylonského rybníka, kde najdete mapu a možné turistické trasy.
Projděte si nejkrásnější místa Podkrkonoší a pomozte Elišce, vlkovi a čaroději Modromírovi najít bránu zpět do říše pohádek.
Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Anthropoid. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Připomenete si 80. výročí událostí, které utvářely naše dějiny. Kde? Vinohrady, Nusle, Nové Město. Připomenete si příběh parašutistů a projdete zajímavá místa spojená s osudy lidí, kteří jim pomáhali.
Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Sokol. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Kde? Vinohrady, Nové Město, Vyšehrad. Projdete zajímavá místa spojená se sokolskou minulostí i současností, poznáte významné osobnosti spolku nejen tělocvičného. Připomenete si 160. výročí založení Sokola.
Týnčanská jeskyně (zvaná též Divišova) je součástí Týnčanského krasu – systému, který se skládá z 19 jeskyní o celkové délce 270 m. Jeskyně vznikly ve skoupských vápencích devonského stáří. Jeskyně je příležitostně otevřená turistům, nachází se zde speleologická základna.
Naučná stezka vedoucí kolem soustavy rybníků severozápadně od Nových Hradů seznamuje s různými druhy ptactva a ptačích budek. Cestu lemuje několik tabulí naučné stezky a samozřejmě i samotné ptačí budky.
Mlýn býval panským majetkem, od roku 1771 jej Fürstenberkové pronajímali. V roce 1930 se stal majitelem mlýna a pily František Froněk, který vedl za 2. světové války protinacistický odboj.
Celý systém vás sice v maximální možné míře drží v lese, mimo silniční provoz, nicméně se dostáváte i do těsné blízkosti okolních obcí a měst, ve kterých najdete bohaté možnosti občerstvení a místních zajímavostí.
Nedaleko Zámeckého vrchu u Jablonného v Podještědí si můžete prohlédnout bunkr zrekonstruovaný do podoby z temných časů, kdy se nerozhodovalo jen o Československu, ale o osudu celé Evropy. Můžete nás navštívit a poznat, za jakých podmínek chtěli naši pradědové bránit svoji vlast proti nacistům.
Kaplička je nejstaší památkou, která se vztahuje k počátkům poutnického ruchu v Neratově. Jde vlastně o presbytář (kněžiště) původního kostela, který kdysi dávno v Neratově stával.
Sjezdovka je umístěna na jihozápadním okraji obce Dalečín a svým profilem je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.