Kudy z nudy v okrese Karlovy Vary
Zobrazit všechny články o okrese Karlovy Vary
Dokonale promyšlený a do puntíku vyladěný interiér, tak vypadá kavárna Phill's Twenty7, která se nachází v pražských Holešovicích. Interiér a designová světla Neverending Glory navrhli Jan Plecháč a Henry Wielgus. Cihlové stěny, TON a Stockist židle dokonale doplňují industriální prvky.
Dnes už se do Kutné Hory nejezdí pouze za poznáním, ale také za odpočinkem uprostřed krásné přírody. Může za to stylový hotel Dänemark, který vás přenese do světa klidu a relaxace bez zbytečných vymožeností moderní doby. Každý lichý víkend si mohou užít i rodiny s dětmi.
Každého návštěvníka liberecké kavárny Mikyna jistě zaujmou skládané geometrické lustry a chalupářské židle. Rodinná kavárna a bistro nabízí každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů.
Kostel ze žulových kvádrů v románském slohu byl postaven v 11. století a až na drobné detaily se v této podobě dochoval do dnes. Starobylá stavba se nachází v centru obce Poříčí nad Sázavou ve Středočeském kraji a je přístupná během bohoslužeb.
Interiér kavárny Punkt. Je inspirován minimalistickými hipsterskými kavárničkami a klíčovým prvkem je mořené borové dřevo. Podnik nabízí výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren na espresso i na filtr.
Kavárna Místo se nachází v pražských Dejvicích a zákazníci si zde mohou vychutnávat výběrovou kávu doubleshot a kochat se u toho nástěnnými ilustracemi Kateřiny Kynclové. Originální interiérový design doplňují židle české firmy TON, které byly oživeny barevným nátěrem vždy jedné ze čtyř nohou.
Na pražské Letné se nachází kavárna Dos Mundos s velice originálním interiérem, kterému dominuje výrazná grafika za barem. Pohodovou atmosféru dotvářejí výlohy, jež jsou vyplněny houpačkovými systémy v červené barvě. O designovou stránku se zde zasloužil Architektonický ateliér +arch.
Budova muzea je nejstarší dochovanou budovou na území Kopřivnice a je současně centrem bohaté historie města. První zmínky o nynější, zděné podobě objektu pocházejí z roku 1789. Expozice je věnována výrobě kočárů, bryček a saní, ale také zakladateli kočárové výroby Ignáci Šustalovi.
Stálá expozice v Šustalově vile se věnuje někdejší místní továrně na hliněné zboží a kopřivnickým rodákům, zejména pak malíři a ilustrátoru Zdeňku Burianovi.
Na Karlově náměstí v Kolíně naleznete zrekonstruovaný Veigertovský dům, hlavní budovu Regionálního muzea. Uvnitř si prohlédnete stovky předmětů z jeho sbírek – umělecká díla, historické, uměleckořemeslné, numismatické a národopisné památky, archeologické nálezy a exponáty z entomologické sbírky.
V třebíčském Malovaném domě si můžete prohlédnout předchůdce kinematografu – Kaiserpanorama. Jedná se vlastně o stereoskop - optický přístroj „k plastickému a perspektivnímu vidění z fotografií plochých“. Kolem roku 1900 se světelné panorámy nacházely v jedenácti českých a moravských městech.
Pozdně barokní kostel pochází z let 1754-63 a stojí na místě staršího dřevěného kostela. Ke stavbě přiléhá hranolová věž se šindelovou střechou. U kostela se také nachází hřbitov a márnice.
Děje se tak rok co rok na konci března či na začátku dubna. A přesto tento přírodní jev nepřestává fascinovat tisíce lidí. Sotva roztaje sníh a lužní lesy podél Odry se začínají zelenat, změní svou barvu znovu do bílé. Tentokrát ale ne pod vrstvou sněhu, ale díky kobercům sněženek.
Přírodní rezervace, která patří mezi nejstarší na Znojemsku, se rozprostírá na svazích a údolí Příčního potoka. Díky romantickému rázu krajiny toto údolí dostalo přezdívku Údolí lásky. V rezervaci rostou vzácné duhy rostlin, na jaře zde vykvétají koberce sněženek.
Naučnou čtyřkilometrovou stezku v bývalé oboře v Rosicích u Brna vybudovaly Lesy ČR ve spolupráci s odborem životního prostředí Městského úřadu Rosice. Naučná stezka je zaměřená na přírodní zajímavosti, historii a geologii rosické Obory. Délka celé trasy je cca 4 km.