Kudy z nudy v obci Postřekov

Zobrazit všechny články o obci Postřekov

Jezírko Škodaland v Plzni

Voda v jezírku odpovídá díky speciální bezchlórové úpravě hygienickým normám. Tato speciální úprava spočívá v několikanásobné biologické filtraci a použití UV lamp. Jezírko je vhodné pro alergiky i malé děti. V blízkosti jezírka jsou samostatné šatny.

Ejpovický lom – Vodní nádrž Ejpovice

Zatopený lom v blízkosti Ejpovic, kousek od Plzně nabízí skvělé koupání se sportovním vyžitím. Na břehu jezera můžete vyzkoušet i spoustu vodních sportů, například lyžování nebo wakeboarding. K zapůjčení jsou tu také paddle boardy.

Rybník Černý – Porajt

Na sever od Plzně, nedaleko obce Dolní Bělá naleznete Černý rybník, zvaný také Porajt, poklidný, masově nenavštěvovaný rybník u lesa s čistou vodou a travnatou pláží.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města v klidném parku, obklopené zelení. Relaxovat tu můžete na písečné pláži nebo rozlehlé travnaté ploše. K dispozici jsou tu toalety a dětské hřiště a vstup je zdarma.

Rozhledna Kamenný vrch v Brně

Betonová rozhledna byla postavena v areálu bývalého ozdravovacího areálu v roce 1928. Po několika letech chátrání byla v roce 2011 obnovena společně s přilehlým parkem. Vzhledem ke vzrostlé vegetaci je výhled z ní omezený.

Vyhlídka Chvalovka v Brně

Malá dřevěná rozhledna, připomínající posed, stojí nedaleko Brněnské přehrady v městské části Brno – Bystrc. . Dosahuje výšky necelých 5 m a vzhůru vede 9 schodů.

Vodárna v Břeclavi

Věžový vodojem v Břeclavi byl budován od dubna 1926 do května 1927. Projektovou dokumentaci pro vodojem vypracoval v letech 1925–1926 autorizovaný inženýr Bohumil Belada a konstruktér Libor Záruba, architektonické úpravy prováděl arch. Adolf Brzotický z ministerstva veřejných prací v Praze.

Zámek Slavice

Doklad pozdně barokního panského sídla z počátku 18. století s hodnotnou budovou špýcharu zámeckou budovou a parkem. Zámek je původem barokní stavba přestavovaná a upravovaná v 19. a na počátku 20. století.

Stromová katedrála u vrchu Helštýn

Tzv. Florální kostel vyrůstá u vrchu Helštýn nedaleko Valašského Meziříčí. Raritní „stavba“ se sestává z celkem sedmapadesáti stromů. Výsledkem bude listnatá katedrála z jabloní, topolů a dubů.

Rozhledna Kbíl

Kovová rozhledna na vrchu Kbíl slouží jako vysílač i vyhlídková stavba. Z ochozu dohlédnete na Šumavu anebo na město Strakonice. Rozhledna je volně přístupná.

Kbílský dolmen

Tři kamenné bloky u Švejcarovy Lhoty na Strakonicku připomínají dolmen – velký kamenný stůl vytvořený lidmi v dávnověku. Pravděpodobně však vznikl přírodní cestou, zvětráváním a zřícením skal.

Osvětlená cyklostezka ve Veselí nad Lužnicí

Ve Veselí nad Lužnicí se lze projet na kole i in-line bruslích po cyklostezce, která vede od železniční zastávky směrem na Horusice. Úsek je dlouhý 1,1 kilometru a za tmy je osvětlena.

Hradní vyhlídka v Bečově nad Teplou

Zbytky hradní věže, které dříve sloužily jako vyhlídková terasa, byly roku 2022 upraveny jako rozhledna. Návštěvníci se mohou potěšit pěkným výhledem do okolí.

Štěnovické lomy

U obce Štěnovice na Plzeňsku se nacházejí největší lomy na granodiorit u nás. Těžba zde skončila v roce 2007. Vytěžený kámen se používal na dlažební kostky a desky, obrubníky, případně jako stavební kámen.

Pláž Maledivy v bývalém kaolinovém lomu

V bývalém kaolinovém lomu nedaleko Nepomyšle na Podbořansku, vzniklo krásné jezírko přezdívané Maledivy.