Kudy z nudy v obci Okrouhlice

Zobrazit všechny články o obci Okrouhlice

Příběnická stezka údolím Lužnice

Turistická stezka z Tábora do Příběnic slibuje hluboké údolí, strmé skalnaté břehy porostlé hlubokými lesy, klidná zákoutí i vodu šumící a valící se po kamenech a jezech, na březích pak romantické staré mlýny. Příběnická stezka je dlouhá 15 km.

Kostel sv. Stanislava v Pitíně

Farní kostel sv. Stanislava je jednolodní orientovaná stavba s polygonálním závěrem kněžiště a čtyřbokou věží nad vstupem. Jedná se o výraznou dominantu obce Pitín.

Muzeum starožitných kočárků, panenek a patentních listin v Náchodě

Expozice náchodského muzea zachycuje vývoj dětských kočárků z celého světa od doby přibližně 1760 až 1970, dále je zde vystavena sbírka starožitných panenek a raritní sbírka originálů královských patentů.

Vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu u Dobřan

Vyhlídková mohyla na Šlovickém vrchu nedaleko Dobřan na Plzeňsku je 8 metrů vysoká a tvoří ji dvě vyhlídkové terasy. Poskytuje pěkný výhled jižním a jihozápadním směrem.

Divocí koně na bývalém vojenském cvičišti v Rokycanech

Na jižním okraji Rokycan v místech bývalého vojenského cvičiště vznikla obora s divokými koňmi a zubry, kteří pomáhají navrátit zdejší krajinu opět do rovnováhy. Jde o jedno z nejbohatších míst z hlediska obojživelníků ve východní části Plzeňského kraje.

Svět kostiček a panenek ve Zruči nad Sázavou

V podkroví zámku naleznete zapomenutou zemi dětství, her a radosti. Je zde opravdový ráj hraček. Uvidíte hrady, zámky, zvířátka i panáčky - vše sestavené z pestrobarevných kostiček.

Naučná stezka Svobodský kras v Krkonoších

Jedním z málo známých fenoménů Krkonoš je tzv. Svobodský kras, jehož součástí je Medvědí jeskyně s jedinečnými nálezy zkamenělin.

Rovinka – horské sedlo západních Krkonoš

Rovinka je významné horské sedlo (851 m) a rozcestí mezi Špindlerovým Mlýnem a obcí Benecko. Turisté zde naleznou odpočívadlo a menší občerstvení. Sbíhá se sem sedm cest.

Prohlídková trasa Pod střechami chebských domů v Chebu

Turistické infocentrum města Chebu připravilo prohlídkovou trasu, která vás provede po půdách městských domů na chebském náměstí. Představí vám technickou památku vysoké historické hodnoty - krovy zkonstruované v různých staletích.

Dub rodiny v Pitíně

Dub rodiny se umístil na 3. místě v anketě strom roku 2014. Jedná se o dub letní, 100 let starý, v obvodu kmene 242 cm široký. Narazit na něj můžete, když se vydáte po červené turistické značce na kopec Jahodiska v Pitíně.

Let balónem ve východních Čechách

Nastoupit do proutěného koše horkovzdušného balónu a za občasného zahučení hořáků se vznést nad krajinu východních Čech. Poháněni větrem shlédneme všechny jeho skvosty. Zařaďte se mezi dobrodruhy, kteří se vznášeli dávno před tím, než dostaly stroje křídla.

Levandulové údolí v Chodouni

Levandulové pole s 40 000 levandulemi lékařskými a manufakturou z bio levandule chodouňské vás ozdraví a doplní energii Brdských lesů a omamné vůně.

Stará věž Praděd ve Starém Městě u Bruntálu

Přímo před Kolibou ve Starém Městě u Bruntálu je postaven model původní věže, která stála na Pradědu (stála na vrcholu Pradědu v letech 1903 – 1959).

Douglaska tisolistá u Vlastiboře - nejvyšší strom České republiky

Nejvyšším stromem České republiky je douglaska tisolistá nedaleko obce Vlastiboř na Jablonecku. Měří přes 64 metrů a objem její hmoty činí více než 27 metrů krychlových. Strom, původně pochází ze Severní Ameriky.

Vilémovický tis - nejstarší strom České republiky

Nejstarším stromem v Česku je Vilémovický tis rostoucí v zámeckém parku ve Vilémovicích u Ledče nad Sázavou. Jedná se zároveň i o nejstarší tis v Evropě. Jeho stáří se odhaduje na 1 500 až 2 000 let, obvod jeho kmene měří 360 cm a dosahuje výšky 10 metrů.